Pianki uszczelniające wysoko- i niskoprężne

Pianka rozprężna dwuskładnikowa

Pianka wysokoprężna utwardza się w wyniku reakcji chemicznej zachodzącej pomiędzy dwoma składnikami. Reakcja zachodzi wewnątrz pojemnika, bez udziału wilgoci. To sprawia, że jest gotowa do użytku w chwilę po opuszczeniu pojemnika. Do obróbki nadaje się już po 30 minutach. W trakcie twardnienia zwiększa swą objętość o 30%. Trzeba, zatem pamiętać by nie aplikować jej zbyt dużo. Do 80% powierzchni szczeliny.

Pianka wysokoprężna charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do wielu materiałów. Takich jak chociażby PCV, aluminium, drewno i wyroby drewnopodobne, beton, marmur, cegły. Ta pianka poliuretanowa współpracuje też z metalami pokrytymi warstwami lakieru. Ponadto pianka ma wysoką gęstość oraz wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Pianki poliuretanowe wysokoprężne mają wiele zastosowań. Do najważniejszych należy montaż ram okiennych i drzwiowych, połaci dachowych, parapetów, progów i stopni. Opisywany produkt to również pianka uszczelniająca sprawdzająca się w wymienionych miejscach. Do tego zapewnia wysoki poziom izolacji termicznej oraz akustycznej. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o piance poliuretanowej.

Pianka montażowa niskoprężna

Pianki montażowe niskoprężne różnią się wyraźnie od wersji opisywanej powyżej. Po pierwsze są jednoskładnikowe i utwardzają się po zetknięciu z wilgocią. Zatem ten proces odbywa się już poza pojemnikiem. Pianki budowlane tego typu są wodoodporne i mniej podatne na uszkodzenia niż wersje dwuskładnikowe. Oprócz tego nie są wrażliwe na grzyby i pleśń.

Pianki poliuretanowe jednoskładnikowe odznaczają się niskim przyrostem objętości. Zwiększają swoją objętość o 35%. Zatem wszelkie szczeliny wypełniamy nimi do 60%. Podobnie, jak poprzednia odmiana, dobrze przywierają do wielu materiałów. Takich jak między innymi drewno, stal, ceramika budowlana, beton tynk. Ważne jest też to, że ta pianka dostępna jest w atrakcyjnej cenie. O tym jednak nieco później.

Pianka wysokoprężna i pianka montażowa niskoprężna jako pianka uszczelniająca oraz pianki budowlane, a także ceny, producenci oraz rodzaje
Pianka wysokoprężna - zastosowanie, opinie, ceny, porady użytkowe

Opisywany preparat sprawdza się jako pianka uszczelniająca. Można nią wypełniać puste przestrzenie wokół kominów, szczeliny pomiędzy płytami styropianowymi, uszczelniać dachy i stropodachy. Pianka rozprężna tego typu jest też wykorzystywana podczas montażu rozmaitych elementów. Takich jak ościeżnice drzwiowe i okienne, bramy garażowe rolety itp. W tym zakresie ma podobne zastosowanie do wersji dwuskładnikowej. Sprawdź także ten artykuł z cennikiem ocieplenia pianką poliuretanową.

Pianki rozprężne jedno i dwuskładnikowe

Pianki budowlane – cena, opinie i inne informacje

Poliuretanowa pianka budowlana cieszy się dużą popularnością i mamy tu na myśli obie opisywane wersje. Jedną z przyczyn tego stanu jest jej ława aplikacja i obróbka. Wiele propozycji na rynku obejmuje pojemniki z aplikatorem znajdującym się w zestawie. Jednakże można też natrafić na wersje pistoletowe. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zakup specjalnego pistoletu nie pociąga za sobą zbyt dużych kosztów.

Porównanie rodzajów pianki poliuretanowej

Rodzaj piany poliuretanowej

Piana wysokoprężna dwuskładnikowa

Piana niskoprężna jednoskładnikowa

Popularni producenci

Tytan, Soudal, Ceresit, Den Braven

Soudal, Tytan, Ceresit, Expert Line, Den Braven

Pojemność opakowania

750-900 ml

750-900 ml

Cena

W przedziale 25-40 zł za pojemnik

15-30 zł w zależności od pojemności opakowania

Rodzaj aplikacji

Z aplikatorem lub pistoletowy

Z aplikatorem lub pistoletowy

Czy wiesz, że...

Porównując oferty podobnych firm wykonujących ocieplenie poddasza można zobaczyć różnice na poziomie nawet kilkudziesięciu procent? Dlatego tak ważne dla mądrego wyboru jest zebranie i porównanie przynajmniej kilku konkurencyjnych ofert.

Oferty najłatwiej zebrać dzięki usłudze takiej jak Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wystarczy, że wypełnisz prosty formularz, a w odpowiedzi otrzymasz ciekawe oferty na swoje zlecenie.

Wypełnij formularz


Pianka uszczelniająca jednoskładnikowa i dwuskładnikowa to uniwersalne produkty. Mają bardzo szerokie zastosowania. Obie wersje wykorzystuje się do poprawy izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto świetnie sprawdzają się podczas montażu takich elementów jak okna i drzwi. To właśnie dzięki temu wspomniane pianki zbierają tak dobre opinie. Zatem podczas remontu lub budowy domu warto z nich korzystać. Zdecydowanie warto. A może zainteresuje cię także ten artykuł o izolacjach natryskowych?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny