Piece na ekogroszek Pleszew - najważniejsze informacje

Pleszewski producent pieców na ekogroszek EnergoEco to firma z tradycjami rodzinnymi. Producent ten oferuje piece najwyższej jakości. Firmę charakteryzują wykorzystanie materiałów najwyższej jakości przy produkcji kotłów oraz najnowszych technologii. Pleszewskie kotły c.o. to rozwiązanie nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne. Dzięki zastosowanym technologiom, ogrzewanie domu jednorodzinnego z zastosowaniem pieca, kotła centralnego ogrzewania z Pleszewa to zawsze dobre rozwiązanie.

Piece na ekogroszek Pleszew zaopatrzone są w pompę lub panel pokojowy z pilotem do zdalnego sterowania, służące do regulowania ustawienia pieca na ekogroszek. Pleszewskie kotły c.o. posiadają duże drzwiczki, które umożliwiają bezproblemowy dostęp do palnika oraz do czyszczenia takiego pieca. Piece z Pleszewa mają także stały wodny ruszt, który umożliwia spalanie węgla, drewna, kartonów itp. Piece na ekogroszek posiadają podajniki żeliwne ze ślimakiem z żeliwa, które służą do podawania ekogroszku, miału lub innych produktów do spalania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kotle na ekogroszek z zasobnikiem?

Piece na ekogroszek Pleszew - najlepsze produkty, ceny

Kotły Pleszew na ekogroszek 5 klasy

Jednym z urządzeń o najlepszych opiniach pleszewskiego producenta pieców, kotłów do centralnego ogrzewania to kotły 5 klasy. To niezawodne i ekologiczne urządzenia, które posiadają certyfikat 5 klasy wg. normy PN-EN 303-5:2002, a także Ekoprojektu / Ekodesign. Spełniają one szereg restrykcyjnych wymagań i przy właściwym użytkowaniu będą służyły przez długi czas.

Moc nominalna tych urządzeń wynosi 23 KW, natomiast moc minimalna to 7 kW. Sprawność cieplna tych kotłów na ekogroszek wynosi 92 ƞ. Przybliżona powierzchnia ogrzewania w mieszkalnych pomieszczeniach przy 70W/m2 wynosi w przedziale od 180 m2 do 330 m2. Pojemność zasobnika paliwa w tych piecach wynosi 420 l. Ich maksymalne dopuszczalne ciśnienie robocze wynosi 1,5 bar. Wymagany ciąg kominowy powinien wynosić 18 Pa, wysokość komina od 4m do 6 m, natomiast przekrój komina  300 cm2. Minimalna temperatura wody na zasilaniu to 45OC, natomiast maksymalna temperatura wody na wylocie  to 90OC.

Powierzchnia wymiany ciepła w tym urządzeniu wynosi 2,8 m2. Powierzchnia wodna to 105 dm3. Masa kotła wraz palnikiem to 310 kg. Zasilanie elektryczne do obsługi tego urządzenia to 230 V. Kocioł ten osiąga średni pobór mocy w wysokości 0,132 kW. Wymiary gabarytowe tego kotła wraz z palnikiem przedstawiają się następująco: szerokość z zasobnikiem wynosi 1180 mm, długość wynosi 930 mm, a wysokość 1500 mm. Średnica zasilania i powrotu, czyli kroćce wodne, to 60,3 mm, natomiast średnica czopucha to 160 mm. Kotły te kosztują od ok. 7700 zł. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o ekogroszku.

Kotły Pleszew na ekogroszek UKS

Kotły Pleszew na ekogroszek UKS to kotły niskotemperaturowe, wodne, stalowe. Tego typy kotły przeznaczone są do spalania węgla, miału, ekogroszku oraz innych mieszanek węgla. Proces spalania w tych urządzenia regulowany jest przy pomocy termostatycznego regulatora dopływu powietrza. Proces rozpalania rozpoczyna się na specjalnym ruszcie wodnym. Konstrukcja tych kotłów spełnia warunki normy PN-EN 303-5 oraz zasadnicze wymagania z zakresu bezpieczeństwa.

Użytkując ten piec, szczególnie na początku powinniśmy pamiętać o tym, aby często kontrolować paliwo spalane jest równomiernie, równym płomieniem na całej powierzchni. W sytuacji, gdy powstają w pewnych miejscach kratery intensywnie pałce się, powinniśmy je zasypać miałem znajdującym się w komorze spalania poprzez rozgarnięcie go i doprowadzić do spokojnego i równomiernego palenia się całej powierzchni. Piec taki o mocy 100 kW to koszt ok. 15000 zł.

Kotły Pleszew na ekogroszek KWM-SG całodobowe

Pompy ciepła w świetnych cenach - zobacz!

Kolejna propozycją pleszewskich kotłów, które mogą być opalane ekogroszkiem są piece typu KWM-SG całodobowe. Zastosowano w nich regulowany proces spalania do góry do dołu. Kotły te charakteryzują się ułatwiona obsługą, zwłaszcza w zakresie czyszczenia, zwiększoną żywotnością oraz mniejszą powierzchnią, którą zajmuje ten kocioł w kotłowni, przy większej jednocześnie jego wysokości.

Czerwony piec na ekogroszek Pleszew oraz rózne inne polecane modele kotłów na ekogroszek tego producenta
Piece na ekogroszek Pleszew - najlepsze modele, opinie, ceny

Urządzenia te są przeznaczone do podgrzewania wody na wylocie do temperatury nieprzekraczającej 90OC. Kotły tego typu można z powodzeniem stosować w gospodarstwach wiejskich, warsztatach, pawilonach handlowych, szkołach lub szklarniach. Urządzenia te montowane mogą być jedynie w instalacjach otwartego systemu, który spełnia wymogi zabezpieczania zgodne z PN-91/B-02413. Mogą one pracować układzie pompowym oraz grawitacyjnym. Sprawdź także ten artykuł z cenami ekogroszku workowanego.

Kotły Pleszew na ekogroszek KWM-SGR z podajnikiem ślimakowym

Kotły Pleszew na ekogroszek KWM-SGR to nowoczesna wersja węglowych kotłów wodnych niskotemperaturowych. Posiadają one regulowany proces spalania. Są to piece z podajnikiem automatycznym, specjalnym retortowym palnikiem węglowym oraz rusztem wodnym, który umożliwia palenie w wyjątkowych, awaryjnych sytuacjach, takich jak na przykład brak prądu, awaria podajnika lub innych problemów. Możemy również spotkać wersje tych kotłów z podajnikiem ślimakowym bez rusztu. Warto zaznaczyć, że piece z podajnikiem bardzo ułatwiają obsługę, a także ekonomiczne i racjonalne przeprowadzanie procesu spalania.

Kotły Pleszew na ekogroszek KWM-SGR spełniają szereg restrykcyjnych wymogów dotyczących bezpieczeństwa i efektywności energetycznej. Ustawienia pieca na ekogroszek i jego prawidłowy dobór do instalacji centralnego ogrzewania zależą od bilansu cieplnego pomieszczeń, które mają być ogrzewane przy pomocy kotła. W przypadku tego kotła jego wydajność nominalna powinna być ok. 10% wyższa niż zapotrzebowanie na ciepło pomieszczeń. Kotły Pleszew na ekogroszek KWM-SGR to bardzo wydajne urządzenia, które przy właściwej eksploatacji i stosowaniu się do zaleceń producenta będą nam służyć przez wiele lat. A może zainteresuje cię także artykuł z poradami, jak ustawić piec na ekogroszek?

Pleszewskie piece, kotły na ekogroszek do centralnego ogrzewania to zawsze bardzo dobry wybór. Urządzenia te są ekonomicznym, ekologicznym i nowoczesnym rozwiązaniem, które zapewnia ich długotrwałe użytkowanie. Dzięki zastosowaniu solidnych materiałów i nowoczesnych rozwiązań przy ich produkcji, piece na ekogroszek Pleszew są zawsze gwarancją najwyższej jakości, dzięki czemu mają bardzo dobre opinie wśród inwestorów. Pleszewskie piece, kotły do centralnego ogrzewania to także przystępne ceny, dzięki czemu możemy bez obaw zainwestować w te ekologiczne, ekonomiczne i nowoczesne rozwiązania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny