Pilarki Makita – najpopularniejsze modele

Pilarka tarczowa Makita HS6601

To niezwykle funkcjonalne narzędzie służące nie tylko do pracy firm remontowo-budowlanych, ale i dla majsterkowiczów. Modele HS6601 są to pilarki ręczne, umożliwiające wykonywanie cięć na rozmaitych powierzchniach. Dzięki temu, iż głębokość cięcia można w urządzeniu regulować beznarzędziowo, z łatwością poradzisz sobie także z grubszymi płytami! Co ważne, urządzenie posiada mocną podstawę z odlewanego pod ciśnieniem aluminium, a także wspominany już stabilny układ regulacji głębokości cięcia – działa on na zasadzie nożycowej.

Kompaktowa konstrukcja oraz lekkość pilarki Makita zapewnia wysoki komfort pracy podczas obsługi urządzenia. Dodatkowo wyposażono ten model w ergonomicznie wyprofilowane uchwyty, aby maksymalnie zwiększyć komfort pracy – urządzenia te pracują lepiej i precyzyjniej, niż szlifierki kątowe! Bez problemu użyjesz modelu do większości prac związanych z wykańczaniem elementów z drewna. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o elektronarzędziach.

Cena urządzenia to ok. 550 zł brutto.

Pilarka tarczowa Makita 5704R

Te modele tarczowe posiadają piłę tarczową o zębach z węglików spiekanych oraz prowadnicę równoległą z kluczem. Dzięki ergonomicznie ukształtowanemu uchwytowi urządzenie zapewnia szybką i łatwą pracę. Pilarkę wyposażono w mocną podstawę wraz ze stabilnym układem regulacji głębokości cięcia, działającej podobnie do modelu HS6601 – czyli na zasadzie nożycowej. Dodatkowo produkt ten umożliwia przyłączenie zewnętrznego urządzenia, które będzie odsysać pył emitowany w trakcie pracy.

Urządzenie posiada większą moc od swojego poprzednika (1200 W), a także większa jest jego średnica tarczy – zapewnia to jednocześnie dość sporą głębokość cięcia i to bez konieczności kupowania pilarek łańcuchowych. Pilarki ręczne Makita 5704R są od nich także zdecydowanie bardziej ciche – poziom hałasu wynosi w nich bowiem zaledwie 86 dB, gdzie standardowe pilarki łańcuchowe emitują zazwyczaj ponad 110 dB!

Cena urządzenia to ok. 630 zł brutto.

Pilarka tarczowa Makita HS7601

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że to godny następca modelu 5704R. Pilarka wyposażona jest w podobny do poprzednika silnik, jednak jego prędkość obrotowa jest zdecydowanie lepsza. W zestawie znajduje się również tarcza tnąca, prowadnica równoległa, króciec odsysający i klucz imbusowy. W elektronarzędziu zastosowano również mocną podstawę z odlewanego pod ciśnieniem aluminium, a także poręczną dźwignię pomagającą w ustawianiu prowadnicy, kąta i głębokości cięcia. Sprawdź także ten artykuł o popularnych pilarkach Makita.

Pilarka tarczowa Makita podczas użycia oraz polecane pilarki Makita i modele pilarek ręcznych wraz z cenami
Pilarki tarczowe Makita – modele, opinie, ceny, porady zakupowe

Dodatkowym atutem pilarki Makita jest płaska obudowa silnika, która ułatwia wymianę tarczy oraz umożliwia zastosowanie szyny prowadzącej z użyciem… adaptera! Dzięki ergonomicznie wyprofilowanemu uchwytowi urządzenie jest proste w obsłudze.

Cena urządzenia to ok. 700 zł brutto.

Porównanie trzech przedstawionych modeli

Pilarki Makita HS6601, 570R i HS7601- porównanie modeli

Makita HS6601

Makita 5704R

Makita HS7601

Moc znamionowa

1050 W

1200 W

1200 W

Średnica tarczy

165 mm

190 mm

190 mm

Waga

3,7 kg

4,6 kg

4 kg

Max. zdolność cięcia (90 stopni)

54,5 mm

66 mm

66 mm

Max. zdolność cięcia (45 stopni)

37,5 mm

46 mm

46 mm

Prędkość obr. na biegu jałowym

5200 obr. / min

4900 obr. / min

5200 obr. / min

Pilarki ręczne Makita – droższe modele

Pilarka tarczowa Makita N5900B

Są to pilarki pracujące ze zdecydowanie większą precyzją, jak szlifierki kątowe – maksymalna prędkość obrotowa urządzenia na biegu jałowym to bowiem 4100 obr./min. Pilarkę wyposażono w dmuchawę oczyszczającą linię cięcia. Może ona także współpracować z zewnętrznymi urządzeniami odsysającymi.

Do zestawu dołączona jest piła tarczowa o zębach z węglików spiekanych, prowadnica równoległa, a także klucz do tarczy. Dzięki niej będziesz mógł przeprowadzać wszelkie prace w drewnie – bez konieczności użycia pilarek łańcuchowych. Jest to doskonałe urządzenie do cięć wzdłużnych i poprzecznych – od płyt warstwowych aż po twarde drewno! A może zainteresuje cię także ten artykuł o pilarkach tarczowych?

Cena urządzenia to ok. 1000 zł brutto.

Pilarka tarczowa Makita 5008MG

Urządzenie lżejsze od poprzednika, a to dzięki zastosowaniu stopów magnesowych w podstawie, obudowie ostrza oraz osłonie bezpieczeństwa. Urządzenie wyposażono w klucz nimbusowy 6, prowadnicę równoległą oraz króciec odsysający.

Dodatkowo pilarka ta posiada ergonomiczną i pokrytą gumą rękojeść, by zwiększyć kontrolę oraz komfort pracy. Jednak najciekawsze zastosowanie w urządzeniu to wbudowana, podwójna dioda LED – służy ona do… oświetlenia linii cięcia!

Cena urządzenia to ok. 1050 zł brutto.

Porównanie dwóch przedstawionych modeli

Pilarki Makita N5900B i 5008MG - porównanie modeli

Makita N5900B

Makita 5008MG

Moc znamionowa

2000 W

1800 W

Średnica tarczy

235 mm

210 mm

Waga

7 kg

5,1 kg

Max. zdolność cięcia (90 stopni)

85 mm

75,5 mm

Max. zdolność cięcia (45 stopni)

60 mm

67 mm

Prędkość obr. na biegu jałowym

4100 obr. / min

5200 obr. / min

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny