Perły

Jak nosić biżuterię z pereł

Po raz pierwszy perły zostały zauważone w Chinach w XIII wieku, a niedługo potem w Japonii zaczęła się ich masowa produkcja. Perły przez lata były kochane przez wielkich tego świata. Gwiazdy filmu i muzyki, żony polityków i innych znanych osób lubowały się w perłach od zawsze. Perły są czymś, dla czego nie ma określonej normy wiekowej. Nie można być za starym lub za młodym na perły.

Zmieniają się jedynie formy noszenia pereł. O ile dziewczynka idąca do komunii lub nastolatka w codziennym stroju, będzie się świetnie prezentować w drobnych perłowych kolczykach na sztyfcie, o tyle starszej pani bardziej pasować będą perłowe naszyjniki. Perły nie wymagają koloru kreacji, wybranego specjalnie dla nich. Dlatego zakup pereł jest zawsze dobrym pomysłem. Nie można zaliczyć modowej wpadki przy używaniu biżuterii z pereł. Jej ponadczasowość polega właśnie na tym, że wydobywa urok i kobiecość nawet ze zwykłego, niewyróżniającego się stroju. Mimo iż perły występują w różnych odcieniach - śnieżnobiałym, złotawym czy różowym, zazwyczaj łączy się je ze srebrem.

Naszyjnik z pereł na oświadczyny

Biżuteria perłowa robi karierę także wśród panów chcących się oświadczyć. Jako alternatywę od tradycyjnego pierścionka dają swojej wybrance na przykład perłowy naszyjnik, co na pewno jest świetnym pomysłem. Zestawy pereł na prezent to kosztowny interes, jednak prawdopodobnie nie ma na świecie kobiety, która nie chciałaby mieć w swoich zbiorach biżuterii pereł. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na komplet z pereł, nie zaszkodzi zakupić chociażby kolczyków, które są świetną namiastką kobiecości w codziennym życiu.

Perłowe dodatki mogą zrobić wrażenie również na randce, ponieważ ludzi podświadomie utożsamiają je z damami z dawnych lat. Zdobywamy w ich oczach szacunek oraz dostrzegają wyjątkowość. Mężczyźni również uznają kobiety w perłach za pociągające i warte ich uwagi.

Oryginalną, choć mniej spotykaną formą są bransoletki z pereł. Ozdabiające nadgarstek zadbanej dłoni tworzą z naszymi paznokciami doskonały duet. Szczególnie latem, gdy cera naznaczona jest słońcem.

Dla kogo naszyjnik z pereł

Naszyjniki z pereł poleca się kobietom o długich szyjach i tych, które dobrze czują się w upiętych fryzurach. Z perłami, jak ze wszystkim można przesadzić, i mimo że są piękne, to jeśli nie dobierzemy ich do naszego wieku i wyglądu, możemy wyglądać w nich śmiesznie. Mocno zaakcentowana perłowa biżuteria spotykana jest głównie na balach i innych poważnych uroczystościach, natomiast nie zawsze nadaje się na co dzień. Warto to zapamiętać, na wypadek gdybyście kiedyś, zauroczone swoim perłowym kompletem, chciały paradować w nim każdego dnia.

Wybierając perły, najlepiej opierać się na renomowanych markach. Tylko wtedy wiemy skąd pochodzą nasze perły. Szczególnie jest to istotne w przypadku osób, które perły kupują po raz pierwszy i jest ryzyko, że mogą dać się oszukać. Kupując perły, powinniśmy mieć ich wcześniejszy zamysł. To znaczy, że już przy wyborze zakupu, musimy uwzględnić gdzie i jak często chcemy je wykorzystywać.

Tak czy inaczej, perły nie wychodzą z mody, niezależnie od pory roku czy najnowszych trendów. To pokazuje, jak bardzo zakorzeniły się w naszej kulturze i jak bardzo je cenimy, za ich wygląd i prostotę jednocześnie.

Zapraszamy do sklepu z biżuterią perłową - http://www.swiat-perel.pl

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 46,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny