Kosmetyki w łazience

Dlaczego porządek w kosmetykach jest ważny?

Nie chodzi wyłącznie o stronę wizualną. Oczywiście – schludnie ułożone kosmetykiwyglądają ładnie, ale chodzi również o praktyczną stronę: wiele z nich wymaga, aby je odpowiednio przechowywać. W przeciwnym razie wyleją się lub zniszczą.

Kosmetyki, które trzeba przechowywać w pozycji pionowej: szampony i odżywki do włosów, wszystkie ciekłe produkty typu tonik i płyn micelarny, odżywka do rzęs (jest bezbarwna cieczą o rzadkiej konsystencji), olejki do twarzy i ciała, płynne podkłady.

Kosmetyki, które nie lubią światła: naturalne olejki i perfumy – najlepiej przechowywać je w pozycji pionowej oraz w ciemnym miejscu aby nie utleniały się, nie jełczały i nie zmieniały zapachu ani właściwości.

Sprawdzone i skuteczne: sposoby na organizację łazienki

1. Półka z kafli łazienkowych

Półka z kafli jest bardzo schludna i idealnie wkomponowana w cały wystrój oraz kolorystykę łazienki. Od nas zależy, czy umieścimy na niej organizer z kosmetykami, eleganckie fiolki i butelki na perfumy, czy świece do masażu i podgrzewacze na eteryczne olejki.

2. Szafka pod umywalkę z dużymi szufladami

Szafki z szufladami wypierają te tradycyjne, z drzwiczkami. Dlaczego? Znacznie ułatwiają organizację kosmetyków: wystarczy odsunąć szufladę, aby zobaczyć całą jej zawartość: żaden produkt nie zalega z tyłu przesłonięty stertą innych. W szufladzie można umieścić przegródki na kosmetyki i posegregować je wedle uznania. Organizacja idealna!

3. Akcesoria łazienkowe na kosmetyki

Porcelanowe czy plastikowe kubki? Wazony, kryształowe misy, eleganckie spodki, na które odkładamy biżuterię lub pudełko z soczewkami – dzięki nim w jedną chwile można stworzyć niepowtarzalny klimat w łazience. Ważne jest, aby ładnie wyglądały na półce, chroniły kosmetyki przed rozlaniem i aby mieć do ich dobry dostęp.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny