Wybieramy podłogowe płytki kamienne

Rodzaje kamienia na podłogę

Wybierając płytki kamienne, mamy do dyspozycji wiele interesujących możliwości. W ofertach sprzedaży znajdziemy płytki marmurowe, granit podłogowy oraz trawertyn. Są to najpopularniejsze produkty, a każdy z nich zapewnia nieco odmienne walory dekoracyjne.

Kafle marmurowe stały się synonimem luksusu. Świetnie sprawdzą się na podłogę w kuchni, łazience czy w salonie. Płytki marmurowe występują w wielu odcieniach i charakterystycznym, ponadczasowym wzorze. Kojarzą się z surowym wyglądem, a ich uniwersalność sprawia, że z łatwością dopasujemy je do każdej stylistyki aranżacyjnej. Warto także dodać, że kafle marmurowe są bardzo odporne. Dzięki temu sprawdzą się także na podłogę o większym natężeniu ruchu.

Drugie popularne rozwiązanie to płytki granitowe. Są to uniwersalne kafle z kamienia naturalnego, przeznaczone do pomieszczeń prywatnych oraz różnego typu obiektów usługowych. Granit podłogowy jest wyjątkowo twardy, a co za tym idzie, również odporny na ścieranie oraz uszkodzenia. Tworzy efektowną nawierzchnię o wysokich walorach dekoracyjnych. Dostępne w ofertach sprzedaży płytki granitowe są też łatwe do utrzymania w czystości. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

Trzecia opcja płytek z kamienia naturalnego to trawertyn, który nieco przypomina płytki marmurowe. Kafle posadzkowe z trawertynu posiadają nieco bardziej porowatą powierzchnię i odmienny odcień. Mogą być dodatkowo wypełniane, co ułatwi utrzymanie ich w czystości. Tego rodzaju płytki kamienne posiadają uniwersalne zastosowanie. Musimy jednak pamiętać o corocznej impregnacji. Odpowiednio zadbane płytki na podłogę z trawertynu będą efektownym rozwiązaniem na wiele długich lat.

A może spieki kwarcowe lub imitujące kamień płytki posadzkowe?

Płytki kamienne są dość drogim rozwiązaniem. Dlatego wielu inwestorów interesuje się rozwiązaniami alternatywnymi. Jednym z nich okazują się spieki kwarcowe. Są to bardzo cienkie płyty, wykonane ze zmielonych skał z dodatkami topników oraz barwników. Spieki kwarcowe nabędziemy w postaci wielkoformatowych płyt. Niektóre z nich skutecznie imitują czyste produkty z kamienia naturalnego.

Produkty ze spieków kwarcowych posiadają przychylne opinie inwestorów. Są twarde, wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ceny za spieki kwarcowe zazwyczaj rozpoczynają się od kwoty 200 zł/m2, zatem nie jest to rozwiązanie najtańsze.

Płytki kamienne i kafle marmurowe na podłogę oraz inne podłogowe płytki kamienne, producenci oraz ceny
Płytki kamienne na podłogę - opinie, ceny, rodzaje, porady

Kolejna opcja to kafle posadzkowe imitujące kamień naturalny. Dobrze dobrane płytki ceramiczne lub betonowe mogą skutecznie imitować granit podłogowy czy kafle marmurowe. Większość modeli nie wymaga impregnacji i dobrze sprawdza się na podłogę w kuchni, salonie czy łazience. Co więcej, płytki posadzkowe często zdobywają dobre opinie, a ich ceny okazują się znacznie niższe w porównaniu z naturalnymi odpowiednikami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu?

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Dobieramy podłogowe płytki kamienne

Kamień podłogowy – sprawdzamy ceny popularnych rozwiązań

Dostępne w ofertach sprzedaży płytki kamienne nabędziemy w różnorodnych cenach. Dla przykładu, płytki granitowe kupimy już od kwoty 150 zł/m2. Ceny za produkty o lepszej jakości wykonania przekraczają kwotę 200, a nawet 300 zł/m2. Na ostateczną cenę z pewnością wpłynie sposób wykończenia. Średnie ceny za płytki piaskowane wynoszą około 150 – 250 zł/m2. Tymczasem promieniowane płytki kamienne będą już wydatkiem przynajmniej 200 – 300 zł/m2. W podobnej cenie nabędziemy granit podłogowy o polerowanej powierzchni.

Płytki marmurowe to nieco droższy kamień podłogowy. Ceny zakupu dobrej jakości produktów zazwyczaj przekraczają kwotę 200 zł/m2. Jednak w ofertach sprzedaży znajdziemy także płytki na podłogę, których ceny zakupu przekraczają kwoty 400-500 zł/m2.

Wybierając podłogowe płytki kamienne, unikajmy produktów z Chin. Tego rodzaju kafle marmurowe czy płytki granitowe są co prawda bardzo tanie. Niestety atrakcyjne ceny wiążą się z bardzo słabą jakością, różnicami wymiarowymi pomiędzy płytkami, a także z mniejszą żywotnością. Grupa najtańszych produktów posiada słabe opinie użytkowników, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości płytki kamienne, które będą rozwiązaniem na lata. Sprawdź także ten artykuł o płytkach ceramicznych.Płytki kamienne do pomieszczeń i na zewnątrz

Kafle marmurowe czy płytki granitowe charakteryzują się niską absorpcją wilgoci. Oznacza to, że większość modeli możemy z powodzeniem stosować na nawierzchniach w wilgotnych pomieszczeniach, a także na zewnątrz.

Ciekawym rozwiązaniem będą płytki granitowe na tarasie lub balkonie. Dobrze dobrane, efektownie podkreślą luksusowy charakter otoczenia i podniosą jego walory wizualne. Płytki kamienne na tarasach i balkonach zbierają przychylne opinie użytkowników. Okazują się nie tylko efektowne, ale i żywotne oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Kamień podłogowy może też efektownie zdobić powierzchnię salonu, przedpokoju, łazienki czy kuchni. Wystarczy dobrać produkt, który podkreśli wiodącą stylistykę aranżacyjną. Pamiętajmy jednocześnie, że kamienie naturalne wymagają regularnej impregnacji (najczęściej raz do roku). Dzięki temu zapewnimy im trwały, elegancki wygląd oraz zabezpieczymy powierzchnie przed odbarwieniem, porysowaniem bądź nadmierną absorpcją wilgoci. Kamienne płytki, w tym kamień naturalny, to wybór wart rozważenia. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny