W dużych polskich miastach kolejne inwestycje deweloperskie rosną jak grzyby po deszczu. Brak przestrzeni w ścisłym centrum oraz rosnące ceny gruntów zmuszają deweloperów do przesuwania się na obrzeża aglomeracji i tworzenia tam nowych, większych osiedli. Budowane na przedmieściach nowe mieszkania (Poznań może poszczycić się dużą liczbą ciekawych inwestycji) uwzględniają aktualne potrzeby mieszkańców – nie tylko lepszy dostęp do zieleni, ale także miejsca parkingowe i postojowe w garażach podziemnych. Zobacz, jakie aspekty stają się kluczowe w wyborze nowego miejsca do życia w stolicy Wielkopolski.

Po pierwsze: lokalizacja

To najważniejsze kryterium wyboru nowego „M”. Ma ogromny wpływ na codzienny komfort poruszania się po mieście, dojeżdżania do pracy, odwożenia dziecka do szkoły i na zajęcia dodatkowe czy weekendowych wypadów na kawę. Od tego, jak daleko od centrum kupisz mieszkanie zależy to, z jak dużym wyprzedzeniem będziesz musiał wstawać każdego poranka, aby zdążyć do strategicznych miejsc. Jeżeli rozważasz zakup mieszkania w dzielnicy, której dotychczas nie znałeś, na przykład na poznańskich Jeżycach, rozsądnie byłoby wybrać się do niej za dnia i spróbować przedostać się do niej do miejsca pracy lub do szkoły swojego dziecka. W ten sposób najłatwiej empirycznie sprawdzić, ile czasu potrzeba na dojazd. Ten sam aspekt należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup domu (bogatą ofertę nowych domów w Poznaniu znajdziesz pod tym linkiem https://www.dopoznania.pl/szukaj/nowe-domy-poznan).

Po drugie: sklepy, ścieżki rowerowe, usługi

Nowa przestrzeń do życia powinna pozwalać na szybkie zaspokojenie podstawowych potrzeb. Jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej odpowiedz sobie na pytanie: czy niedaleko mojego nowego mieszkania jest sklep, w którym mogę zaopatrzyć się w produkty spożywcze, karmę dla psa, leki czy przybory szkolne? Fani spędzania czasu na dwóch kółkach powinni zorientować się, w jaki sposób w okolicy przebiegają ścieżki rowerowe. Ważny jest też dostęp do usług kosmetycznych, fryzjerskich, weterynaryjnych czy xero.

Po trzecie: kuchnia

Jeżeli lubisz gotować, lepiej zdecyduj się na oddzielną i nieco większą kuchnię. Łatwiej Ci będzie zapanować nad nieprzyjemnymi zapachami – gotującą się cebulą, przygotowywaną rybą czy poddawanej obróbce wątróbką. Jeśli natomiast Twoje codzienne nawyki żywieniowe prędzej wygonią Cię z domu do pobliskiej knajpki niż do własnej kuchni, możesz zdecydować się na aneks kuchenny otwarty na salon.

Po czwarte: garderoba

Jeżeli masz do dyspozycji większy metraż mieszkania, bez wahania zdecyduj się na wybór lokum z oddzielną garderobą. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala przechowywać odzież na każdą porę roku, ale również bieliznę i akcesoria pościelowe, koce, pledy i poduszki, obuwie czy galanterię. W kawalerkach można pozwolić sobie jedynie na szafę wypełniającą wnękę. Realizację najlepiej zlecić dobremu stolarzowi, który wykorzysta każdy centymetr wolnej przestrzeni.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej