Oświetlenie szafek kuchennych podszafkowe

Odpowiednio oświetlony blat kuchenny zapewni wygodę i bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków. Doskonale w tej roli sprawdzą się lampy halogenowe o przyjemnej barwie światła i niewielkiej mocy, szczególnie w kuchni pozbawionej okien. W celu równomiernego oświetlenia blatu, należy zainstalować źródła światło w odstępach co 40-60 cm, które będzie skierowane na jego powierzchnię.

Zdecydowanie lepsze efekty uzyskamy, wybierając taśmy LED pod szafki kuchenne.  Atutem tego typu oświetlenia jest wysoka wydajność i długa żywotność. W przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, taśmy LED nie zawierają substancji szkodliwych dla organizmu i środowiska naturalnego. Ponadto, są energooszczędne, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Na sklepowych półkach znajdziemy zarówno diody jednokolorowe, jak i RGB, które pozwalają na zmianę koloru światła oraz regulowanie jego jasności. Sprawdź także w tym miejscu, co warto wiedzieć o oświetleniu podszafkowym kuchennym.

Oświetlenie szafek kuchennych montowane nad nimi

Źródło światła znajdujące się nad szafkami kuchennymi umożliwia oświetlenie ich zawartości po otwarciu. Bardzo popularne staje się wykorzystanie lamp halogenowych, które instaluje się na wysięgnikach lub płytach rozmieszczonych nad szafkami kuchennymi. Zastosowanie tego typu oświetlenia przyczyni się również do rozjaśnienia całej zabudowy kuchennej.

Innym sposobem na oświetlenie szafek kuchennych jest użycie taśmy z diodami LED. W tym przypadku, należy zamontować ją wzdłuż sufitu w środkowej części mebli kuchennych. W celu uzyskania zadowalającego efektu, najlepiej jest wybrać taśmę o dużej ilości diod rozmieszczonych na jednym metrze.

Meble kuchenne w atrakcyjnych cenach - sprawdź

Wewnętrzne oświetlenie szafek kuchennych

Bardzo ciekawą alternatywą na oświetlenie szafek kuchennych jest zastosowanie źródła światła we frontach szafek górnych w całości przeszklonych. Tak wykorzystane oświetlenie pozwoli na łatwiejszy dostęp do przechowywanych akcesoriów i produktów żywnościowych, nadając jednocześnie niepowtarzalnego klimatu całej przestrzeni kuchennej. Dzięki niemu pomieszczenie stanie się jaśniejsze dla domowników. Jeśli interesują cię meble kuchenne na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich cennik po województwach.

Warto w tym celu zastosować trwałe żarówki lub taśmy LED, które mogą świecić nawet 50 tysięcy godzin. Zainstalowanie tego typu oświetlenie pozwoli również wyeksponować zawartość znajdującą się na półkach szafek kuchennych. Innym rozwiązaniem mogą okazać się lampy halogenowe o niewielkiej mocy.

Oświetlenie na cokole

Oświetlenie zamontowane na cokole szafek bardzo efektownie podkreśli meble wypełniające przestrzeń kuchenną. Lampy, które emitują rozproszone światło przyczynią się do łatwiejszego poruszania się po kuchni w godzinach wieczornych. W tym przypadku możemy również wykorzystać taśmy LED, które podświetlą szafki dolne przy samej podłodze, tworząc spójną całość z resztą aranżacji kuchni. Wadą tego rozwiązania będą niestety widoczne zabrudzenia znajdujące się na podłodze objętej źródłem światła.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 78,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny