Ubezpieczenie domu

Pierwsze: to, co najważniejsze – ściany!

Ubezpieczenie domu to w głównej mierze zabezpieczenie jego ścian, a konkretnie murów. Ich wartość ustala się w zależności od tego, jaki jest to typ budynku. W przypadku mieszkań pod uwagę bierze się cenę rynkową. Natomiast jeżeli chodzi o budynki jednorodzinne, to wówczas liczy się wartość nowa, czyli odtworzeniowa. Warto jednak wiedzieć, że pod pojęciem mury nie kryją się stałe elementy budynku/lokalu mieszkalnego, czy ruchomości domowe.

Drugie: dodatkowe budynki

Ubezpieczyłeś swój dom? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć do tego ubezpieczenia także inne budynki. Jeżeli posiadasz altanę, garaż, to również możesz objąć je swoją polisą ubezpieczenia domu. Zwłaszcza jeżeli jest ona tak elastyczne, jak w przypadku tej, którą proponuje firma UNIQA.

Trzecie: stałe elementy budynku

Nie tylko mury, ale też stałe elementy budynku mieszkalnego podlegają ubezpieczeniu. Wszystko to, co jest na stałe związane ze ścianami, sufitem i podłogą twojego domu. Chodzi tu głównie o parkiety, terakotę, wykładziny, a także parapety, okna, drzwi (zarówno wejściowe, jak i wewnętrzne). Kiedy uszkodzona zostanie szafa wnękowa, kominek lub oświetlenie, również można liczyć na odszkodowanie z polisy. 

Czwarte: twoje cenne sprzęty

Dom to także znajdujące się w nim przedmioty, takie jak wszelkie meble, czy urządzenia elektroniczne. Co ciekawe, zgodnie z tym, co proponuje UNIQA, zalicza się tu rzeczy, które nie zawsze kojarzone są z wyposażeniem domu, np. sprzęt do majsterkowania, rowery, czy biżuterię.

Piąte: ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Dom to także osoby, które w nim mieszkają i przedmioty, które się w nim znajdują. Dlatego, kiedy decydujesz się na jego ubezpieczenie, pomyśl także o tym, aby zabezpieczyć się przed innymi szkodami. Twoja pralka zalała sąsiadów, dziecko zbiło szybę w oknie sąsiada, albo listonosz potknął się na oblodzonym podjeździe. Jeżeli masz odpowiednią polisę, nie musisz martwić się o konsekwencje finansowe. Twoje towarzystwo ubezpieczeniowe załatwi ten problem za ciebie.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny