Płytki imitujące cegłę – krótka charakterystyka

Ciekawa alternatywa dla tradycyjnych płytek ściennych

Płytki cegłopodobne wewnętrzne to płytki ścienne, które zdobywają coraz większą popularność z uwagi na ciekawy wystrój oraz szerokie możliwości aranżacji. Płytki imitujące cegłę bardzo łatwo się montują i oferują szeroką gamę kolorów, nie tylko te tradycyjne niczym prawdziwe płytki z cegły. Dostępne są wersje z fugą oraz bez, co daje duże możliwości wyboru. Cena oczywiście jest zależna od wybranego modelu, ale raczej znajduje się ona w granicach cen typowych płytek ściennych.

Imitacja cegły na ścianę idealnie wpasuje się w każdy rodzaj pomieszczenia. Może ona być standardowym wykończeniem nie tylko ścian, ale także i kominków, słupów czy barów. W zależności od wybranego koloru kafelków cegłopodobnych można je wykorzystać w kuchni, łazience, salonie czy sypialni. Płytki cegłopodobne, jak i płytki drewnopodobne wewnętrzne nadają pomieszczeniu industrialnego i nowoczesnego charakteru.

Dzięki płytkom imitującym cegłę czasem nie do końca wiadomo, czy ma się do czynienia z prawdziwą cegłą czy tylko tradycyjną glazurą do kuchni. Wysoka jakość materiału oraz precyzja wykończenia, jaką posiadają kafelki cegłopodobne wpływa na coraz lepsze opinie klientów. Prawdziwe płytki z cegły nie w każdym miejscu mogą być zamontowane, dlatego też cegłopodobne płytki ścienne będą bardzo ciekawą alternatywą.

Płytki cegłopodobne do wnętrz – porady praktyczne

Dzięki płytkom z cegły, a dokładniej jej imitacją można przemienić każde pomieszczenie w niebanalną przestrzeń. Płytki cegłopodobne można łączyć z praktycznie każdym materiałem dekoracyjnym i wykończeniowym do wnętrz. Ciekawie będą wyglądały w połączeniu z płytkami drewnopodobnymi. Drewno jako materiał ponadczasowy idealnie komponuje się z ceglastym otoczeniem.

Kolejną ciekawą aranżacją jest połączenie płytek cegłopodobnych, a zwłaszcza tych w odcieniach szarości z betonem. Tworzy to niewątpliwie w pełni loftowy klimat, a zarazem surowy i chłodny. Idealnie można to skomponować z jednokolorowymi lampami czy minimalizmem w dekoracjach. Wszelkiego rodzaju glazura czy inne okładziny do kuchni także mogą tworzyć niezapomniane wnętrza z płytkami imitującymi cegłę.

Podsumowując chcąc wybrać odpowiednie płytki ścienne do wnętrz warto kierować się swoim gustem oraz upodobaniami, jak i możliwościami lokalowymi. Efekt uzyskany dzięki płytkom cegłopodobnym niewątpliwie jest ciekawy oraz niepowtarzalny. Jest to idealne rozwiązanie, a zarazem nie wymagające dużych nakładów finansowych. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o cegle dekoracyjnej na ścianę.

Imitacja cegły na ścianę – propozycje firmy Stegu wraz z ceną

Płytki Stegu – wysoka jakość oraz szeroki wybór

Firma Stegu produkuje płytki ścienne o szerokim spektrum zastosowania. W ofercie znaleźć można nowoczesne, jak i tradycyjne płytki cegłopodobne do kuchni, sypialni, salonu czy pokoju dziennego. Imitacja cegły na ścianie w wykonaniu firmy Stegu stanowi idealne możliwości aranżacji i wystroju wnętrz. Duży wybór płytek gwarantowany jest przez dostępność modeli z kilku linii kolorystycznych.

Białe płytki cegłopodobne na ściane w salonie, a także ciekawe kafelki cegłopodobne
Jakie płytki cegłopodobne wybrać na ściany, czyli polecane kafelki cegłopodobne

Linia Country to seria płytek cegłopodobnych imitujących starą belgijską cegłę. Szeroka gama dostępnych kolorów ułatwia zaaranżować każde wnętrze. Linia Country tworzy niepowtarzalny klimat, który odmieni niejedną ścianę. Klasyczna linia płytek cegłopodobnych pozwala stworzyć ciekawe kompozycje dekoracyjne oraz zainspirować każdego.

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Płytki cegłopodobne Stegu z fugą

Firma Stegu w swojej ofercie posiada także kolekcje płytek, które są już wstępnie połączone z fugą i dzięki temu szybko i łatwo się układają. Bez problemów można samodzielnie wykonać ich montaż bez obawy, że zostanie niewłaściwie zrobiony. Firma Stegu umożliwia dekorację ściany nawet osobom początkującym w branży remontowej. 

Jedną z ciekawszych kolekcji płytek z fugą jest linia Parma. Fuga dołączona do płytki jest w takim samym co ona kolorze i nie stwarza to niepotrzebnych różnic. Dzięki temu płytki te idealnie dopasują się do każdego wnętrza, zarówno tego nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Fabrycznie posiadają one kolor biały, jednak kiedy nie odpowiada on gustowi klienta, można samodzielnie pomalować je na inny kolor.

Kolekcja Metro to linia płytek cegłopodobnych z fugą, która tworzy niebanalny mur ceglany. Charakterystyczna wypalona struktura to ciekawe rozwiązanie, które zapewni odrobinę tradycji w połączeniu z nowoczesnością. Specyficzny ceglany kolor pozwala stworzyć interesujące aranżacje i dodać wyrazistych akcentów każdemu pomieszczeniu.

Koszt wykonania imitacji cegły na ścianie

Podobnie jak przy praktycznie wszystkich pracach remontowo-budowlanych tak i tutaj w skład kosztorysu należy ująć robociznę oraz potrzebny materiał. Koszt wynajęcia ekipy budowlanej może różnić się w zależności od regionu Polski czy jej doświadczenia. Podobnie jest z płytkami cegłopodobnymi. Znaleźć można zarówno tańsze, jak i droższe modele, a wpływ na to ma producent, materiał czy czasowe promocje.

Zazwyczaj płytki cegłopodobne sprzedawane są w opakowaniach. Każde z nich ważny około 10 – 15 kg. Ceny kafelków cegłopodobnych są zróżnicowane i mogą się wahać przykładowo od 30 do 80 zł za 1 opakowanie. Szeroki wybór płytek cegłopodobnych stwarza duże możliwości wyszukania dla siebie odpowiedniej ceny. Planując zakup płytek warto przeglądnąć oferty kilku producentów.

Wykaz wybranych modeli płytek cegłopodobnych wraz z cenami

Model płytek cegłopodobnych

Przykładowa cena

Stegu Parma 1 White Cegła Wewnętrzna 22.5 x 7.4 x 2.2

29,99 zł/opakowanie

Stegu Boston 1 Grey Wewnętrzna/Zewnętrzna 22.3 x 7.4 x 0.8 – 2.1

42,33 zł/opakowanie

Stegu Country 640 Wewnętrzna/Zewnętrzna 20.5 x 6.2 x 1.4 – 1.7

72,00 zł/opakowanie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny