Jak wybrać najlepszy materac?

Jakość naszego snu ma bezpośrednie przełożenie na jakość naszego życia. Wyspani i wypoczęci cieszymy się lepszym zdrowiem i samopoczuciem. Dlatego też warto jest zadbać o wszystkie czynniki, które mają wpływ na jakość snu.

Podzielić je można na kilka grup. Możemy mówić o czynnikach zewnętrznych, takich jak zaciemnienie pomieszczenia, w którym śpimy czy jego wyciszenie. Nie bez znaczenia pozostaje tu także wentylacja pokoju i temperatura w nim panująca. Z drugiej strony, są i czynniki bezpośrednio związane z naszym zdrowiem, takie jak gospodarka hormonalna organizmu, ogólne samopoczucie, na które składa się także poziom stresu. do tego czy śpimy dobrze, przyczynia się także poczucie komfortu, zapewniane przez odpowiedni materac. Istotne jest, aby zapewniał on odpowiednie podparcie różnym partiom ciała, a jednocześnie charakteryzował się dobrą elastycznością.

Planujesz zakup materaca? Sprawdź, dlaczego warto przejrzeć opinie o materacach przed zakupem! Dzięki nim, łatwiej będzie wybrać nam model idealny dla nas.

Materac, który zapewni podparcie

Ostatnio często wybierane modele to materace piankowe. Ich zaletą jest idealne dopasowanie się do kształtu ciała - warto zainteresować się modelami z wkładem z pianką wysokoelastyczną. Takim materacem jest na przykład Hilding Rumba. Producent wyposażył go w piankę Velvet Touch, dzięki której, leżąc na materacu nie mamy uczucia zapadania się. Produkt cechuje się 7 strefami twardości, tam gdzie nacisk ciała jest największy, najmocniejsze jest podparcie. Materac ma też piankę Visco - jest ona termoelastyczna i reagując na temperaturę ciała użytkownika, dopasowuje się do krzywizn anatomicznych. Cena materaca na sennamaterace.pl to 2 019 PLN, ale obecnie można nabyć go w atrakcyjnej, promocyjnej cenie 1 514 PLN.

Planujesz zakup materaca? Poznaj ofertę i ceny materacy Hilding
Planujesz zakup materaca? Poznaj ofertę i ceny materacy Hilding

Materace dla alergików

Warty uwagi jest także model Hilding Melody, który można nabyć już za 1 065 PLN. Jest to materac lateksowy, doskonały dla alergików czy astmatyków. Materace takie jak ten charakteryzują się właściwościami antygrzybiczymi, antyalergicznymi i antybakteryjnymi. W materacu znajdują się otwory, dzięki którym materac jest optymalnie wentylowany, a co za tym idzie - nie rozwijają się w nim drobnoustroje, lubiące wilgotne środowiska. Co więcej, lateksowy blat zapewnia też doskonałe podparcie i elastyczność produktu. Materac ten jest wytrzymały, odporny na odkształcenia i odpowiedni także dla osób o zwiększonej wadze. Decydując się na ten model, możemy mieć pewność, że wybieramy materac na lata.

Wybierając materac warto poczytać o różnych ich typach, a także nowatorskich rozwiązaniach, takich jak na przykład materac nawierzchniowy, czyli co zrobić gdy kanapa jest niewygodna? Dzięki temu, wybierzemy najlepszy model, który zapewni nam spokojny sen.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

artykuł sponsorowany