Osuszacze powietrza - jak działają?
Zakup osuszacza powietrza to dobry pomysł, pod warunkiem, że stale doskwiera ci zbyt duża wilgoć w pomieszczeniach. Zdecydowanie nie można jej lekceważyć - bywa groźna dla zdrowia i znacznie pogarsza komfort życia. Najlepiej wypożyczyć profesjonalny sprzęt, dobrany do potrzeb i wymogów budynku. Osuszacz przyda się także podczas remontu. Dowiedz się, dlaczego konieczne jest zwalczanie wilgoci w pomieszczeniach, jak działa osuszacz i jakie korzyści płyną z jego użytkowania.
Wilgoć w pomieszczeniach - dlaczego jest groźna?
Wszyscy wiemy, że zbyt suche powietrze powoduje nieprzyjemne wysychanie spojówek, złą pracę górnych dróg oddechowych, przesuszenie skóry i błon śluzowych nosa oraz jamy ustnej. Często wstawiamy do domu nawilżacze powietrza i żyjemy w przekonaniu, że wilgotne powietrze jest dobre. To tylko część prawdy, ponieważ nadmiar wilgoci jest tak samo szkodliwy, jak zbyt suche powietrze. Pamiętaj, że za duża wilgotność powoduje:
- szybki rozwój chorobotwórczych bakterii i grzybów,
- częste choroby dróg oddechowych (zwłaszcza u dzieci),
- nasilenie alergii, a nawet astmę,
- zagrzybienie i pleśń na ścianach,
- nieprzyjemny zapach, który może prowadzić do migreny,
- wysokie koszty ogrzewania.
Kiedy należy osuszać powietrze?
Jeśli w twoim domu lub budynku w miejscu pracy jest nadmiar wilgoci - reaguj! Z pomocą przyjdzie ci osuszacz powietrza. To urządzenie upora się w mig z chorobotwórczym mikroklimatem i sprawi, że w twoim domu zapanują idealne warunki do życia. Osuszacz powietrza utrzyma optymalną wilgotność powietrza, ale nie dopuści do nadmiernego przesuszenia. Czy wiesz, że osuszacz powietrza może ponadto znacznie przyspieszyć wiele prac budowlanych, typu schnięcie wylewki?
Jak działa osuszacz powietrza?
Jego działanie nie jest wcale skomplikowane: osuszacz powietrza po prostu zasysa wilgotne powietrze do wnętrza. Skroplone, trafia do specjalnego zbiornika. Oczywiście jego praca polega nie tylko na usunięciu nadmiaru wilgoci, ale - co bardzo istotne - dostosowaniu powietrza najkorzystniejszego poziomu. Domowe osuszacze powietrza dzielą się na kondensacyjne i adsorpcyjne.
Osuszacz kondensacyjny pobiera zwilgotniałe powietrze przy pomocy wentylatora. Przefiltrowane trafia do układu chłodniczego i skrapla się w specjalnym zbiorniku. Powietrze zostaje ogrzane i osuszone.
Osuszacz adsorpcyjny gromadzi powietrze w rotatorze, w którym znajduje się pokrytego higroskopijna membrana wchłaniającą wilgoć. Tu także woda skrapla się do zbiornika, a powietrze ogrzane.
Wilgoć w pomieszczeniach jest groźna! Sprawdź wynajem osuszaczy Gdańsk - poznaj świetną ofertę renomowanej firmy z doświadczeniem w branży. Pracuj na najlepszym sprzęcie!
Osuszacz powietrza - kupić czy wynająć?
Na zakup osuszacza powietrza decydują się nieliczni - to kosztowna maszyna, którą być może użyjesz tylko kilka razy w życiu, a w najlepszym przypadku - tylko raz. Koszt zakupu nie zwróci się, więc lepiej zaufać profesjonalnej firmie, która nie tylko wypożyczy odpowiedni sprzęt ale także dobierze jego rodzaj stosownie do pomieszczenia i problemu. Profesjonaliści w branży oferują ponadto bezpłatny transport oraz instalację urządzeń, a także darmowy pomiar wilgoci w osuszanym budynku i fachowe doradztwo. To także świetna opcja dla wielopoziomowego budynku - lepiej wynająć osuszacz, niż kupować osobny na każde piętro.
artykuł sponsorowany