Oświetlenie led

Oświetlenie LED to innymi słowy energooszczędne źródło światła, opartego na działaniu diod elektroluminescencyjnych (w skrócie LED). Diody LED zostają umieszczone w specjalnych taśmach, lub oprawkach (tu stają się alternatywą dla tradycyjnych żarówek). Oświetlenie LED znajduje swoje zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak również w oświetlaniu elementów pojazdów, przestrzeni produkcyjnych, urządzeń elektronicznych itp.
Lampy z czujnikiem ruchu w ogrodzie i w domu - co warto wiedzieć przed zakupem?
Lampy z czujnikiem ruchu w ogrodzie i w domu - co warto wiedzieć przed zakupem?
Funkcjonalne oświetlenie schodów dzięki inteligentnym sterownikom
Funkcjonalne oświetlenie schodów dzięki inteligentnym sterownikom
Halogeny LED - ranking najlepszych produktów na polskim rynku
Halogeny LED - ranking najlepszych produktów na polskim rynku
Stosowanie oświetlenia led w pomieszczeniach - wskazówki
Stosowanie oświetlenia led w pomieszczeniach - wskazówki

Oświetlenie LED jako sposób na oszczędności

Zapoznaj się z informacjami na temat oświetlenie led. Nasze sprawdzone porady związane z oświetlenie led pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Oświetlenie LED - ceny, montaż, przykładowe aranżacje, wiodący producenci

Od pewnego czasu można zauważyć rosnące zainteresowanie oświetleniem LED. Jeszcze kilka lat temu taśmy LED i żarówka LED były bardzo kosztownym wydatkiem. Dziś kupimy je w prawie każdym sklepie branżowym, a cena zakupu staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Taśmy LED znajdują wszechstronne zastosowanie. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystujemy je do doświetlenia blatów pod szafkami kuchennymi. Taśmy LED zostają wprowadzone w specjalne profile i wyposażone w zasilacze LED, umożliwiające bezawaryjną pracę. Tego rodzaju produkty i akcesoria oświetleniowe sprawiają, że blat roboczy pozostaje równomiernie doświetlony.

Taśmy LED, profile i zasilacze LED możemy też wykorzystać do oświetlenia szklanych półek, które znajdują się w ozdobnych komodach. Tego rodzaju akcesoria mają dwojakie zastosowanie. Po pierwsze doświetlają produkty znajdujące się na półce, po drugie zwiększają walory dekoracyjne mebli.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się także oprawy LED. Możemy je wykorzystać między innymi do oświetlenia podsufitowego, a także podszafkowego. Oprawy LED mają szerokie możliwości zastosowania.

Dużą popularnością cieszy się również żarówka LED. Jest to produkt, który nie wymaga dodatkowego osprzętu (typu profile czy zasilacze LED). Żarówka LED może zostać użyta we wszystkich kinkietach i żyrandolach, w których znajduje się oświetlenie tradycyjne. Warto w tym miejscu dodać, że żarówka LED pobiera kilkukrotnie mniej energii elektrycznej, niż jej energooszczędne odpowiedniki.

Omawiając oświetlenie LED nie sposób pominąć zastosowania zewnętrznego. Diody LED są coraz częściej wykorzystywane przez naświetlacze wyposażone w czujniki ruchu. Naświetlacze LED można obecnie nabyć w przystępnej cenie. Pobór energii tego typu urządzeń jest znacznie niższy w porównaniu z tradycyjnymi halogenami. Dlatego zewnętrzne akcesoria wykorzystujące oświetlenie LED są dobrym sposobem na ograniczenie zużycia energii elektrycznej budynku.

Jeśli interesuje Cię oświetlenie LED, zajrzyj do tego działu. Znajdziesz w nim pomysły na oświetlenie sufitu, sposoby oświetlenia domu żarówkami i taśmami LED, a także zapoznasz się z opłacalnością zakupu żarówek energooszczędnych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij