Oszczędzaj prąd – to proste!

W dzisiejszych czasach życie bez energii elektrycznej wydaje się być niemożliwe – bez prądu nie bylibyśmy w stanie na co dzień funkcjonować. Pracujemy przy komputerach, potrzebujemy oświetlenia w pomieszczeniach, musimy przygotowywać i przechowywać jedzenie, potrzebujemy rozrywki więc oglądamy filmy i seriale, gramy w gry. Przykładów jest mnóstwo! Wielu z nas inwestuje swoje pieniądze w wyposażenie domu, które ułatwia życie jak np. robot kuchenny czy chociażby tablet oraz inne elektroniczne gadżety, więc rachunki za prąd nieustannie rosną, ponieważ w naszych domach znajduje się coraz więcej urządzeń elektrycznych. W ostatnim czasie ceny prądu szybują w górę w zaskakująco szybkim tempie, a opłaty za energię elektryczną są jednym z głównych wydatków, jakie ponoszą gospodarstwa domowe. W oparciu o dane, które podaje GUS, w ciągu jednego roku przeciętna rodzina w Polsce wydaje na prąd około 1300zł. Według nowych taryf proponowanych przez zakłady energetyczne, cena prądu dla odbiorców indywidualnych wzrośnie średnio o 11,6%. W takiej sytuacji każdy z nas szuka sposobów, aby obniżyć rachunki przy stałej możliwości życia na tym samym poziomie, co dotychczas. W SunRoof dobrze wiemy, że można pogodzić wysoki komfort życia z posiadaniem grubego, wypełnionego po brzegi portfela.

Eco-friendly i money-friendly

Chcemy obniżyć zużycie prądu ze względu na oszczędności ale też pragniemy mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała nasza planeta nie tylko za kilka, ale też za kilkadziesiąt lat. Prostymi sposobami, każdy z nas może zbliżyć się do nieszkodliwego dla środowiska stylu życia. Z danych, które opublikowała organizacja ekologiczna WWF wynika, że w typowym polskim gospodarstwie domowym aż cztery urządzenia elektryczne działają w trybie stand-by (tryb czuwania) - mamy tu na myśli np. telewizory, laptopy, dekodery ale także podpiętą do gniazdka ładowarkę. Warto odłączyć cały sprzęt elektroniczny od źródeł zasilania, ponieważ nawet w trybie czuwania zużywają sporo energii. Świetnym sposobem na oszczędzanie energii jest też tak prosta rzecz, jak wymiana żarówek na energooszczędne i wyłączanie światła w pomieszczeniach, w których nie przebywamy. Polecamy też jak najdłużej korzystać ze światła dziennego i nie zasłaniać okien ciężkimi firanami czy stawiając na parapecie doniczki z wieloma kwiatami. Przy praniu i korzystaniu ze zmywarki dobrym pomysłem jest korzystanie z trybu “eco” lub “oszczędzanie energii” – warto też zwrócić uwagę, aby pralka i zmywarka były maksymalnie wypełnione, bo dzięki temu możemy rzadziej je uruchamiać. Każdy z tych sposobów pozwoli zaoszczędzić pieniądze, jednak najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest poszukanie źródeł zielonej energii. Fotowoltaika, będąca czystą energią pochodzącą ze słońca, pozwoli na obniżenie rachunków i zadba o środowisko naturalne.

Fotowoltaika – słoneczne zasilanie z dachami SunRoof

Słońce jest odnawialnym i niewyczerpalnym źródłem energii więc w naturalny sposób może zaspokoić zapotrzebowanie na prąd w każdym gospodarstwie domowym. Dzięki instalacji fotowoltaicznej promienie słoneczne mogą być przekształcone w energię elektryczną, która zasili wszystkie urządzenia w domu, naładuje samochód elektryczny a jej nadwyżkę można przechować na później, ponieważ wędruje do publicznej sieci energetycznej. Fotowoltaika daje niezależność, ponieważ zyskujemy prywatne źródło energii i nie musimy martwić się wysokimi rachunkami za prąd. Inwestycja w instalację solarną sprawia, że nasz domowy budżet nie będzie nadszarpnięty przez rosnące ceny prądu, ale też co istotne, ograniczymy emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W SunRoof postawiliśmy na dachy fotowoltaiczne 2w1 – czyli wykorzystujemy całą powierzchnię dachu do produkcji energii elektrycznej. W przeciwieństwie do paneli fotowoltaicznych montowanych na dachówce, SunRoof maksymalizuje wydajność instalacji, będąc zarówno dachem, który daje schronienie, jak i mikroelektrownią, która na bieżąco wyprodukuje potrzebną ilość prądu, która zasili wszystkie urządzenia w domu. Korzyści finansowe, jakie wiążą się z inwestycją w domową instalację fotowoltaiczną są niebywale wysokie a dodatkowo nie trwonimy zasobów konwencjonalnych i w ten sposób zadbamy o środowisko. Oszczędzanie energii elektrycznej w domu jest znacznie łatwiejsze, niż moglibyśmy przypuszczać. Korzystanie z odnawialnych źródeł energii pozwoli na obniżenie rachunków nawet o 90%, a dachy 2w1 od SunRoof (więcej na www.sunroof.se/pl) to rozwiązanie, które jest nowoczesne, efektywne i dostępne dla każdego. Postaw na czystą energię zasilaną promieniami słońca.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny