1. Znajdź puste pudła

Gwarantujemy Ci, że na pewno nie zmieścisz się do walizek i niezbędne będą Ci pudełka. Oprócz ciuchów musisz zabrać całą masę rzeczy. Będą w nich sprzęty kuchenne, książki, dekoracje, pościel i wiele innych rzeczy, które mają sporą wagę i objętość. Nie warto jednak kupować nowych kartów. Rozsądnym pomysłem będzie sprawdzenie czy masz puste pudła w domu. Jeżeli potrzebujesz ich jeszcze więcej, przejdź się do najbliższego sklepu spożywczego, aby tam zapytać czy nie mają żadnych pudełek z dostaw na zbyciu. Dzięki temu zaoszczędzić na kupnie kartonów, toreb czy walizek!

2. Własny samochód

Zdecydowanie najdroższym punktem przeprowadzki jest firma transportowa. Zamiast angażować firmę do przeprowadzek, która ma za zadanie przewieźć rzeczy ze starego do nowego mieszkania zorganizuj sobie własny transport. Jeżeli nie jesteś posiadaczem samochodu, popytaj przyjaciół i rodzinę, na pewno ktoś zaoferuje swoją pomoc! Jeśli masz taką możliwość, użyj samochodu, który posiada sporą pakowność. Dzięki temu nie będziesz musiał krążyć między starym, a nowym mieszkaniem milion razy. Oprócz oszczędności czasu, zaoszczędzisz również na benzynie.

3. Kupno nowych rzeczy z kodami rabatowymi

Jesteś już rozpakowany? Wszystko jest na swoim miejscu? Zauważyłeś, ze brakuje Ci kilku rzeczy. Potrzebujesz nowego sprzętu kuchennego, pościeli, a może pakownej szafy? Zanim zdecydujesz się na kupno danej rzeczy sprawdź, jakie na stronie BravoKupony możesz znaleźć zniżki. Dzięki nim nie będziesz płacił pełnej kwoty za daną rzecz. Korzystając z promocji, wyprzedaży oraz ofert specjalnych oszczędzasz.

4. Zaplanuj wszystko ze znacznym wyprzedzeniem

Dobry plan i organizacja jest kluczem do sukcesu. Pozwoli Ci na zaoszczędzeniu czasu, nerwów i często również pieniędzy. Posiadając plan B na niespodziewane sytuacje będziesz przygotowany na każdą niekoniecznie pozytywną niespodziankę. Dzięki organizacji będziesz miał czas na zapobieganie niezaplanowanym wydatkom i organizację danych działań w najtańszy sposób.

5. Odnowienie starych mebli

Wydaje Ci się, że Twoja półka jest już do wyrzucenia albo stary fotel nie nadaje się już na nic innego tylko na śmietnik? Zrób przegląd starych rzeczy i pomyśl w jaki sposób możesz je wykorzystać w nowym mieszkaniu. Często wystarczy kilka drobnych zmian i przeróbek, aby dana rzecz nabrała świeżości i wyglądała jak nowa. Z pewnością jest to znacznie tańsza opcja niż kupno produktów “z salonu”. Dodatkowo meble vintage są teraz na czasie!

6. Sprzedaj stare rzeczy

Przeprowadzka sprzyja robieniu porządków w szafie oraz weryfikacji ile z domowych sprzętów, mebli i innych rzeczy naprawdę korzystamy. Zrób rachunek sumienia i zastanów sie co nie będzie Ci w zupełności potrzebne. Zorganizuj wyprzedaż garażową lub wstaw ogłoszenia dotyczące sprzedaży na strony internetowe, które się tym zajmują. Z pewnością zarobisz dodatkowe pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na nowe meble lub wakacje w tropikach!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny