• Dezynsekcja – co to jest?

  • Ozonowanie mieszkań w Warszawie – na czym polega ozonowanie mieszkania?

Dlaczego warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczeń? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Dezynsekcja – co to jest?

Dezynsekcja to ogólne określenie zwalczania szkodliwych owadów, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Dezynsekcja obejmuje likwidację takich stworzeń jak komary, muchy, osy, karaluchy, prusaki i pluskwy. Profesjonalnie wykonane usuwanie pluskiew (lub innych szkodników) odbywa się w kilku etapach.

Pierwszy etap jest działaniem wstępnym, w trakcie którego wykonuje się szczegółową ocenę sytuacji. Fachowcy określają jak duża i trudna do wytępienia może być populacja. Przygotowuje się również przestrzeń, która pozwoli bez problemu dotrzeć do każdego zakamarka. Następnie przychodzi czas na dokonywanie wyboru właściwej metody przeprowadzania zabiegu, po którym można przejść do realizacji właściwej dezynsekcji. Po zakończeniu działań dezynsekcyjnych następuje czas sprzątania.

Zawsze warto postawić na usługi profesjonalistów, bo dzięki nim mamy pewność, że zwalczanie pluskiew i innych szkodników zostanie wykonane prawidłowo i pozwoli nam się pozbyć uciążliwego problemu!

Ozonowanie mieszkań w Warszawie – na czym polega ozonowanie mieszkania?

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na proces ozonowania mieszkania? Proces ozonowania w mieszkaniach jest przeważnie stosowany w celu pozbycia się nieprzyjemnych zapachów. Jest to skuteczny sposób na dezynfekcję pomieszczenia i jego wyposażenia. Jest też skuteczny w niszczeniu grzybów na ścianie i pleśni. Potrzebujesz pomocy fachowców? Ozonowanie mieszkania Warszawa (sprawdź na: www.ozonujemy24.pl) pomoże w razie potrzeby.

Trzeba pamiętać, że bardzo duża zaleta ozonu to umiejętność rozbijania cząsteczek substancji, które są odpowiedzialne za nieprzyjemne zapachy (np. chemikalia, kwas masłowy, stęchlizna). Z tego powodu ozonowanie jest często przeprowadzane w:

  • starych kamienicach;
  • w mieszkaniach po lokatorach, którzy niezbyt przejmowali się higieną;
  • w pomieszczeniach, w których paliło się papierosy;
  • w pomieszczeniach, w których zdechło jakieś zwierzę.

Zabieg ten zaleca się także po remontach, by szybciej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu farb lub lakierów. Stosuje się go również po bardziej drastycznych wydarzeniach, jak zalanie mieszkania lub pożar. Ozon niszczy także drobnoustroje. Jest w stanie wypełnić wszelkie zakamarki, szczeliny, rury i przewody wentylacyjne, jak również wnętrza szuflad czy szaf. Po zakończeniu ozonowania mamy pewność, że nigdzie nie zostały żadne żywe bakterie, grzyby czy wirusy. Stąd powszechne zastosowanie ozonu w szpitalach.

Specjaliści uczulają, aby proces ozonowania mieszkania czy domu nie został bez kontroli. Stężenie ozonu nie powinno być mniejsze niż 4,3 mg/m3, ponieważ znacznie wydłużałoby to czas dezynfekcji. Przy odpowiednim stężeniu dezynfekcja powinna trwać maksymalnie 1,5 godziny.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej