Piece gazowe dwufunkcyjne

Z reguły piece gazowe dwufunkcyjne znajdują swoje zastosowanie w domach o niewielkim metrażu, w których punkty pobierania cieplej wody są nieopodal kotła. Istotne jest, aby nie doszło do sytuacji, w której z ciepłej wody korzystają w tym samym czasie dwie osoby. W praktyce piece gazowe dwufunkcyjne sprawdzają się w domostwach, w których znajdziemy jedną łazienką i sąsiadującą z nią kuchnię.

Tego typu piec powinno się zainstalować w jednym z tych dwóch pomieszczeń, aby znajdował się on jak najbliżej punktu, w którym pobierana będzie woda. Jeśli nie zastosujemy takiego rozwiązania, wówczas zmuszeni będziemy czekać, aż woda z kotła dopłynie do kranu. Gdy punkty poboru znajdują się w dalekiej od siebie odległości, kocioł należy ustawić tam, gdzie najczęściej odkręcany jest kran z ciepłą wodą – zazwyczaj takim pomieszczeniem jest kuchnia. Wtedy marnuje się mniej wody, gdy oczekujemy na jej podgrzanie. W przypadku, gdy długość rury, którą woda z kotła płynie do kranu, jest dłuższa niż 7 m, czas oczekiwania na wodę jest stosunkowo długi. Jeśli stoisz przed wyborem pieca CO do domu, ten artykuł rozwieje wszelkie twoje wątpliwości.

Piece gazowe jednofunkcyjne

W domu, w którym znajdują się co najmniej dwie łazienki i jest zamieszkiwany przez więcej niż trzy osoby, najlepiej pokusić się o kocioł jednofunkcyjny. Wówczas domownicy nie będą musieli borykać się z problemem niestabilnej temperatury i ograniczonej wydajności. Piece gazowe jednofunkcyjne stwarzają możliwość zastosowania cyrkulacji, która jest podstawą w dużych instalacjach. Obecność dodatkowych przewodów cyrkulacyjnych przekłada się na to, że ciepła woda stale krąży w instalacji, przepływając przez zasobnik, w którym utrzymuje się pożądana temperatura. Wobec tego woda znajdująca się w rurach posiada zbliżoną temperaturę – nie stygnie i domownicy mogą z niej korzystać tuż po odkręceniu kranu.

Piece w dobrych cenach

Jeżeli chciałbyś otrzymać atrakcyjne oferty na interesujący Cię piec - wypełnij ten formularz. W odpowiedzi skontaktują się z Tobą firmy zainteresowane realizacją Twojego zlecenia.

Sprawdź!

Na to, jaki kocioł wybierzemy, wpływa przede wszystkim cena. Piece gazowe dwufunkcyjne są nawet o 3 tysiące złotych tańsze niż ich odpowiedniki jednofunkcyjne, które sprzedawane są z zasobnikiem znajdującym się w komplecie. Trudności z wyborem odpowiedniego będą miały przede wszystkim osoby, którym nie zależy na dostępie do dużej ilości ciepłej wody. Podczas wyboru kotła jednofunkcyjnego warto liczyć się z czasochłonnością, wynikającą z prac instalacyjnych.


Kompromisem mogą okazać się piece gazowe jednofunkcyjne, które dostępne są w zestawie z odpowiednim osprzętem i zasobnikiem. Wersja wisząca dodatkowo zajmuje mało miejsca, dzięki czemu możliwe jest jej umieszczenie w pomieszczeniach użytkowych. Obawiasz się o koszty ogrzewania gazowego? Przeczytaj nasz artykuł: Ogrzewanie gazowe CO - koszty na sezon, który rozwieje twoje wątpliwości.Piece gazowe w promocyjnych cenach - sprawdź!

Piece kondensacyjne

Piece kondensacyjne wykorzystują nie tylko ciepło powstające w czasie spalania, ale również zawartość pary wodnej znajdującej się w gazach opałowych. Piece kondensacyjne mają możliwość pobrania ciepła niemal w całości, które zawarte jest w spalinach, po czym przekształcają je w ciepło grzewcze i odpowiednio wykorzystują.

Tego typu kotły opatrzone są wymiennikami ciepła o większej sprawności, które przed wydostaniem się spalin przez komin schładzają się do tego stopnia, że para wodna, która się w nich znajduje ulega celowej kondensacji, a uwolnione ciepło kondensacji jest dodatkowo przekazywane do systemu grzewczego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny