W dużych polskich miastach kolejne inwestycje deweloperskie rosną jak grzyby po deszczu. Brak przestrzeni w ścisłym centrum oraz rosnące ceny gruntów zmuszają deweloperów do przesuwania się na obrzeża aglomeracji i tworzenia tam nowych, większych osiedli. Budowane na przedmieściach nowe mieszkania (Poznań może poszczycić się dużą liczbą ciekawych inwestycji) uwzględniają aktualne potrzeby mieszkańców – nie tylko lepszy dostęp do zieleni, ale także miejsca parkingowe i postojowe w garażach podziemnych. Zobacz, jakie aspekty stają się kluczowe w wyborze nowego miejsca do życia w stolicy Wielkopolski.

Po pierwsze: lokalizacja

To najważniejsze kryterium wyboru nowego „M”. Ma ogromny wpływ na codzienny komfort poruszania się po mieście, dojeżdżania do pracy, odwożenia dziecka do szkoły i na zajęcia dodatkowe czy weekendowych wypadów na kawę. Od tego, jak daleko od centrum kupisz mieszkanie zależy to, z jak dużym wyprzedzeniem będziesz musiał wstawać każdego poranka, aby zdążyć do strategicznych miejsc. Jeżeli rozważasz zakup mieszkania w dzielnicy, której dotychczas nie znałeś, na przykład na poznańskich Jeżycach, rozsądnie byłoby wybrać się do niej za dnia i spróbować przedostać się do niej do miejsca pracy lub do szkoły swojego dziecka. W ten sposób najłatwiej empirycznie sprawdzić, ile czasu potrzeba na dojazd. Ten sam aspekt należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup domu (bogatą ofertę nowych domów w Poznaniu znajdziesz pod tym linkiem https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-domy-poznan).

Po drugie: sklepy, ścieżki rowerowe, usługi

Nowa przestrzeń do życia powinna pozwalać na szybkie zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej odpowiedz sobie na pytanie: czy niedaleko mojego nowego mieszkania jest sklep, w którym mogę zaopatrzyć się w produkty spożywcze, karmę dla psa, leki czy przybory szkolne? Fani spędzania czasu na dwóch kółkach powinni zorientować się, w jaki sposób w okolicy przebiegają ścieżki rowerowe. Ważny jest też dostęp do usług kosmetycznych, fryzjerskich, weterynaryjnych czy xero.

Po trzecie: kuchnia

Jeżeli lubisz gotować, lepiej zdecyduj się na oddzielną i nieco większą kuchnię. Łatwiej Ci będzie zapanować nad nieprzyjemnymi zapachami – gotującą się cebulą, przygotowywaną rybą czy poddawanej obróbce wątróbką. Jeśli natomiast Twoje codzienne nawyki żywieniowe prędzej wygonią Cię z domu do pobliskiej knajpki niż do własnej kuchni, możesz zdecydować się na aneks kuchenny otwarty na salon.

Po czwarte: garderoba

Jeżeli masz do dyspozycji większy metraż mieszkania, bez wahania zdecyduj się na wybór lokum z oddzielną garderobą. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala przechowywać odzież na każdą porę roku, ale również bieliznę i akcesoria pościelowe, koce, pledy i poduszki, obuwie czy galanterię. W kawalerkach można pozwolić sobie jedynie na szafę wypełniającą wnękę. Realizację najlepiej zlecić dobremu stolarzowi, który wykorzysta każdy centymetr wolnej przestrzeni.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny