Mieszkanie w Otwocku – wygodna alternatywa dla mieszkania w stolicy

Rosnąca popularność Otwocka, jako miejsca do zamieszkania, wynika w dużej mierze z dogodnego położenia tej miejscowości. Mieszkania lub domu w tej lokalizacji poszukują bowiem osoby pracujące w Warszawie. Otwock położony jest zaledwie 25 kilometrów od centrum stolicy i jest z nią bardzo dobrze skomunikowany. Nawet codzienne dojazdy do pracy w Warszawie nie powinny być problemem, gdy ma się do wyboru dojazd własnym środkiem transportu, ale też koleją lub busem.

Mieszkania w Otwocku na gethome.pl przeważnie są o wiele tańsze od nieruchomości, które znajdują się w granicach administracyjnych Warszawy. Zamiast płacić po kilkanaście tysięcy za metr kwadratowy, w Otwocku można znaleźć lokal za sześć, siedem lub osiem tysięcy złotych za metr. Różnica jest na tyle duża, że warto się nad tym poważnie zastanowić.

Na zamieszkanie w Otwocku decydują się oczywiście nie tylko ci, którzy pracują w stolicy. Miejscowość ta prężnie się rozwija: powstaje w niej wiele nowych firm, a sąsiedztwo Warszawy sprzyja możliwości korzystania z niesamowicie bogatej oferty kulturalnej, edukacyjnej i rozrywkowej.

Otwock – miejscowość, która ma wiele do zaoferowania

Na miasta i miasteczka, które są położone wokół Warszawy, często spogląda się właśnie przez pryzmat stolicy. Tymczasem miejscowości te często mają o wiele więcej do zaoferowania niż tylko bliskie sąsiedztwo Warszawy. Widać to doskonale na przykładzie Otwocka, który:

  • Jest miastem o bogatej historii sanatoryjno-uzdrowiskowej. Bywalcami Otwockich uzdrowisk byli malarze, pisarze, a nawet sam Józef Piłsudski.
  • Posiada bogatą listę zabytków świeckich oraz sakralnych.
  • Ma świetnie rozwiniętą infrastrukturę drogową i kolejową. Jest połączony z Warszawą poprzez SKM (Szybkie Koleje Mazowieckie).
  • Jest miastem o rozwiniętej ofercie edukacyjnej. Znajdują się tu liczne szkoły podstawowe i licea, swoją siedzibę ma tu również Warszawska Szkoła Wyższa.

W Otwocku wygodnie mieszka się nie tylko tym, którzy pracują lub studiują w stolicy, ale także osobom, które pracują zdalnie lub mają pomysł na własną firmę. To lokalizacja wybierana także przez rodziny z dziećmi i seniorów, którzy ponad miejski zgiełk zdecydowanie przedkładają spokojną okolicę, bliskie sąsiedztwo parku i terenów rekreacyjnych. W Otwocku znajduje się piękny o duży Park Miejski przy Domu Uzdrowiskowym, piękna i czysta rzeka Świder, otwocka plaża miejska i wiele innych miejsc godnych uwagi.

Mieszkanie w Otwocku najłatwiej znaleźć na rynku wtórnym

Planujesz zakup nieruchomości w Otwocku? Zwróć uwagę na oferty z rynku wtórnego – jest ich najwięcej. Wśród dostępnych ogłoszeń znajdziesz zarówno lokale dwupokojowe, jak i większe. Mieszkania z rynku wtórnego w Otwocku mają mocno zróżnicowane ceny i standard. Przy odrobinie szczęścia i starannym przejrzeniu ofert, z pewnością znajdziesz odpowiednie lokum dla siebie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny