Popularne pergole ogrodowe

Pergole drewniane

Drewno to jeden z najpopularniejszych materiałów budowlanych, który świetnie sprawdza się na balkonach, tarasach oraz w aranżacjach ogrodowych. Drewniane pergole ogrodowe są rozwiązaniem uniwersalnym i bez trudu dopasujemy je do dowolnej stylistyki aranżacyjnej.

Warto pamiętać, że pergole i meble ogrodowe z drewna sprawiają wrażenie spójności z naturą. Świetnie sprawdzą się w aranżacjach zainspirowanych stylem rustykalnym, naturalistycznym, a nawet nowoczesnym i minimalistycznym. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno tanie pergole do obsadzenia niewielkich roślin, jak i nieco droższe, bardziej stabilne odpowiedniki. Wybór jest bardzo szeroki, dzięki czemu każdy inwestor dobierze konstrukcje do wymagań własnej posesji.

Omawiając pergole drewniane, warto także wspomnieć o pewnych ograniczeniach materiału. Drewno wymaga regularnego zabezpieczania przed działaniem zmiennych warunków pogodowych. Ważne jest także to, by podstawa konstrukcji była zabezpieczona przed działaniem wilgoci pochodzącej z gleby. W przeciwnym razie tanie pergole czy drewniane meble ogrodowe szybko pokryją się nalotem z grzybów lub pleśni. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź także artykuł na temat pergoli ogrodowych.

Metalowe pergole tarasowe

Metalowe pergole ogrodowe są kolejnym popularnym rozwiązaniem. Ich dużym atutem jest elegancki wygląd oraz duże, dopuszczalne obciążenie statyczne. Dobrej jakości, stabilne pergole balkonowe nadają się do obsadzenia ciężkich roślin pnących. Większa średnica metalowych elementów nośnych zapewnia długotrwałą żywotność konstrukcji.

W ofertach sprzedaży znajdziemy też metalowe meble na taras. Z łatwością dopasujemy do nich eleganckie pergole tarasowe, co pozwoli na stworzenie spójnego efektu dekoracyjnego. Warto także dodać, że metalowe meble ogrodowe mogą posiadać materiałowe siedziska i lekką konstrukcję nośną. Dzięki temu staną się rozwiązaniem mobilnym, dopasowanym do wymagań tarasów i balkonów o niewielkim metrażu.

Omawiając metalowe pergole ogrodowe, warto także wspomnieć o pewnych ograniczeniach. Szczególnie tanie pergole wykazują podatność na ataki korozji. Dlatego wymagana jest regularna konserwacja ich powierzchni. Pewną niedogodnością jest również naturalne nagrzewanie się powierzchni metalowych. Rozgrzany pod wpływem promieni słonecznych metal będzie niemiły w dotyku. W niektórych przypadkach może też parzyć pędy roślin. Dlatego metalowe pergole balkonowe i pergole tarasowe najlepiej sprawdzą się w miejscach zacienionych lub półcienistych. Silnie nasłoneczniona ekspozycja południowa sprawia, że lepszym rozwiązaniem będą pergole drewniane.

Najlepsze meble ogrodowe - sprawdź promocje

Pergole ogrodowe wykonane z drewna, które zostały pięknie udekorowane kwiatami pnącymi i w donicach, obok których są meble ogrodowe
Pergole ogrodowe - rodzaje, ceny, opinie, polecane modele

Którą pergolę wybrać? Podpowiadamy

Jakie pergole ogrodowe cieszą się największą popularnością?

W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne pergole balkonowe i ogrodowe. Możemy dopasować je do wybranej stylistyki aranżacyjnej, rozmiarów miejsca wypoczynku lub specyfiki roślin ogrodowych.

Dużą popularnością cieszy się pergola drewniana z furtką. Za jej pomocą możemy wizualnie oddzielić przestrzeń ogrodu i podjazdu, wyznaczyć wejście na taras ogrodowy bądź wyodrębnić strefę zarezerwowaną na meble na taras. Modnym rozwiązaniem jest także wykonanie pergoli nad furtką ogrodzeniową. Dzięki temu uzyskamy ciekawy efekt dekoracyjny, który będzie widoczny już z chwilą przekroczenia granicy naszej posesji. Pergola drewniana z furtką zapewni interesujący efekt wizualny i będzie dobrze zauważalnym elementem wyposażenia. Z łatwością dopasujemy do niej ozdobne donice czy meble na taras. Pamiętajmy jednak, że duża pergola drewniana z furtką najlepiej sprawdzi się przy większych przestrzeniach.

Kolejnym popularnym rozwiązaniem są pergole drewniane i trejaże, które opiera się o powierzchnię ściany. Tego typu pergole tarasowe mogą rozpościerać się nad drewnianą ławką tworząc ciekawy efekt dekoracyjny.

Wybierając pergole balkonowe, tarasowe i ogrodowe, mamy niezliczone możliwości. Warto wybrać produkt, który dobrze skomponuje się w wybranej przestrzeni, a jednocześnie podkreśli wybrany efekt dekoracyjny. Pamiętajmy, że zarówno pergole ogrodowe, jak i meble ogrodowe mogą zwracać uwagę na wybrany fragment przestrzeni. Możemy je też wykorzystać w celu odwrócenia uwagi od elementów wyposażenia, które nie powinny rzucać się w oczy.

Cena pergoli ogrodowych

Pergole balkonowe i ogrodowe są dostępne w dość dużych widełkach cenowych. Ostateczna cena zakupu zależy od rozmiaru produktu, jakości wykonania, a także materiału zastosowanego do produkcji. Tanie pergole ogrodowe kupimy już za kilkanaście złotych. Są to proste modele wykonane z cienkiego metalu lub drewnianych kantówek.

Ogrodnik - znajdź ogrodnika w Twoim mieście
Wybierz z ponad 13 000 polecanych ogrodników z serwisu Fixly:

Inwestorzy szukający bardziej trwałego rozwiązania częściej wybierają zaimpregnowane pergole drewniane o większych rozmiarach. Cena zakupu może wahać się w granicach kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Pergola drewniana z furtką będzie wydatkiem rzędu 200-800 zł. Lekkie produkty z metalu mogą okazać się nieco tańsze w zakupie.

Ciekawym rozwiązaniem są także omawiane wcześniej pergole z miejscem na ławkę. Z łatwością dopasujemy do nich meble na taras czy do ogrodu, tworząc zaciszne miejsce wypoczynku. Tego typu produkty posiadają też najlepsze opinie użytkowników, co świadczy o ich funkcjonalności. Cena pergoli z miejscem na drewnianą ławkę ogrodową wynosi od 100 zł w górę.

W ofertach sprzedaży odnajdziemy też drewniane pergole z ażurowymi ściankami i wbudowaną, drewnianą ławką. Cena zakupu wynosi 200-400 zł. W podobnych kosztach nabędziemy pergole tarasowe z dużymi, ozdobnymi donicami.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny