Po pierwsze - słowo o panelach SIP, ale bez nudzenia.

Nazwa pochodzi od skrótu Structural Insulated Panels. Aby jasno wyjaśnić enigmatyczną nazwę - wyobraź sobie gotowe wielkie moduły do budowania domu. Owe moduły, w różnych wymiarach składają się zawsze z trzech elementów. Dwie warstwy zewnętrzne oraz wypełnienie, zupełnie jak hamburger bez dodatków. Na zewnątrz stosujemy w SIP Polska płyty OSB lub magnezowe. W ramach potrzeb możemy stosować inne materiały, ale bazujemy na tych najczęściej poszukiwanych. W środku jest wypełnienie, tak zwany rdzeń, u nas to styropian EPS Grafit, lub czasami wełna mineralna. I to tyle - moduł gotowy w większości wypadków. My zwracamy jeszcze uwagę przy produkcji na trzy parametry. Po pierwsze klejenie - używamy tylko klejów poliuretanowych dwuskładnikowych 2C PUR - bo jakość klejenia przekłada się na wytrzymałość. Na rynku jest wiele firm, które stosują inne techniki klejenia dla obniżenia kosztów. Ale nie ma nic za darmo - obniżysz koszt klejenia, to obniżysz wytrzymałość. Dlatego my tego nie robimy i udzielamy gwarancji. Po drugie w procesie produkcji stosujemy CNC - ktoś może zapytać, no ale po co? Po to, aby jakość była powtarzalna na cięciu. Bez względu, czy dostarczamy paczkę 20 paneli czy 1500, każdy z nich zachowuje te same parametry. W przypadku braku kontroli CNC cięcie ma trochę rozrzutu, jak to przemnożysz przez duży wolumen, jest sporo odpadów, których producenci przyjmować nie chcą (nie, bo nie). U nas odpadów nie ma, tych ze zwrotów. Bo nie ma zwrotów. Po trzecie używamy płyt OSB 3, które są produkowane przy użyciu kleju PMDI, czyli są wolne od formaldehydów. Zdrowie ma znaczenie, no więc na zdrowie.

Kto i po co kupuje panele SIP od SIP Polska.


Rozmawiamy z klientami i ich dokładnie pytamy - co Was skłoniło do używania paneli SIP? I tutaj najpierw słowo wstępu - kto od nas kupuje. Po pierwsze - i to chyba największa grupa - inwestorzy domków letniskowych nieco lepszej jakości. Pojawił się model na rynku, który przynosi dużą efektywność finansową, zakupu gruntów, następnie budowy domków do 35 metrów i sprzedaży do klienta indywidualnego. Właściwie wszystkie firmy, które z nami współpracują mówią to samo - mamy dość bałaganu przy klasycznej budowie, problemów ludzkich, złych obliczeń, przeciągających się czasów realizacji w nieskończoność. W momencie wyboru paneli SIP nie ma niespodzianek, dokładna ilość jest wyliczona przy zamówieniu, ich montaż nie jest żadną filozofią, słowem - mniej zmiennych, mniej niespodzianek, szybszy zwrot z inwestycji.

Drugą grupą naszych klientów są producenci domków letniskowych, którzy przekonali się w ogóle do budowy modułowej. Wnioski te same co wyżej - czyli większość z nich mówi - Panie, ja się już swoje narobiłem z kontrolami ekip budowlanych, mam dość, chce zarabiać pieniądze, a nie pilnować ludzi non stop. W tej grupie pojawia się sporo dyskusji, a poziom tej dyskusji zależy od wcześniejszych doświadczeń. Jeśli ktoś budował modułowo - nie ma za wielu pytań, finalizujemy produkcję szybko. Jeśli ktoś nie budował modułowo - pojawiają się zarzuty, że to nie jest solidne, że się przewróci. My odsyłamy do artykułów i badań zarówno z Polski (są u nas na stronie), jak i tych zagranicznych, bo po internetach jest multum publikacji, że tylko domy oparte o Panele SIP przetrwały huragany i tornada w USA. Wynika to z faktu, że zupełnie inaczej wypada punkt nacisku i inaczej rozkładają się siły, pracuje cała powierzchnia odprowadzając nacisk. Ale i tu się zdarza, że ktoś nam powie - Panie, zeżrą to myszy. Nie mamy na to wpływu, wydaje się, że legenda Króla Popiela do dzisiaj ma się całkiem dobrze.

Kolejną grupą są pracownie architektoniczne i tu właściwie dzieją się rzeczy, które nas na prawdę zachwycają. Coraz więcej pracowni zaczyna myśleć o tym, że dom w przyszłości będzie można zamówić i złożyć zupełnie jak stolik samemu. To jest zmiana pokoleniowa w podejściu i myśleniu, która nam się bardzo podoba. Bo po pierwsze firmy architektoniczne zaczynają projektować piękne, nowoczesne, zdobiące krajobraz budynki w oparciu o panele SIP, po drugie, dostępne do złożenia bez wiedzy specjalistycznej. Jesteśmy przekonani, że w przyszłości pojawią się na rynku gotowe rozwiązania, które będzie można kupić w sklepie internetowym i złożyć u siebie w trzy tygodnie. Tutaj jeszcze słowo komentarza od nas, jak prowadzimy rozmowy biznesowe, widzimy, że kilku naszych partnerów już planuje na zachodzie wprowadzenie gotowych, boksowych rozwiązań do zakupu przez klienta końcowego. W sumie - czemu nie! Przecież buduje się nie tylko domy, ale też altany, stodoły, garaże, budynki gospodarstwa i tym podobne.

Ostania grupa, to klient indywidualny, który chce przyśpieszyć budowę i mieć wszystkie parametry grzewcze pod kontrolą. Tutaj najczęściej dzwonią do nas klienci, którzy wstępnie mają projekt, ale nie jest on dostosowany do paneli SIP. Radzimy jak możemy, pomagamy, aby wspólnie przeliczyć całość na panele. Mamy zaprzyjaźnione pracownie architektoniczne, mamy własne ekipy montażowe w ramach potrzeby (staramy się tego unikać, zajmujemy się głównie produkcją). Ale też przez to, że to jest nowy produkt na rynku, pomagać musimy i lubimy to robić. 



Wytrzymałość, ceny, użycie paneli SIP.


Nie chcemy zanudzać specyfikacjami, kosztami. Wszystkie te informacje znajdziesz u nas na stronie, chętnie też odpiszemy na każdego maila oraz odbierzemy każdy telefon. Panele SIP rzeczywiście podbiły zachód, mamy trochę eksportu na kraje Skandynawii, wynika to przede wszystkim z tego, że znają produkt, znają jego parametry termiczne, stabilność, a my jesteśmy zwyczajnie tańsi jako producent z Polski. Do tego, sporo pracowaliśmy z zachodem, pracowniami architektonicznymi i często słyszymy - że z nami da się normalnie porozmawiać. Powiemy tak - staramy się.



Chcesz zamówić panele SIP?
Dowiedzieć się więcej?

https://sip-poland.pl

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej