Płytki do kuchni

Płytki kuchenne to z reguły cienkie kafelki wykonane z materiałów ceramicznych (na bazie gliny). Tego rodzaju produkty dobrze radzą sobie z podwyższonym poziomem wilgoci powietrza oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Płytki do kuchni powinny być też łatwe do utrzymania w czystości. Produkty przeznaczone do ułożenia na podłodze mogą posiadać właściwości antypoślizgowe.

Trwałe płytki do Twojej kuchni

Zapoznaj się z informacjami na temat płytki do kuchni. Nasze sprawdzone porady związane z płytki do kuchni pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gres szkliwiony - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres szkliwiony - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Płytki gresowe to popularny materiał służący do wykończenia ścian oraz podłóg. Możemy go stosować zarówno we wnętrzu budynków, jak i na elewacjach zewnętrznych. Na szczególną uwagę zasługuje gres szkliwiony. Poniżej opiszemy jego najważniejsze wady i zalety, przybliżymy ceny zakupu oraz przedstawimy porady dla kupujących.
, 26 lipca 2017

Gres polerowany - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres polerowany - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres polerowany to jeden z najbardziej eleganckich rodzajów płytek, które możemy zastosować w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku. Odznacza się eleganckim designem oraz trwałością. Przed zakupem tego rodzaju materiału wykończeniowego warto zapoznać się z jego właściwościami, cenami oraz wskazówkami montażowymi. Poniżej podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przed kupnem gresu.
, 29 kwietnia 2017

Jak najtaniej wykonać remont kuchni?

Jak najtaniej wykonać remont kuchni?

Remont starej kuchni często sprawia więcej problemów niż wykończenie nowego pomieszczenia. Na szczęście jego przeprowadzenie nie musi się wiązać z bardzo dużym nakładem finansowym. Przy odrobinie umiejętności, dobrym pomyśle i kreatywności będziemy w stanie odświeżyć wygląd pomieszczenia za rozsądne pieniądze. Wystarczy wybrać stosunkowo tanie meble kuchenne, niedrogie płytki do kuchni, zlewozmywak, czy baterię, jak również ekonomicznych wykonawców. 
, 12 października 2016

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane są to płytki ceramiczne poddane odpowiedniej obróbce mechanicznej. Mimo, iż ich cena jest wyższa niż płytek tylko kalibrowanych, są często wybierane, ze względu na swój wygląd, funkcjonalność oraz dekoracyjny charakter. W sprzedaży są dostępne zarówno płytki łazienkowe, jak i płytki na ścianę. Sprawdzamy, czym płytki rektyfikowane różnią się od zwykłych płytek ceramicznych i do jakich zastosowań nadają się najlepiej.Czy nadają się jako płytki kuchenne, a może jako łazienkowe?
, 9 sierpnia 2016

Płytki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Płytki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Płytki podłogowe od lat cieszą się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i trwały, ale też o wysokich walorach estetycznych. Nic więc dziwnego, że płytki łazienkowe, czy płytki do kuchni znajdują się w wielu polskich domach, sprawiając, że podłogi czy ściany nabierają nieprzeciętnego charakteru. A czy pasują też do wystroju wnętrz nowoczesnych? Jak najbardziej.
, 16 lutego 2017

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Wykończenie pomieszczeń kuchennych jest skomplikowanym przedsięwzięciem do którego warto się dobrze przygotować. Wielu specjalistów podkreśla, że przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy wykonać kompleksowy projekt aranżacji kuchni. Czy rzeczywiście warto płacić za projekt? Zapewne tak, pod warunkiem, ze mamy odpowiednie środki na zakup kuchni na wymiar. A czy warto inwestować w tanie meble kuchenne? Już niekoniecznie. Sprawdźmy, jakie są ceny projektów kuchni i ile kosztuje wykończenie oraz urządzenie całego pomieszczenia?
, 2 września 2016

Jakie parametry powinny spełniać płytki do kuchni?

Jakie parametry powinny spełniać płytki do kuchni?

Podłogi i ściany kuchenne powinny być wykończone materiałami odpornymi na działanie wilgoci, łatwymi do utrzymania w czystości, a jednocześnie żywotnymi. Ważną rolę odgrywają także ich właściwości wizualne. Najpopularniejszym materiałem wykończeniowym pozostają płytki ceramiczne - czyli popularna glazura i terakota. W ofertach handlowych znajdziemy wiele ich modeli. Które płytki do kuchni będą najlepsze? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.
, 27 kwietnia 2016

Gres szkliwiony czy gres polerowany? Opinie, ceny, parametry ważne przy zakupie

Gres szkliwiony czy gres polerowany? Opinie, ceny, parametry ważne przy zakupie

Gres to dość popularny materiał służący do wykończenia podłóg i ścian. Jego efektowny wygląd nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i podnosi jego walory dekoracyjne. W ofertach handlowych znajdziemy gresy szkliwione oraz polerowane. Oba produkty różnią się od siebie parametrami technicznymi i walorami wizualnymi. W poniższym opracowaniu przedstawimy podstawowe wady i zalety gresu, a także wskażemy czym sugerować się podczas zakupu tego rodzaju produktów.
, 5 maja 2017

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Remont kuchni, łazienki i salonu sprawia, że stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich z pewnością będzie wybór najlepszych fliz.  Flizy to nic innego jak płytki podłogowe lub ścienne wykonane z ceramiki, kamienia, szkła lub innych tworzyw. Mogą być to płytki łazienkowe, podłogowe lub płytki do kuchni - czyli popularna glazura i terakota. Poniżej przedstawimy podstawowe rodzaje tych produktów, ustalimy ich orientacyjne ceny i opiszemy w które warto zainwestować swoje pieniądze.
, 27 kwietnia 2016

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Jakie płytki do kuchni wybrać?

Każda kuchnia jest specyficznym pomieszczeniem w którym panuje podwyższona wilgotność powietrza. Warto zwrócić na to szczególną uwagę w sytuacji, gdy wybieramy nowe kafelki. Nasz wybór powinien być podyktowany zarówno względami wizualnymi jak i parametrami technicznymi. Przed zakupem przyjrzyjmy się dokładnie specyfikacji płytek do kuchni, oceńmy ich parametry i dowiedzmy się o ogólnych właściwościach. W ten sposób łatwiej nam będzie dokonać właściwego wyboru.
, 16 stycznia 2017

Kuchnia w stylu angielskim - jak ją zaprojektować?

Kuchnia w stylu angielskim - jak ją zaprojektować?

Kuchnia w stylu angielskim jest połączeniem funkcjonalności, estetyki oraz elegancji. W większości kuchni zaaranżowanych zgodnie z założeniami stylu angielskiego dominują jasne kolory, naturalne tworzywa wykończeniowe (płytki do kuchni nie występują tu zbyt często) oraz bogate zdobienia mebli. Taka kompozycja może być świetnym uzupełnieniem domków myśliwskich oraz domów stylizowanych w klasycznym, wiejskim stylu. Musimy jednak pamiętać, że kuchnia w stylu angielskim świetnie sprawdza się jedynie w większych pomieszczeniach. Jeśli nasza kuchnia posiada mniej niż 20 m2, wówczas wykonanie aranżacji angielskiej będzie bardzo trudne.
, 4 lutego 2017

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Nowoczesne kuchnie są eleganckimi pomieszczeniami, w których z łatwością przygotowujemy posiłki. O komforcie użytkowym tego pomieszczenia decyduje sposób jego wyposażenia. W dzisiejszych czasach lodówka, zmywarka, okap czy wielofunkcyjna kuchenki przestały być dobrem luksusowym. Takie sprzęty stają się standardowymi urządzeniami AGD, które powinny znaleźć zastosowanie w każdej kuchni.
, 29 kwietnia 2016

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania już wiedziałam co muszę zrobić w pierwszej kolejności – kuchnia była w opłakanym stanie. Po poprzednich właścicielach odziedziczyłam istną ruinę. Postanowiłam więc zakasać rękawy i zabrać się z miejsca do pracy.
, 23 kwietnia 2016

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Stosowane są głównie w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej można je spotkać także w pozostałych pomieszczeniach. Układanie płytek ceramicznych w łazience czy płytek do kuchni nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy wykazać się podstawowymi umiejętnościami, zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i narzędzia, a także zapoznać się z poniższym poradnikiem, jak układać płytki ceramiczne krok po kroku.
, 10 maja 2017

Ile kosztuje układanie glazury w kuchni?

Ile kosztuje układanie glazury w kuchni?

W zależności od miejsca zamieszkania, ilości metrów kwadratowych oraz okresu, w którym decyduje się na przeprowadzenie remontu w kuchni, koszt położenia glazury jest bardzo zróżnicowany. Cena zależy od wielu czynników, których opis znajdziesz poniżej. Oczywiście płytki do kuchni możesz też położyć samodzielnie płacąc wyłącznie za materiały - nie polecamy tego jednak osobom bez doświadczenia w tej dziedzinie. Niewprawnie ułożone płytki do kuchni mogą zepsuć efekt wizualny całego remontu...
, 27 kwietnia 2016

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Wymiana kafli na ścianie w kuchni

Kiedyś bardzo trudno było kupić mieszkanie. W kolejkach czekało się dziesięć lat, ale w końcu każdy z na dostał swoje wymarzone cztery kąty. Wyposażenie było skromne. Nic nie było można wtedy kupić! Pierwszego segmentu nie udałoby się dostać gdyby nie znajomości. Podobnie z pralką. Dziś wszystko można kupić, ale nie bardzo jest za co. Zobaczmy więc, ile kosztują płytki do kuchni.
, 23 kwietnia 2016

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni niewielkim kosztem

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni niewielkim kosztem

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni nie musi się wiązać z koniecznością wydawania wygórowanych sum pieniężnych. Istnieje wiele praktycznych sposobów, aby stworzyć funkcjonalną aranżację niewielkim kosztem. Jeśli chcemy zmniejszyć koszt całego przedsięwzięcia, powinniśmy zacząć od dobrego projektu i starannego przemyślenia wszystkich, nawet najdrobniejszych etapów prac. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do całej inwestycji i zmniejszymy ryzyko wystąpienia kosztownych poprawek.
, 3 września 2016

Płytki do kuchni - ceny, rodzaje, ciekawostki

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które przyciąga szczególną uwagę i wymaga przemyślanego wykończenia. W niemal każdym z tych wnętrz znajdują się płytki kuchenne. Ceramika nadaje się do montażu na ścianie, nad blatami, a także na podłodze. Nowoczesne płytki ścienne, podłogowe płytki kuchenne oraz dodatkowe dekoracje potrafią odmienić design całego pomieszczenia.

Wybierając płytki kuchenne warto zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych parametrów. Dobrej jakości ceramika posiada oznaczenia nasiąkliwości, klasy ścieralności oraz antypoślizgowości.

Nasiąkliwość – płytki do kuchni nie mogą absorbować nadmiernego poziomu wilgoci. Chłonna ceramika nadaje się jedynie do pomieszczeń suchych. Płytki kuchenne nie powinny przekraczać nasiąkliwości na poziomie 6 %. Na szczęście dobrej jakości ceramika (np. płytki ścienne Paradyż, Opoczno lub Cersanit) zapewnia niską nasiąkliwość, przystosowaną do wilgotnych pomieszczeń.

Klasa ścieralności – dekoracje szklane i płytki ścienne powinny posiadać oznaczenie PEI 1 lub PEI 2. Podłogowe płytki kuchenne będą już bardziej narażone na ścieranie. Dlatego wybierajmy produkty oznaczone symbolem PEI 3. Tego rodzaju płytki do kuchni będą odporne na powierzchniowe zarysowania i wytrzymają wiele lat intensywnej eksploatacji.

Antypoślizgowość – podłogowe płytki kuchenne powinny posiadać powłokę, która zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Parametr antypoślizgowości został oznaczony symbolem R. Im wyższa cyfra następująca po literze, tym antypoślizgowość jest większa. Płytki ścienne nie muszą posiadać powierzchni antypoślizgowej. Jednak bezpieczna ceramika podłogowa powinna mieścić się w zakresie R10 do R11. Wybierając płytki do kuchni warto zastosować także dodatkowe dekoracje. W ofertach handlowych znajdziemy eleganckie dekoracje szklane, które efektownie podniosą walory wizualne pomieszczenia. Dekoracje szklane oraz dekoracje ceramiczne mogą podkreślić preferowany styl aranżacyjny i skoncentrować uwagę na najbardziej eleganckich fragmentach aranżacji.

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na producenta, który tworzy dekoracje i płytki do kuchni. Znanymi producentami są firmy Opoczno, Paradyż oraz Cersanit.

Jeśli interesują Cię płytki do kuchni bądź dekoracje szklane, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim wszystkie informacje dotyczące wyboru, kosztów zakupu oraz montażu ceramiki. Na dole strony znajdziesz pełną listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij