Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF, w których zastosowano specjalną technologię, która podnosi wytrzymałość produktu na ogień i w połączeniu z niepalnymi wełnami ISOVER w rolkach stanowi zabezpieczenie domu w przypadku pożaru.

Wytrzymałość na ekstremalne temperatury

Płyty posiadają zagęszczony rdzeń oraz specjalne włókna, dzięki którym produkt wykazuje wysoką wytrzymałość na działanie temperatur panujących podczas pożaru. Tym samym świetnie sprawdza się do zabudowy poddaszy w domach jednorodzinnych, zabezpieczając budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia, spełniając przewidziane w przepisach normy i co najważniejsze, chroniąc zdrowie i życie użytkowników – mówi Agnieszka Gładysz, product manager  Rigips.

Najwyższa gładkość ścian zabudowy

Płyta Rigips 4PRO™ Fire+ typ DF to jedyna taka płyta na rynku, która pozwala wykonać zabudowę poddasza lub sufitu o najwyższym stopniu gładkości skracając jednocześnie czas pracy, ograniczając zużycie mas szpachlowych i zapewniając bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Lepsza jakość, niższe koszty

Wybór nowych płyt do zabudowy to również oszczędności. Spłaszczone krawędzię przyspieszają pracę. To z kolei przekłada się na koszty – zarówno materiałów, jak i samej robocizny. 4 spłaszczone krawędzie PRO eliminują konieczność przygotowania krawędzi ciętych przed spoinowaniem. Płyty Rigips 4PRO™ minimalizują ryzyko powstawania pęknięć i zgrubień w miejscach ich łączenia. Wykonane spoiny charakteryzują się także wysoką wytrzymałością.

Więcej o tym jak zadbać o bezpieczeństwo dowiesz się na: https://www.rigips.pl/aktualnosci/jak-zadbac-o-bezpieczenstwo-poddasza

Artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej