Oświetlenie led

Oświetlenie LED to innymi słowy energooszczędne źródło światła, opartego na działaniu diod elektroluminescencyjnych (w skrócie LED). Diody LED zostają umieszczone w specjalnych taśmach, lub oprawkach (tu stają się alternatywą dla tradycyjnych żarówek). Oświetlenie LED znajduje swoje zastosowanie zarówno w domach i mieszkaniach, jak również w oświetlaniu elementów pojazdów, przestrzeni produkcyjnych, urządzeń elektronicznych itp.

Oświetlenie LED jako sposób na oszczędności

Zapoznaj się z informacjami na temat oświetlenie led. Nasze sprawdzone porady związane z oświetlenie led pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Halogeny LED - ranking najlepszych produktów na polskim rynku

Halogeny LED - ranking najlepszych produktów na polskim rynku

Naświetlacz LED to nowoczesne rozwiązanie, które coraz szybciej wypiera tradycyjne lampy halogenowe i lampy sufitowe. Największą zaletą płynącą z użycia oświetlenia LED jest oszczędność energii elektrycznej. W ofertach sprzedaży znajdziemy zewnętrzne oświetlenie LED o zróżnicowanej jakości wykonania. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu i wyróżnimy, które produkty dostępne na polskim rynku są warte swojej ceny.
, 14 sierpnia 2017

Jak wybrać oświetlenie do domu?

Jak wybrać oświetlenie do domu?

Wybór odpowiedniego oświetlenia do domu jest o wiele ważniejszy niż się powszechnie wydaje. Odpowiednio dobrane żyrandole i lampy poprawiają komfort życia i pracy, wpływają na samopoczucie, a nawet na wysokość rachunków. Wybierając oświetlenie do domu trzeba zwrócić uwagę na to, w którym pomieszczeniu będzie instalowane, jakie źródło światła będzie najbardziej efektywne, jaką będzie miało barwę i gdzie umieścić włączniki. W poniższym artykule można zapoznać się z podstawowymi kwestiami, które trzeba wziąć pod rozwagę wybierając oświetlenie do konkretnych pomieszczeń.
, 16 maja 2017

Światło w domu - kupujemy lampy

Światło w domu - kupujemy lampy

Oświetlenie w domu decyduje nie tylko o wyglądzie i charakterze wnętrza, ale także o samopoczuciu mieszkańców. Podobnie jest w każdym biurze, gdzie wybór właściwych lamp, czy to wiszących, czy ściennych, nadaje wnętrzom wyrazu, ale także sprzyja kreatywnej pracy lub odpoczynkowi. To w jaki sposób rozmieścimy oświetlenie i jakie lampy czy żarówki wybierzemy, będzie miało istotne znaczenie dla atmosfery panującej w pomieszczeniach, a dobrze zaplanowane rozwiązania i szeroki wybór produktów oświetleniowych dostępnych od ręki tylko nam to zadanie ułatwią.
, 25 kwietnia 2017

Nowoczesne lampy ogrodowe - przegląd najlepszych ofert

Nowoczesne lampy ogrodowe - przegląd najlepszych ofert

Lampy ogrodowe spełniają kilka ważnych funkcji w przestrzeni koło domu. Dlatego odpowiedni ich wybór jest bardzo ważny. Oświetlenie zewnętrzne ma na celu nie tylko umożliwienie poruszania się po zmroku po posesji i ogrodzie, ale również powinno stanowić integralną część architektury krajobrazu. Dobre projekty ogrodów zawsze uwzględniają wygląd po zapadnięciu zmroku, a oświetlenie jest tu nieodzownym elementem. Dlatego ważne jest aby lampy ogrodowe nie tylko dawały odpowiednią ilość światła ale również stanowiły dekorację. Poznajmy rodzaje lamp do ogrodu i dowiedzmy się jak przy ich pomocy zaaranżować przestrzeń wokół domu.
, 22 grudnia 2016

Lampki choinkowe nie tylko od święta. Jakie dekoracje można z nich stworzyć?

Lampki choinkowe nie tylko od święta. Jakie dekoracje można z nich stworzyć?

Zdecydowanej większości z nas lampki choinkowe kojarzą się z typowo świąteczną ozdobą, dlatego po rozebraniu drzewka zwykle lądują na dnie kartonu lub w piwnicy. Okazuje się jednak, że lampki świetnie sprawdzają się w roli całorocznej dekoracji i mogą posłużyć do stworzenia niebanalnych i finezyjnych ozdób.
, 16 lutego 2017

Pomysły na oświetlenie sufitu podwieszanego

Pomysły na oświetlenie sufitu podwieszanego

Nadal wiele osób przy aranżacji swojego mieszkania poświęca zbyt mało czasu na wybór i montaż właściwego oświetlenia. Przyzwyczajeni do tradycyjnych rozwiązań, boimy się często wychodzić poza utarte schematy. Tymczasem sucha zabudowa sufitu podwieszanego daje bardzo szerokie możliwości aranżacji oświetlenia pomieszczenia!
, 28 kwietnia 2017

Lampy uliczne LED nowym standardem budowy dróg?

Lampy uliczne LED nowym standardem budowy dróg?

Wykorzystywane do tej pory masowo do oświetlenia ulic, parkingów, placów czy mostów tradycyjne żarówki i świetlówki sodowe lub rtęciowe generowały w budżetach miast, gmin, powiatów oraz województw spore koszty związane ze zużywaną przez te źródła światła energią, z której spora część emitowana była do otoczenia nie w formie światła, a wytwarzanego przez nie ciepła. Wraz z rozwojem technologii ledowych, wykonane z ich wykorzystaniem elementy oświetleniowe zaczęły stopniowo wypierać dotychczas stosowane rozwiązania techniczne.
, 27 marca 2017

Jak oświetlić dom przy pomocy LED-ów?

Jak oświetlić dom przy pomocy LED-ów?

Oświetlenie LED staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. Postęp techniczny sprawia, że to źródło światła nie jest już tak drogie, jak jeszcze kilka lat temu i jego instalacja zwraca się dzięki oszczędności energii elektrycznej zazwyczaj w mniej niż rok. O czym należy pamiętać, decydując się na światło tego typu?
, 31 sierpnia 2016

Oświetlenie podszafkowe w kuchni - taśmy LED, halogeny, a może coś innego?

Oświetlenie podszafkowe w kuchni - taśmy LED, halogeny, a może coś innego?

Oświetlenia podszafkowe jest ważnym elementem doświetlania blatów roboczych, zlewozmywaków oraz kuchenek. Prawidłowe doświetlenie tych miejsc wpływa na nasze bezpieczeństwo, a także na zachowanie funkcjonalności całego pomieszczenia. Obecnie do oświetlenia podszafkowego stosuje się lampy halogenowe oraz taśmy LED. Niegdyś stosowano też tradycyjne świetlówki, jednak te zbyt mocno się nagrzewają i pobierają za dużo prądu.
, 15 maja 2017

Żarówki energooszczędne - moc, ceny, opinie, obliczamy oszczędności

Żarówki energooszczędne - moc, ceny, opinie, obliczamy oszczędności

W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie oświetleniem energooszczędnym. Jeszcze kilka lat temu była to dość duża inwestycja (pojedyncza żarówka kosztowała nawet 50 zł). Dziś jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, a jednocześnie prosty sposób na zmniejszenie rachunków za prąd. W ofertach handlowych znajdziemy wiele tanich efektownych, energooszczędnych świetlówek oraz żarówek, które pobierają niewiele prądu i świecą jasnym, przyjemnym światłem.
, 12 maja 2017

Oświetlenie LED - ceny, montaż, przykładowe aranżacje, wiodący producenci

Od pewnego czasu można zauważyć rosnące zainteresowanie oświetleniem LED. Jeszcze kilka lat temu taśmy LED i żarówka LED były bardzo kosztownym wydatkiem. Dziś kupimy je w prawie każdym sklepie branżowym, a cena zakupu staje się coraz bardziej atrakcyjna.

Taśmy LED znajdują wszechstronne zastosowanie. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystujemy je do doświetlenia blatów pod szafkami kuchennymi. Taśmy LED zostają wprowadzone w specjalne profile i wyposażone w zasilacze LED, umożliwiające bezawaryjną pracę. Tego rodzaju produkty i akcesoria oświetleniowe sprawiają, że blat roboczy pozostaje równomiernie doświetlony.

Taśmy LED, profile i zasilacze LED możemy też wykorzystać do oświetlenia szklanych półek, które znajdują się w ozdobnych komodach. Tego rodzaju akcesoria mają dwojakie zastosowanie. Po pierwsze doświetlają produkty znajdujące się na półce, po drugie zwiększają walory dekoracyjne mebli.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się także oprawy LED. Możemy je wykorzystać między innymi do oświetlenia podsufitowego, a także podszafkowego. Oprawy LED mają szerokie możliwości zastosowania.

Dużą popularnością cieszy się również żarówka LED. Jest to produkt, który nie wymaga dodatkowego osprzętu (typu profile czy zasilacze LED). Żarówka LED może zostać użyta we wszystkich kinkietach i żyrandolach, w których znajduje się oświetlenie tradycyjne. Warto w tym miejscu dodać, że żarówka LED pobiera kilkukrotnie mniej energii elektrycznej, niż jej energooszczędne odpowiedniki.

Omawiając oświetlenie LED nie sposób pominąć zastosowania zewnętrznego. Diody LED są coraz częściej wykorzystywane przez naświetlacze wyposażone w czujniki ruchu. Naświetlacze LED można obecnie nabyć w przystępnej cenie. Pobór energii tego typu urządzeń jest znacznie niższy w porównaniu z tradycyjnymi halogenami. Dlatego zewnętrzne akcesoria wykorzystujące oświetlenie LED są dobrym sposobem na ograniczenie zużycia energii elektrycznej budynku.

Jeśli interesuje Cię oświetlenie LED, zajrzyj do tego działu. Znajdziesz w nim pomysły na oświetlenie sufitu, sposoby oświetlenia domu żarówkami i taśmami LED, a także zapoznasz się z opłacalnością zakupu żarówek energooszczędnych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij