Najlepsze pistolety do silikonu

Niezwykle często silikon czy klej znajdują się w specjalnych kartuszach. Ten specyficzny typ opakowania wymaga czegoś, co pozwoli na jego zaaplikowanie na wybranych powierzchniach. I tu właśnie znakomicie sprawdzają się nowoczesne pistolety do silikonu.

Ich producenci proponują kupującym szeroką gamę egzemplarzy, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i ceną czy też wielkością. Warto podkreślić, że można kupić je w przedziale cenowym od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Rozpiętość kwot jest zatem bardzo duża.

Rzecz jasna osoby nabywające egzemplarz na swój własny użytek i używające silikonu bardzo rzadko mogą zdecydować się na tańszy model, jednak w przypadku profesjonalnych lub bardzo częstych zastosowań lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pistolet droższy i zarazem bardziej trwały i wytrzymały.

Polecane silikony i akcesoria - sprawdź promocje

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Przede wszystkim nie kierujmy się wyłącznie najniższą ceną, bo takie postępowanie dość często sprawia, że nabywamy produkt kiepskiej jakości. Ponadto warto patrzeć na dodatkowe funkcje. Na przykład zastosowanie przez producenta wygodnego uchwytu umożliwia zawieszenie pistoletu na drabinie podczas wykonywania prac. Pozytywnie wpływa to na komfort wykonywanych zadań.

Niektóre pistolety do silikonu przeznaczone są do zastosowania tylko z wkładami o określonej pojemności, inne natomiast wyróżniają się w tej kwestii większą uniwersalnością. Wydaje się zatem, że zakup tych drugich to opcja bardziej praktyczna. Jeśli szukasz odpowiedniego do wybranych prac produktu, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o silikonach i akrylach.

Nowoczesny akumulatorowy pistolet do silikonu

Wyciskacze akumulatorowe cieszą się ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem. Trudno się temu dziwić, skoro mają one rozliczne zalety:

  • Można dzięki nim stosować nawet te materiały, które charakteryzuje duża lepkość
  • Umożliwiają precyzyjne nałożenie preparatu
  • Szybkość przepływu jest w nich regulowana
  • Specjalna blokada zapobiega przypadkowemu włączeniu urządzenia
  • Po zwolnieniu spustu substancja nie wycieka z pistoletu
  • Umożliwiają szybką i skuteczną pracę zarówno profesjonalistom, jak i amatorom

Choć ceny akumulatorowych pistoletów do silikonu są dużo wyższe niż tych manualnych (w tym przypadku zapłacić trzeba zwykle kwotę rzędu 200-1000 złotych), to zdecydowanie ułatwiają prace instalacyjne, montażowe czy naprawcze.

Pistolety do silikonu i jego popularne rodzaje, akumulatorowy pistolet do silikonu, a także pistolety pneumatyczne
Pistolety do silikonu - ich rodzaje, ceny, opinie, a także polecane warianty, jak pistolet pneumatyczny

Najpopularniejszymi producentami modeli wyposażonych w akumulatory są:

W opiniach użytkowników akumulatorowe pistolety do silikonu jawią się jako urządzenia w pozytywny sposób wpływające na komfort i wygodę pracy. Ponadto gwarantują idealną aplikację substancji. Akumulatorowy pistolet do silikonu to zdaniem specjalistów z branży remontowo-budowlanej i tych zajmujących się majsterkowaniem bardzo dobry wybór.

Często umieszczone w produkcie diody LED informują użytkownika o ewentualnym przeciążeniu. Oświetlenie obszaru roboczego również jest przez wielu producentów praktykowane, ułatwi ono bowiem wykonywanie prac o różnych porach. Dużym powodzeniem cieszą się obecnie egzemplarze z regulacją prędkości. Można bowiem dostosować ją do indywidualnych potrzeb oraz preferencji.

A może funkcjonalne i poręczne pistolety pneumatyczne?

Pistolety pneumatyczne przeznaczone do silikonu i innego rodzaju mas usprawniają szereg prac serwisowych czy montażowych. Dlatego też ich popularność stale rośnie. Modele o stosunkowo prostej budowie potrafią sprawić, że aplikacja silikonu jest niezwykle równomierna.

Producenci zadbali o to, by wyposażyć je w szereg dodatkowych funkcji i udogodnień, dzięki którym korzystanie z nich staje się jeszcze bardziej wygodne. Mowa choćby o systemie upuszczania powietrza, który gwarantuje pracę wydajną i wygodną zarazem.

Najtańszy pistolet pneumatyczny do silikonu i innych mas gęstych można kupić za kwotę rzędu 100 złotych. Zwykle jednak majsterkowicze i profesjonaliści inwestują w sprzęt nieco droższy, wiedzą bowiem, że posłuży im przez długi czas. W opiniach użytkowników liczy się przede wszystkim niezawodność ich działania oraz staranność wykonania. Dlatego też często wybierają oni egzemplarze przygotowane przez wiodących producentów.

Choć ręczne wyciskacze do silikonów są produktami zdecydowanie najtańszymi i mają mało skomplikowany mechanizm działania, to trzeba pamiętać, że ich użycie wymaga sporej siły i przez wielu określane jest jako dość uciążliwe przy dłuższej pracy. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup niedrogiego modelu, pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na jego rękojeść, materiał wykonania oraz wagę. Coraz szersze grono kupujących wybiera jednak bardziej zaawansowane pod względem technologicznym propozycje, płacąc za nie wyższe kwoty.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny