Czym jest pętla indukcyjna?

Najprościej powiedzieć, że pętle indukcyjne to systemy łączności, które wykorzystują zjawisko sprzężenia indukcyjnego – chodzi o transmisję i odbiór sygnałów komunikacyjnych. System ten stosuje się w urządzeniach wspomagania słuchu osób niedosłyszących.

Nie tylko słuch

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy https://petleindukcyjne.pl/, pętle indukcyjne mogą kojarzyć się ze wspomaganiem słuchu, ale to nie tylko o słuch chodzi. Wystarczy pomyśleć sobie o osobach, które nie widzą zbyt dobrze. Osoba słabowidząca może mieć problem, aby z dalekiej odległości dostrzec godzinę odjazdu autobusu/pociągu. Tym samym pętla indukcyjna może okazać się ogromnym wsparciem. Warte odnotowania jest też to, że mowa o rozwiązaniu, które może służyć jednej osobie, jak i grupie ludzi. Duże znaczenie w tym wszystkim ma też stosunkowo niski koszt.

Problematyczny szum

Pętle indukcyjne to odpowiedź na problemy, jakie wynikają z szumu otoczenia. Pamiętajmy też o tym, że szum otoczenia może być spowodowany przez inne osoby przebywające w otoczeniu, ale i sprzęt czy akustykę. Pętle indukcyjne są znacznie ważniejsze, niż wielu osobom może się wydawać. Aparat słuchowy to nie wszystko – trzeba jeszcze zadbać o komfort słyszenia i jakość dźwięku.

Znaczenie cewki indukcyjnej

Nie zapominajmy też o tym, że większość aparatów słuchowych wyposażona jest w cewkę indukcyjną. Cewka indukcyjna warunkuje to, jak przebiega korzystanie z pętli indukcyjnej. Jeżeli nie wiesz, czy masz taką cewkę, nie pozostaje nic innego jak skontaktowanie się z protetykiem słuchu. Warto też wiedzieć o możliwości dokonania zmiany programów (przycisk pozwalający na zmianę programów powinien znajdować się na obudowie aparatu słuchowego).

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny