Jakie są plakaty w stylu skandynawskim?

Nadrzędną cechą plakatów w skandynawskim stylu jest minimalizm, dotyczący każdego motywu. Stonowane barwy, wśród których królują pastele oraz lekkość przekazu sprawiają, że plakaty na ścianę są bardzo charakterystyczne, eleganckie, a zarazem nowoczesne. Jeśli chodzi o motywy – króluje przyroda, ale nie brakuje również abstrakcji i wzorów geometrycznych. Na próżno szukać jednak np. scenek rodzajowych czy makro zbliżeń. W plakatach skandynawskich sporo jest czerni i bieli, dużo szkiców, prostych grafik i surowych form. Kolorystyka to głównie wspomniane pastele, ale dominuje również czerń i biel. Plakaty ścienne w skandynawskim stylu tworzone są zarówno do salonów, jak i pokoików dla dzieci czy gabinetów. Z łatwością można znaleźć takie, które dopasuje się do kuchni. Trzeba jednak przyznać, że ich mocno dookreślony charakter nie pasuje do każdego wnętrza – nie są to dekoracje, które można powiesić bez związku z aranżacją. Wymagają bowiem odpowiedniej oprawy, słowem – nie wszędzie będą pasowały.

Polecamy uwadze piękne plakaty w styli vintage: https://vintageposteria.pl/plakaty, które również będą pasowały do skandynawskiego wystroju.

Jaki plakat na ścianę wybrać do skandynawskiego salonu?

Decydując się na skandynawską aranżację, należy zachować konsekwencję, szczególnie w wyborze dodatków. W przypadku plakatów, należy pamiętać o tym, by nie umieszczać ich w masywnych, rzeźbionych ramach. Znacznie lepsze będą delikatne, stalowe lub drewniane, minimalistyczne ramki lub też antyramy. Jeśli zaś chodzi o motywy – wiele zależy od upodobań. Jeśli salon nawiązuje do natury, dominują w nim elementy drewna i kolory ziemi – idealnie będą do niego pasowały wzory związane ze zwierzętami i przyrodą. Do nieco bardziej nowoczesnych i typowo minimalistycznych doskonale pasują nieco bardziej abstrakcyjne grafiki w monochromatycznych barwach. Można także nieco zaszaleć i dodać koloru – charakterystyczne dla Skandynawii są odcienie niebieskiego, które nadadzą wnętrzu dynamiki, a jednocześnie nie zaburzą prostej, minimalistycznej koncepcji.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły