Płyta fundamentowa - czyj jest lepsza niż tradycyjny fundament?
Wybór rodzaju ogrzewania domu nie jest bez znaczenia. To ogromnie ważne zarówno pod kątem komfortu termicznego, jak i ekonomicznego. A przecież podczas projektowania budynku, o takich kwestiach należy pomyśleć już na samym początku. Dlaczego warto zastanowić się nad wyborem fundamentu grzewczego?
Czym jest płyta fundamentowa?
Płyta fundamentowa to element konstrukcyjny, który wykonywany jest już na samym początku. To podczas wylewania tego rodzaju płyty można wykonać system grzewczy, który będzie zaopatrywał parter w ciepło. Mowa wtedy o płycie fundamentowej grzewczej. W jaki sposób jest ona wykonana? W skrócie chodzi o zbrojoną betonową płytę fundamentową, w którą podczas wylewania zatapia się specjalne rury, którymi transportowane jest ciepło w podłożu. Obieg zamknięty musi mieć oczywiście swoją jednostkę, która ogrzewa całość. Natomiast jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych grzejników, które umieszcza się na ścianie pomieszczenia. Czym powinna odznaczać się płyta fundamentowa?
Czym odznacza się dobra płyta fundamentowa?
Trwałość i najwyższa jakość to kwestie, na które powinno zwrócić się największą uwagę. Parametry termiczne nie są tutaj bez znaczenia. To wszystko w połączeniu z wyborem odpowiednich materiałów do instalacji grzewczej sprawi, że osiągniemy bardzo dobrą wydajność inwestycji, która posłuży na lata. W wyborze odpowiednich rozwiązań pomoże sprawdzona firma, która poza dobraniem wszystkich niezbędnych elementów inwestycji, profesjonalnie wykona całość. Istotne jest tutaj także dobre wyliczenie, jaką moc cieplną potrzebuje dany budynek.
Zalety fundamentu grzewczego?
Niektórzy na pewno zadadzą pytanie, dlaczego w ogóle warto zainwestować w tego typu rozwiązanie? Płyta fundamentowa Parati to równomiernie ogrzane podłoże. Do tego wykonując płytę fundamentową, robimy od razu instalację grzewczą, zatem na jednym poziomie zamykamy od razu temat dwóch, wydawałoby się odrębnych kwestii. Można tutaj na pewno mówić o oszczędnościach, ponieważ wspomniana płyta fundamentowa kumuluje ciepło. Ponadto chodzi o specyficzną cyrkulację powietrza, gdzie ciepło wychodzi z całej podłogi i unosi się równomiernie ku górze. W przypadku tradycyjnych grzejników ciepłe powietrze rozchodzi się wzdłuż ścian.
Dobrze jest zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami, które obecnie oferuje rynek. Płyta fundamentowa grzewcza jest właśnie jedną z takich inwestycji, która zapewnia wygodę, a do tego jest sposobem na wydajne ogrzewanie. Przy okazji pozbywamy się z domu nieestetycznych i zajmujących miejsce grzejników. Warto przemyśleć wykonanie płyty fundamentowej w swoim przyszłym domu.
artykuł sponsorowany