Tekstylia – wyraźna odmiana niedużym kosztem

Pod pojęciem tekstyliów, stosowanych do odświeżenia wystroju wnętrz, kryje się wiele różnych produktów, które można kupić w niemal każdym sklepie meblowym, budowlanym czy nawet w typowym markecie. Mowa tu przede wszystkim o:

  • zasłonach – bez względu na to, czy zdecydujesz się na gładkie czy wzorzyste tkaniny, zmieniając dekoracje okienne szybko nadasz wnętrzu zupełnie nowy charakter,
  • poduszkach dekoracyjnych – możesz układać je na sofie w salonie czy łóżku w sypialni; nie muszą być tego samego koloru, kształtu czy rozmiaru; na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne „jaśki”, ale też wałki czy poduszki okrągłe,
  • dywanach – dodanie niewielkiego dywanu w salonie czy wymiana poszarzałej wykładziny w przedpokoju to świetna metoda na wizualne odświeżenie pomieszczenia,
  • obrusach i bieżnikach – położone na stole, w jadalni czy na komodzie, dodadzą wrażenia przytulności.

Dobierając tekstylia do przearanżowania wnętrza, można postawić na dodatki w jednej linii kolorystycznej całego mieszkania lub każde pomieszczenie potraktować indywidualnie.

Piękno niebanalnych dodatków – proste sposoby na odświeżenie swojego wnętrza
Piękno niebanalnych dodatków – proste sposoby na odświeżenie swojego wnętrza

Niedrogie i trwałe – siła detali takich, jak uchwyty meblowe

Nie trzeba wymieniać mebli, aby nadać im nowy wygląd. Dostosowanie kilku wyszukanych akcentów zmieni tradycyjne szafki kuchenne w nowoczesne wyposażenie w ciągu dosłownie kilkunastu minut. Wymiana zwykłych uchwytów meblowych na okrągłe gałki z drewna, metalu czy nawet porcelany, może nadać naszej komodzie ciekawego, świeżego i oryginalnego designu.

Zaletą wykorzystania nowych uchwytów do mebli jest łatwość ich wymiany. W większości przypadków wystarczy jedynie śrubokręt, by zdemontować stare elementy i szybko przykręcić nowe. Dzięki dostępności wielu wzorów, kształtów i kolorów z pewnością dobierzesz stylistykę, która najbardziej będzie Ci odpowiadać! Szeroki wybór tych niepozornych elementów znajdziesz na: https://e-rejs.eu/uchwyty

Piękno niebanalnych dodatków – proste sposoby na odświeżenie swojego wnętrza
Piękno niebanalnych dodatków – proste sposoby na odświeżenie swojego wnętrza

Postaw na dodatki i dekoracje

Jednymi z ciekawszych dodatków, które mają jednocześnie funkcję prozdrowotną, jak i dekoracyjną, są rośliny doniczkowe. Ustawienie paprotki na regale, sukulentów na parapecie czy dużego fikusa na podłodze, od razu nada wnętrzu wspaniały mikroklimat i wypełni je relaksującą dla oka zielenią. Rośliny są przy tym niezwykle ozdobne i można dodatkowo umieścić je w jednolitych doniczkach, które będą pasowały kolorystycznie do zasłon czy poduszek.

Dużą odmianę mogą ponadto wnieść dodatki w postaci świec zapachowych, znajdujących się w szklanych słoikach lub świecznikach. Można przygotować z nich eleganckie stroiki na stół lub też porozstawiać w różnych miejscach. Zapalone wieczorem stworzą do tego przyjemną atmosferę i uwolnią moc zapachu.

Dobrym pomysłem na odświeżenie dotychczasowej aranżacji jest też odpowiednie zagospodarowanie ścian. Niewielka galeria rodzinnych zdjęć, umieszczonych w nowoczesnych ramkach, reprinty znanych dzieł sztuki czy niewielkie obrazki przedstawiające ulubione motywy, to jedynie kilka wariantów, które można wykorzystać. Ciekawym pomysłem mogą okazać się również naklejki ścienne, których motywy przypominają cienie drzew czy zwierząt. Dekoracje ścienne można zmieniać w sposób dowolny, jednak zawsze warto zadbać by były dobrej jakości i wykonane z trwałych materiałów.

artykuł sponsorowany