Piękne wzory na szkle świetnie prezentują się w kuchennych i łazienkowych aranżacjach. Masz naprawdę wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o panele szklane (sprawdź na: www.axitech.pl). Możesz wybrać wersje
do różnych zastosowań, kilka grubości szkła, oraz dostosować rozmiar co do 1mm, a także arkusze ze wzmocnionym nadrukiem UV. Dzięki temu panele pięknie się prezentują nawet w mocno nasłonecznionej kuchni.

Czym są panele szklane?

Nowoczesne panele szklane to dekoracja kuchenna lub łazienkowe wykonana ze szkła hartowanego. Tego typu elementy wykończenia wnętrz idealnie zastępują tradycyjne kafle ceramiczne. Szkło do kuchni na ścianę może być zdobione dowolnie wybraną grafiką, która będzie podkreślać atuty kuchni.

Można powiedzieć, że szklane panele są estetycznym wykończeniem ściany nad blatem kuchennym. Chronią jej powierzchnię przed wodą, wilgocią i zabrudzeniami. Co więcej, są proste w utrzymaniu czystości, dzięki temu sprawdzą się nawet w mocno eksploatowanych pomieszczeniach kuchennych.

Montaż paneli szklanych w kuchni – jak to zrobić?

Przygotowanie powierzchni ściany do montażu paneli szklanych to podstawa. Nawierzchnia powinna być równa, czysta i odtłuszczona. Szklane formatki z nadrukowaną grafiką można przykleić do powierzchni ściany na specjalnym silikonie do luster lub za pomocą specjalnych mocowań. To wygodny sposób, który umożliwia szybki montaż paneli.

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku przezroczystych szklanych paneli. Wtedy konieczne jest zastosowanie śrub montażowych. Minusem takiego rozwiązania jest konieczność pozostawienia przestrzeni pomiędzy ścianą a panelem – średnio ok. 2 cm.

Gdzie można kupić szklane panele do kuchni?

Panele szklane w różnych wzorach i kolorach można zamówić przede wszystkim na stronie sklepu internetowego AXITECH. Wchodząc na stronę www, będziesz mieć dostęp
do najróżniejszych modeli arkuszy szklanych do kuchni. W ten sposób bez problemu wybierzesz idealny materiał wykończeniowy, który będzie zdobić i zabezpieczać ścianę nad blatem w kuchni.

Przeczytaj również: TANIE PANELE SZKLANE – CZYLI JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ.

Dlaczego warto zdecydować się na panele szklane?

Jest mnóstwo powodów, dla których warto zainwestować w innowacyjne panele szklane do kuchni. Materiał wykończeniowy tego typu jest nie tylko wytrzymały i odporny
na uszkodzenia mechaniczne.
Pozostałe cechy wyróżniające to:

  • brak konieczności stosowania fug,
  • łatwość w utrzymaniu czystości,
  • materiał jest antyalergiczny,
  • ponadczasowy wygląd i nieograniczone możliwości nadruku grafiki,
  • odporność na zarysowania,
  • możliwość pokrycia nawet dużych powierzchni.

To główne powody, dla których warto zdecydować się na szklane panele do kuchni. Warto też dodać, grafika jest drukowana na szkle w technologii UV, dzięki czemu kolory nie płowieją z biegiem czasu pod wpływem światła słonecznego, a powierzchnia szkła jest odporna na wysokie temperatury.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny