Papa na dach

Papa na dach to popularny materiał budowlany, przeznaczony to tworzenia szczelnego, odpornego na warunki atmosferyczne pokrycia lub poszycia. Powstaje z nasączonej smołą bądź masą asfaltową osnowy, wykonanej z włókna szklanego, tektury lub włókna poliestrowego. Papa tworzy szczelną i trwałą powłokę. Dobrze zabezpiecza dach przed działaniem wilgoci, opadami deszczu oraz intensywnymi promieniami słonecznymi. Jej cechą charakterystyczną jest niski koszt wykonania oraz duża żywotność.

Nowoczesne papy na dach

Zapoznaj się z informacjami na temat papa na dach. Nasze sprawdzone porady związane z papa na dach pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gont bitumiczny - cena, zastosowanie, co warto wiedzieć?

Gont bitumiczny - cena, zastosowanie, co warto wiedzieć?

Gont bitumiczny nie ma najlepszej prasy. Jest to spowodowane tym, że dawniej był synonimem oszczędności w wykonywaniu pokryć dachowych, co nie szło w parze z jakością wykonania. Jednak obecnie ze względu na nowocześniejszą technologię wykonania gonty bitumiczne mogą być nie tylko estetycznym pokryciem dachu, ale również trwałym i praktycznym. Pokrycia dachowe z gontu są lekkie, a koszty ich wykonania są niewielkie w porównaniu z innymi materiałami. Jakie są cechy, zastosowanie oraz cena gontów? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 1 czerwca 2017

Pokrycia dachowe - ceny i rodzaje

Pokrycia dachowe - ceny i rodzaje

Wyróżniamy wiele metod na pokrycie dachów. Pokrycia dachowe wykonywane są obecnie z bardzo różnych materiałów. Nadal jednak pewne materiały stosowane są częściej, a inne rzadziej. Czym pokryć dach? Jakie są rodzaje pokryć dachowych? Jakie są ceny poszczególnych rozwiązań? Przeczytaj i sprawdź, czy najczęściej wykorzystywane pokrycia dachowe są rzeczywiście najlepsze.
, 4 kwietnia 2017

Kalenica, kosz dachowy, okap czy połać – jakie są główne elementy dachu?

Kalenica, kosz dachowy, okap czy połać – jakie są główne elementy dachu?

Konstrukcja dachu jest projektowana razem z innymi elementami domu. Ze względu na ważną rolę jaką spełnia dach nie może być mowy o pomyłkach. Projektant przy wyborze konstrukcji rozważa najważniejsze czynniki, czyli obciążenia zmienne i stałe. Każdy element konstrukcyjny dachu spełnia swoją ważną rolę. Niektóre przenoszą obciążenia, inne usztywniają. Niektóre części dachu są charakterystyczne tylko dla niektórych typów, czyli stosuje się je przy pewnej rozpiętości lub przy dachach stromych. W przypadku konstrukcji dachu wszystko ma znaczenie, poczynając od projektu, przez zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych, na wykonawstwie kończąc.
, 13 grudnia 2016

Papa termozgrzewalna - cena, zastosowanie, wskazówki przy wyborze i układaniu

Papa termozgrzewalna - cena, zastosowanie, wskazówki przy wyborze i układaniu

Papy zgrzewalne tradycyjne mocowane na tak zwany lepik, są szeroko stosowane w budownictwie. Jednak w wyniku ciągłego rozwoju technologicznego powstały materiały o lepszych parametrach i własnościach. Papa termozgrzewalna to materiał hydroizolacyjny który jest coraz częściej wykorzystywany i stopniowo wypiera tradycyjne papy dachowe. Jakie zastosowanie ma papa termozgrzewalna, jaka jest jej cena i czy stosowanie jej jest korzystne? Poszerzmy swoją wiedzę na temat możliwości zastosowania papy termozgrzewalnej we współczesnym budownictwie.
, 6 maja 2017

Dach płaski - ile kosztuje i gdzie się nadaje do budowy?

Dach płaski - ile kosztuje i gdzie się nadaje do budowy?

Jeszcze do niedawna dach płaski nie budził najlepszych skojarzeń. Jednak dziś coraz częściej pojawia się w projektach nowoczesnych budynków i współgra ze współczesnymi trendami budowlanymi. Dlatego warto przyjrzeć się rodzajom stropodachu, określić jego koszty, możliwości zastosowania oraz najważniejsze wady i zalety.
, 28 kwietnia 2016

5 kroków montażu rynny kwadratowej

5 kroków montażu rynny kwadratowej

System Galeco STAL2 to innowacyjny produkt przeznaczony do nowoczesnych projektów domów. Dzięki kwadratowemu profilowi rynny oraz specjalnej maskownicy ciąg rynnowy stanowi estetyczne wykończenie okapu dachu. Jak krok po kroku zamontować ten system odprowadzania wody opadowej?
, 16 lutego 2017

Jaka papa na dach? Porady eksperta

Jaka papa na dach? Porady eksperta

Od dziesiątek lat wykorzystujemy papę na pokrycia dachowe. To dość ekonomiczny, trwały i łatwy w montażu materiał, cieszący się stałą popularnością wśród inwestorów. W ofertach handlowych powstają coraz to nowsze, wzbogacane rodzaje pap, które można dobrać do każdego typu dachu. Z pewnością warto wiedzieć jakie są właściwości tego materiału, na jakim podłożu można je stosować i jak dobrać papę do specyfiki konstrukcji dachowej.
, 22 kwietnia 2016

Najlepsza hydroizolacja przeciwwodna budynku - przegląd

Najlepsza hydroizolacja przeciwwodna budynku - przegląd

Podczas budowy każdego budynku musimy wykonać odpowiednią hydroizolację przeciwwilgociową. Warto pamiętać, że wilgoć może uszkadzać materiały budowlane i wprowadzać do pomieszczeń niekorzystny mikroklimat. Odpowiednia hydroizolacja to również lepsze ocieplenie domu. Dlatego warto zapoznać się, jaka hydroizolacja przeciwwilgociowa jest dostępna na rynku i sprawdzić, która hydroizolacja najlepiej sprawdzi się w przypadku piwnic oraz ścian fundamentowych.
, 27 kwietnia 2016

Deskowanie dachu a membrana - co lepsze na więźbę dachową?

Deskowanie dachu a membrana - co lepsze na więźbę dachową?

Przed rozpoczęciem budowy dachu musimy dokonać wyboru pomiędzy pełnym deskowaniem z papą na dach a membraną. Są to dwa alternatywne rozwiązania, które spełniają funkcję wstępnego krycia więźby dachowej. Deskowanie jest dość dobrze znane wszystkim dekarzom, należy do najbardziej sprawdzonych, tradycyjnych metod. Składa się nie tylko z desek, ale również papy na dach. Z kolei membrany stosuje się w polskim budownictwie dopiero od kilkunastu lat. Trudno określić, który materiał wstępnego krycia jest lepszy. Warto zatem zapoznać się z ich podstawowymi zaletami i specyfiką.
, 28 listopada 2016

Aktualne ceny materiałów budowlanych w Polsce

Aktualne ceny materiałów budowlanych w Polsce

Ceny materiałów budowlanych w Polsce ulegają ostatnio nieznacznym obniżkom. Dla inwestorów jest to bardzo pożądane zjawisko, mogące istotnie obniżyć całkowite koszty budowy. Przyjrzyjmy się zatem aktualnym cenom najpopularniejszych materiałów budowlanych. Zobaczmy, ile kosztuje obecnie beton, gotowa zaprawa murarska, styropian, gont czy inne materiały.
, 20 marca 2017

Papa na dach - wprowadzenie

Papa na dach to tradycyjny materiał budowlany, który chętnie montujemy na szczytach wielu budynków. Papa znajdująca się na dachu może przetrwać w dobrym stanie nawet przez kilkanaście lat. Skutecznie chroni budynek przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych i tworzy trwałą barierę ochronną.

Papa na dach to lekkie pokrycia dachowe, które nie obciąża konstrukcji nośnej budynku. To kolejna zaleta, która zwiększa popularność tego rozwiązania. Papa na dach może posiadać nowoczesną powłokę dekoracyjną. Co prawda nie wygląda tak efektownie jak montowane na dachach dachówki ceramiczne. Jednak jej zakup i montaż nie wiąże się z tak dużym wydatkiem, a zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wykończenie budynku (np. na instalacje elektryczne). Dachówki ceramiczne są bowiem znacznie cięższe, a ich zastosowanie wymaga wybudowania masywniejszej, znacznie kosztowniejszej więźby. Obciążeniem dla budżetu inwestora będą także same dachówki ceramiczne i akcesoria montażowe, które są kilkukrotnie droższe od najlepszej jakości papy.

Na dachach pokrytych papą możemy montować okna dachowe. Wybór kształtu dachu i jego wielkości może być całkowicie dowolny. Okna dachowe i pokrycie dachu wykonane z papy dają szerokie możliwości zastosowania. Jednak warto podkreślić, że pokrycia dachowe z papy najlepiej sprawdzają się na dachach płaskich. Papa nie jest zbyt często stosowana na dachach skośnych o kącie nachylenia przekraczającym 20 0. Wiąże się to z ryzykiem spływania rozgrzanej przez słońce masy asfaltowej. Dlatego na dachach skośnych papa najczęściej stanowi jedynie podkład pod gonty bitumiczne. Tak wykonane pokrycia dachowe świetnie sprawdzają się na dachach wielospadowych, wyposażonych w okna dachowe bądź lukarny.

Jeśli interesuje Cię papa na dach, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wykonać pokrycie dachu, wskażemy możliwości zastosowania papy, określimy orientacyjne ceny materiałów budowlanych w Polsce, a także ustalimy w jaki sposób wybrać poszycie dachowe. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij