Pytania o pożyczki

1) Oddaj tyle, ile pożyczyłeś – czy pierwsza pożyczka może być darmowa?

Bardzo możliwe, że wiesz, że pożyczając pieniądze po raz pierwszy, możesz skorzystać z darmowej pożyczki. Większość działających na rynku firm kusi właśnie taką ofertą. Jeżeli wcześniej nie korzystałeś z ofert firm pożyczkowych, to skorzystaj z rankingu chwilówek. Aktualny ranking chwilówek jest dostępny pod adresem Twojapierwszachwilowka.pl.

Opublikowane na tej stronie zestawienie zawiera wszystkie najważniejsze informacje o dostępnych produktach. Dowiesz się z niego m.in.:

  • jakie kwoty będziesz mógł pożyczyć w poszczególnych firmach,
  • ile dni będziesz miał na spłatę zobowiązania,
  • które firmy mają w ofercie darmową pożyczkę,
  • które firmy oferują pożyczki bez BIK.

W zestawieniu widnieją przy tym wyłącznie znane, sprawdzone firmy – nie musisz sprawdzać ich wiarygodności, dzięki czemu zaoszczędzisz czas.

2) Mam 18 lat. Czy mam szansę na pożyczkę?

Aby ograniczyć ryzyko, że klient nie spłaci pożyczki w terminie, wiele firm pożyczkowych nie obsługuje młodych osób. Jeżeli masz 18 lat, pożyczki nie otrzymasz m.in. w następujących firmach:

  • Filarum – klient musi mieć co najmniej 20 i nie więcej niż 76 lat,
  • Vivus – firma pożycza pieniądze klientom w wieku od 19 do 78 lat,
  • Extraportfel.pl – firma rozpatruje wnioski klientów w wieku od 21 do 70 lat.

Osoby młode nie są jednak na straconej pozycji, bo niektóre firmy, np. Wonga czy Szybka Gotówka, rozpatrzą ich wniosek.

3) Czy przy wyborze pożyczkodawcy warto kierować się opiniami?

Zdecydowanie tak, jeżeli pożyczasz po raz pierwszy i tym samym nie wiesz, które firmy pożyczkowe są rzetelne. Opinie o firmach pożyczkowych znajdziesz w wielu miejscach, np. w serwisach publikujących aktualne rankingi pożyczek pozabankowych. Przy zapoznawaniu się z opiniami, zwróć szczególną uwagę na to, czy użytkownicy nie skarżą się na szybkość rozpatrzenia wniosku.

Aby upewnić się, że firma pożyczkowa kieruje się zasadami etyki i jest solidna, sprawdź, czy należy ona do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Związek wymaga od swoich członków stosowania Kodeksu Dobrych Praktyk. Każda firma pożyczkowa zrzeszona w tej organizacji musiała też przejść kilkustopniową weryfikację.   

4) Czy muszę posiadać zaświadczenie o zarobkach?

W odróżnieniu od banków, firmy pożyczkowe najczęściej nie wymagają od klientów dostarczenia zaświadczeń o zarobkach. Każda osoba starająca się o środki musi jedynie złożyć oświadczenie o uzyskiwanych dochodach.

Brak zaświadczenia o dochodach nie oznacza, że pożyczka będzie droższa. Pamiętaj, że pożyczając po raz pierwszy, możesz skorzystać z darmowej pożyczki. Dzięki temu, że nie będziesz musiał dostarczać dodatkowych zaświadczeń, decyzję kredytową otrzymasz w ciągu kilku minut.

5) Czy firmy pożyczkowe sprawdzają klientów w rejestrach dłużników?

Każda firma pożyczkowa współpracuje z wybranymi rejestrami dłużników. Powód jest oczywisty – w ten sposób chroni się ona przed nieuczciwymi i zadłużonymi klientami. Listę baz, w których pożyczkodawca sprawdza osoby wnioskujące o pożyczkę, również znajdziesz na stronie Twojapierwszachwilowka.pl.

W przeszłości nie zawsze spłacałeś swoje zobowiązania w ustalonych terminach? Jeżeli wiesz, że w BIK obok Twojego nazwiska widnieją negatywne wpisy, najlepiej zrobisz, starając się o pożyczkę bez BIK. Takie produkty są w ofercie wielu firm pożyczkowych, a zatem wybór jest spory.  

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny