Co niezwykle ważne z punktu widzenia inwestora, nie musimy szukać ze świecą fachowców, którzy położą dobrze płytki w naszej łazience. Przecież technologia ta jest doskonale znana, dzięki czemu możemy liczyć na świetne efekty wykonania i piękną łazienkę. A wszystko w cenie robocizny, która raczej nie przyprawi nas o zawał serca.

Ceramika łazienkowa - nadal rządzi!

Ceramika łazienkowa to rozwiązanie, które z powodzeniem jest stosowane od bardzo dawna i to nie tylko w łazienkach, ale także w kuchniach oraz innego rodzaju pomieszczeniach sanitarnych. Jeśli chodzi o płytki do łazienki ze sklepu Viverto, to najczęściej stosowaną ceramiką w tym przypadku jest:

  • gres - stosowany na ściany i na podłogę
  • glazura - układana na ścianie
  • terakota - zazwyczaj układana na podłodze

Za popularnością ceramiki przemawia świetnie dopracowany sposób jej produkcji, przez co jej ceny nie są zazwyczaj zbytnio wygórowane. Dodajmy do tego jej naturalny skład oraz niezwykle bogatą ofertę, która pozwala znaleźć takie płytki łazienkowe, jakie chcemy. I to często bez konieczności zmuszania się do jakiegoś kompromisu, bo rodzajów płytek jest naprawdę bardzo dużo i z pewnością znajdziemy pasujące do naszego gustu i możliwości finansowych.

Poza tym płytki ceramiczne pozwalają na łatwe utrzymanie czystości w łazience i przede wszystkim są odporne na wilgoć, ale o tym wszyscy wiemy! Jednak wcale nie to czyni płytki łazienkowe takimi popularnymi. Tak naprawdę robi to ich nowoczesny i często zaskakujący design!

Załącznik:
plytki-do-lazienki-2.png

Płytki łazienkowe - imitacje drewna, matowe, 3D i heksagonalne

To, czym zaskakują nas dzisiaj producenci płytek łazienkowych, to ich innowacyjne wzornictwo, które w wielu przypadkach zapiera dech w piersiach. Aranżacje tworzone z kafli łazienkowych mogą być nadzwyczajne. Płytki łazienkowe już nie tylko imitują drewno czy inne materiały, są kolorowe, błyszczące lub matowe, ale również zaskakują swoim kształtem i efektami, które zamieniają naszą łazienkę w miejsce wyjątkowe.

  • Płytki łazienkowe 3D - to wypukłe, trójwymiarowe kafle, które nadają wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Co ważne, zmieniają się pod wpływem padającego na nie światła, co daje niezwykle spektakularne efekty.
  • Płytki łazienkowe heksagonalne - są to oryginalne kafle w kształcie sześciokąta, które pozwalają na realizację wyjątkowych aranżacji wnętrzarskich.

Praktyczne, stylowe i zawsze na topie!

Jak widać płytki łazienkowe z ceramiki to produkt ponadczasowy, który zapewne przez bardzo długi czas nie znajdzie godnego siebie zastępcy. Szeroki wybór rozmiarów: od małych płytek (np. 20x20 cm) poprzez większe kafle (np. 33x33 cm czy 60x60 cm), po płytki wielkoformatowe (np. 60x120 cm), daje duże możliwości aranżacyjne. Do tego dochodzą jeszcze różnego rodzaju dekory i listwy wykończeniowe. Wszystko to czyni produkt ten jednym z najbardziej urozmaiconych, jakie można obecnie znaleźć na rynku.

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły