Płoty kute i bramy kute – ceny

Wiele wzorów, kolorów i form zdobień - ci, którzy produkują nowoczesne bramy kute oraz płoty kute, proponują kupującym wiele ciekawych rozwiązań. Podkreślić należy, że bramy wjazdowe wraz z ogrodzeniami to inwestycja na lata, dlatego nie warto zwracać się ku opcjom najtańszym, bo rzadko idą one w parze z wysoką jakością wykonania.

Jak konkretnie prezentują się ceny tego typu elementów? Za bramy kute cynkowane oraz malowane piecowo zapłacić trzeba około 1200 złotych za mb. Nieco tańsze są modele wykonane z profili stalowych. Cena bram kutych wynosi wtedy około 700-800 złotych za mb. Klasyczne bramy wjazdowe z antykorozyjną ochroną to natomiast wg cennika koszt rzędu 1000 złotych za mb. Oczywiście za zwyczajną siatkę ogrodzeniową płaci się znacznie mniej, lecz w jej przypadku efekty wizualne są nieporównywalnie gorsze.

Nieco inaczej przedstawia się cennik płotów metalowych. Należy zapłacić około 600-900 złotych za przęsło. Nowoczesne ogrodzenia metalowe potrafią w znacznym stopniu poprawić estetykę podwórza, jednocześnie stając się elementem wyznaczającym jego granice.

Sporym powodzeniem wśród kupujących cieszą się także balustrady balkonowe metalowe. Ich ceny wynoszą zwykle od kilkuset do kilku tysięcy złotych (cennik uzależniony jest od wielkości balkonu oraz tego, jaki konkretnie wzór został wybrany). W znacznym stopniu poprawiają one poziom bezpieczeństwa domowników i gości, stając się jednocześnie ciekawym elementem ozdobnym. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o bramach kutych.

Nowoczesne ogrodzenia metalowe dla wymagających

Najmodniejsze wzory ogrodzeń metalowych wyznaczane są przez aktualne trendy. Nierzadko kupujący wybierają dla siebie takie bramy wjazdowe czy płoty metalowe, które określić należałoby mianem bardzo nowoczesnych i minimalistycznych. Nadal na topie są jednak także przęsła z bardzo bogatymi zdobieniami, które nawiązują nierzadko do minionych epok. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu inwestor pragnie utrzymać podwórze włącznie z jego ogrodzeniem.

Ciekawe projekty ogrodzeń kutych zwykle powiązane są z ich montażem. Kupujący otrzymuje wówczas w cenie przygotowanie warsztatowe, cynkowanie ogniowe, malowanie piecowe oraz wspomniany już montaż.

Płoty kute oraz bramy kute jako nowoczesne płoty metalowe do eleganckiego ogrodu, zastosowanie, ceny i montaż
Płoty kute, bramy i furtki – ceny, opinie, porady przy zamawianiu

Dzięki cynkowaniu bram ogrodzeniowych, balustrad i płotów metalowych zapewnia się im ochronę antykorozyjną na szereg lat. Malowanie piecowe gwarantuje natomiast, że ich powłoka lakiernicza wyróżnia się trwałością i znakomitym wyglądem. A może zainteresuje cię także ten artykuł o ogrodzeniach metalowych?

Płoty metalowe i bramy ogrodzeniowe – opinie

W sieci krąży sporo opinii na temat balustrad, bram ogrodzeniowych, płotów metalowych czy bram wjazdowych kutych. Podkreśla się fakt, że większość ich wiodących producentów przygotowuje zarówno zamówienia katalogowe, jak również te indywidualne, które dostarczone zostały przez klientów. Stylowe i wykonane z dużą precyzją wzory ogrodzeń metalowych określane są mianem:

  • "niezawodnych"
  • "bardzo trwałych"
  • "podnoszących wartość nieruchomości i stanowiących jej ciekawą ozdobę".

Sprawdź promocje!

Solidność konstrukcji i wysoka jakość jej wykonania sprawiają, że zakup nowoczesnych ogrodzeń metalowych staje się inwestycją na lata. Na modne projekty ogrodzeń kutych udziela się na zwyczajowo dwuletniej gwarancji producenta. Stabilne, masywne i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne bramy ogrodzeniowe i płoty metalowe są bez wątpienia warte swoich cen.

W opiniach nierzadko wspomina się również o imponującej liczbie projektów ogrodzeń kutych do wyboru. Dzięki temu znajdzie się z powodzeniem elegancka balustrada, płot metalowy czy brama kuta, które idealnie pasują do domów urządzonych w rozmaitych stylach aranżacyjnych.Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie, na co należy zwrócić uwagę w fazie wybierania ogrodzeń metalowych. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by stosunek ceny do jakości był jak najbardziej korzystny z punktu widzenia kupującego. Liczy się staranność konstrukcji oraz to, by płoty kute poddane były procesowi ocynkowania oraz malowania piecowego. Sprawdź także ten artykuł z wzorami ogrodzeń kutych.

W przeważającej większości przypadków tego typu elementy ogrodzenia występują w klasycznym kolorze czarnym, bez trudu jednak można złożyć zamówienie chociażby na ich egzemplarze srebrne czy złote, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jak już wspomnieliśmy, wzorów ogrodzeń metalowych jest dziś bardzo wiele, powodzeniem cieszą się zarówno te relatywnie proste i minimalistyczne, jak i bogato zdobione. Bez wątpienia dzięki ich pojawieniu się każda nieruchomość stanie się bardziej prestiżową!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny