Istnieje wiele typów drewnianych konstrukcji, które powstaną jedynie wówczas, gdy zostaną w tym celu wykorzystane odpowiednie elementy montażowe. Nie brakuje specjalnych łączników, które w tych sytuacjach są zwyczajnie niezbędne. Ważne miejsce na tej liście zajmują łączniki płaskie do drewna, uznawane od lat za jedne z elementarnych dla każdego cieśli i nie tylko. Za ich pomocą można łączyć ze sobą elementy, których powierzchnie boczne leżą na tych samych płaszczyznach. Użytkowanie takich złączy jest łatwe dzięki otworowaniu. Ono sprawia, że takie łączniki są czasami określane mianem płytek perforowanych. Otwory są dostosowane do użycia różnych typów gwoździ, śrub czy wkrętów w zależności od rezultatu końcowego, jaki chcemy uzyskać. W tego typu połączeniach najczęściej wykorzystywane są gwoździe pierścieniowe ANCHOR.

Surowce mają znaczenie, czyli z czego powstaje łącznik płaski?

Najczęściej spotykane są łączniki ze stalowej ocynkowanej blachy. Oznaczenie DX51D + Z275 to norma i zwykle właśnie ten wariant stali jest wykorzystywany w zakładach do wykonania łączników. Rozwiązanie to zapewnia pełną zgodność z europejską normą PN-EN 14545:2011, a oprócz tego producent załącza też w standardzie deklarację właściwości użytkowych dla produktu. Warstwa ocynku efektywnie chroni elementy przed oddziaływaniem wilgoci czy promieniowania UV, ograniczając tym samym występowanie korozji. Przekłada się to bezpośrednio na lepszą trwałość łączników, które zapewnią gotowym konstrukcjom stabilność i wytrzymałość na wiele lat. Należy mieć przy tym na uwadze sugestie zawarte w instrukcji użytkowania, a związane między innymi z regularną konserwacją i kontrolą stanu technicznego gotowych obiektów czy konstrukcji.

Łatwo dobierzesz łączniki płaskie względem swoich potrzeb

Różnorodne warianty łączników w sprzedaży sprawiają, że osoby zainteresowane ich zakupem bez trudu znajdą rozwiązanie odpowiednie dla danego projektu. Dzięki tym elementom można z powodzeniem pracować nad więźbami dachowymi, ale także wieloma innymi obiektami z drewna, takimi jak altany, pergole ogrodowe czy wiaty garażowe. Łatwość użycia łączników płaskich sprawia, że stanowią one jeden z częściej wykorzystywanych elementów w pracowniach ciesielskich i generalnie wszędzie tam, gdzie łączenie drewnianych odcinków w sposób trwały i szybki jest pożądane. Mnogość wielkości, odmienne rozstawy perforacji i średnice otworów dają niemal nieograniczone możliwości zarówno profesjonalistom, jak też amatorom stawiającym na jakość.

Zakup łączników płaskich – warto zrobić to przez internet

Zwykle osoby zainteresowane kupnem takich złącz ciesielskich chcą nabyć je w większej ilości. Tak są one oferowane przez sprzedawców. Warto przy tym skorzystać z asortymentu sklepów darzonych zaufaniem, których zasoby produktowe są bogate i bazują na towarze od renomowanych dostawców. Z całą pewnością dobrym wyborem w tym kontekście będzie e-Armet.pl – hurtownia metalowa online z ogromnym doświadczeniem. - Mamy w ofercie łączniki płaskie w praktycznie wszystkich wariantach oczekiwanych przez fachowców, jak i osoby majsterkujące hobbystycznie – mówi pan Przemysław, odpowiedzialny za kształt katalogu. - Posiadamy przede wszystkim rozwiązania polskiej marki DOMAX, bardzo docenianej w kręgach cieśli czy stolarzy. Wyśmienicie nadają się one chociażby do montażu wiązarów dachowych – dodaje ekspert.