Marazzi – lider w swojej branży

Marazzi to jeden z najpopularniejszych producentów, który obecnie działa w branży płytek ceramicznych. Kolekcje tej marki można znaleźć w ponad 140 krajach, w tym także w Polsce. W naszym kraju sprzedażą produktów tej firmy zajmuje się m.in. salon DOMHIT. Zobacz na ich stronie, jakie obecnie mają płytki Marazzi - http://domhit.katowice.pl/marazzi_plytki

Dlaczego ta włoska marka cieszy się takim zainteresowaniem na międzynarodowym rynku? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto przyjrzeć się historii Marazzi, która rozpoczyna się w 1935 roku. To właśnie wtedy powstaje pierwsza fabryka, w której produkowano ręcznie dekorowane płytki.

Przełom nastąpił już w latach 60. XX wieku. W tamtym okresie Gio Ponti i Alberto Rosselli zaprojektowali płytkę „Triennale” o czterech łukach. To oryginalne jak na tamte czasy rozwiązanie dało początek współpracy producenta płytek ceramicznych wraz z renomowanymi nazwiskami z zakresu sztuki, designu oraz architektury. Zresztą do tej pory Marazzi chętnie współpracuje ze znanymi i cenionymi twórcami, co pozwala im wyznaczać trendy w branży.

Właśnie ta umiejętność przewidywania, a nawet wyprzedzania trendów, perfekcjonizm w produkcji płytek oraz stawianie na nowoczesną technologię sprawiły, że Marazzi zyskał pozycję niekwestionowanego lidera w swojej dziedzinie.

Jak produkowane są płytki Marazzi?

Wszystkie projekty i koncepcje płytek powstają w Centrum Stylu Marazzi. Zanim jednak zostaną stworzone prototypy, analitycy wnikliwie sprawdzają trendy oraz społeczne gusta. Dzięki tym danym są w stanie ocenić, a co najważniejsze zrozumieć, oczekiwania oraz potrzeby klientów. Następnie na podstawie uzyskanych danych powstają propozycje wzorów i specyfikacje produktów. Jednocześnie technicy, którzy pracują w laboratorium, przeprowadzają doświadczenia – sprawdzają kształty, powierzchnie, kolory i dekoracje. Testy te są niezbędne do stworzenia idealnego prototypu.

Marazzi to marka, która słynie z wysokiej jakości wykonania płytek. Osiągnięcie tak wysokich standardów nie byłoby możliwe gdyby nie technologiczne rozwiązania i patenty, na które stawia producent. Firma jest w stanie produkować rewelacyjne produkty ceramiczne i gresowe zarówno dla sektora mieszkalnego, jak i komercyjnego. W ich ofercie można znaleźć rozmaite rozwiązania, w tym lekkie płytki ścienne, do wentylowanych ścian lub podniesionych podłóg.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny