Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe to innymi słowy wykończeniowe elementy ceramiczne o powtarzalnym formacie i barwie. Służą do tworzenia ozdobnych nawierzchni ściennych i podłogowych. Płytki łazienkowe są produktami przystosowanymi do użytku przy podwyższonym poziomie wilgoci. Ceramika podłogowa powinna posiadać antypoślizgową powierzchnię, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania w kontakcie z wilgocią.

Płytki łazienkowe do Twojego pomieszczenia

Zapoznaj się z informacjami na temat płytki łazienkowe. Nasze sprawdzone porady związane z płytki łazienkowe pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Gres szkliwiony - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres szkliwiony - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Płytki gresowe to popularny materiał służący do wykończenia ścian oraz podłóg. Możemy go stosować zarówno we wnętrzu budynków, jak i na elewacjach zewnętrznych. Na szczególną uwagę zasługuje gres szkliwiony. Poniżej opiszemy jego najważniejsze wady i zalety, przybliżymy ceny zakupu oraz przedstawimy porady dla kupujących.
, 26 lipca 2017

Gres polerowany - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres polerowany - ceny, rodzaje, opinie i porady dla kupujących

Gres polerowany to jeden z najbardziej eleganckich rodzajów płytek, które możemy zastosować w pomieszczeniach i na zewnątrz budynku. Odznacza się eleganckim designem oraz trwałością. Przed zakupem tego rodzaju materiału wykończeniowego warto zapoznać się z jego właściwościami, cenami oraz wskazówkami montażowymi. Poniżej podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę przed kupnem gresu.
, 29 kwietnia 2017

Dobry pomysł na mozaikę

Dobry pomysł na mozaikę

Obecnie wygląd wnętrz to niezwykle istotny element o którym coraz częściej się pamięta. Ten rosnący trend z naciskiem na indywidualną koncepcję wywiera na producentach dekoracji nacisk aby Ci tworzyli coraz to efektywniejsze wizualizacje. Ostatnio bardzo zyskują na tym mozaiki, które mają szerokie zastosowanie w czasie remontów i są coraz bardziej lubiane przez projektantów.
, 3 kwietnia 2017

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Cennik usług glazurniczych 2017 w różnych regionach Polski

Nieodłącznym elementem wykończenia wnętrz bądź generalnego remontu jest wynajęcie dobrego glazurnika. Płytki ścienne i podłogowe powinny być montowane przez doświadczonych fachowców, dających gwarancję odpowiedniej jakości. Ceny podstawowych usług glazurniczych różnią się w zależności od regionu naszego kraju. Poniżej przedstawimy cenniki najczęściej wykonywanych robót związanych z glazurą i terakotą. Zobaczmy więc ile kosztuje położenie płytek w 2017 roku.
, 21 kwietnia 2017

Łazienka na poddaszu - inspiracje, pomysły i koszty

Łazienka na poddaszu - inspiracje, pomysły i koszty

Łazienka na poddaszu może zostać urządzona ze smakiem oraz w niemal dowolnej stylizacji. Jednak aranżacja łazienki ze względu na skosy i wysokość ścianek kolankowych może nastręczać pewnych trudności. Pomysłów na łazienkę na poddaszu możemy szukać inspirując się zarówno stylami nowoczesnymi jak i klasycznymi. Jednak projekt łazienki w danej estetyce musi uwzględniać jej ograniczenia oraz uwypuklać zalety. Podpowiadamy jak urządzić łazienkę na poddaszu.
, 26 grudnia 2016

Fuga epoksydowa - cena, opinie, zastosowanie, polecani producenci

Fuga epoksydowa - cena, opinie, zastosowanie, polecani producenci

Fuga do płytek podłogowych i ściennych jest ważnym materiałem wykończeniowym. Dlatego warto ją dobrać adekwatnie do specyfiki płytek i rodzajów pomieszczenia. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się fuga epoksydowa. Jej układanie może być znacznie trudniejsze w porównaniu z tradycyjnymi, gotowymi produktami. Jednak fuga epoksydowa odznacza się większą trwałością. W poniższym artykule podpowiemy, czym właściwie są tego rodzaju produkty i w których miejscach warto je stosować.
, 12 maja 2017

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?

Płytki rektyfikowane są to płytki ceramiczne poddane odpowiedniej obróbce mechanicznej. Mimo, iż ich cena jest wyższa niż płytek tylko kalibrowanych, są często wybierane, ze względu na swój wygląd, funkcjonalność oraz dekoracyjny charakter. W sprzedaży są dostępne zarówno płytki łazienkowe, jak i płytki na ścianę. Sprawdzamy, czym płytki rektyfikowane różnią się od zwykłych płytek ceramicznych i do jakich zastosowań nadają się najlepiej.Czy nadają się jako płytki kuchenne, a może jako łazienkowe?
, 9 sierpnia 2016

Malowanie płytek ceramicznych, glazury lub terakoty

Malowanie płytek ceramicznych, glazury lub terakoty

Najkorzystniej remont generalny łazienki byłoby wykonać wymianą wszystkich płytek. Wiąże się to jednak z czasem, dużymi kosztami oraz bałaganem. Jeśli nie możesz lub nie chcesz inwestować pieniędzy w duży remont łazienki, pomyśl nad odświeżeniem jej wyglądu – pomaluj płytki. W efekcie szybko i tanio (w porównaniu do skuwania układania nowych płytek) wykonasz renowację starych, brzydkich płytek i nadasz łazience nowoczesny wygląd. Rezultaty są naprawdę rewelacyjne.
, 16 stycznia 2017

Płytki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Płytki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

Płytki podłogowe od lat cieszą się ogromną popularnością, jako materiał nie tylko naturalny i trwały, ale też o wysokich walorach estetycznych. Nic więc dziwnego, że płytki łazienkowe, czy płytki do kuchni znajdują się w wielu polskich domach, sprawiając, że podłogi czy ściany nabierają nieprzeciętnego charakteru. A czy pasują też do wystroju wnętrz nowoczesnych? Jak najbardziej.
, 16 lutego 2017

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Jakie grzejniki sprawdzą się w łazience?

Grzejnik w łazience powinien zapewniać komfortową kąpiel. Dobrze, jeśli umożliwia także wysuszenie ręczników. W bogatej ofercie producentów grzejników znajdziemy modele nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Na co zwrócić uwagę, wybierając ogrzewanie domu?
, 27 marca 2017

Koszt wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu

Koszt wykończenia łazienki w nowym mieszkaniu

Większość mieszkań pochodzących z rynku pierwotnego znajduje się w stanie deweloperskim. Oznacza to, że po dokonaniu zakupu zostaje nam jeszcze kompleksowe wykończenie wnętrz. Łazienka jest jednym z pomieszczeń, których wykończenie wygeneruje największe koszty. Poza standardowymi rozwiązaniami, takimi jak płytki podłogowe i ścienne, czy sanitariat (prysznic, umywalka, WC) coraz częściej inwestorzy decydują się na rozwiązania niestandardowe, takie jak kamień dekoracyjny, czy wymyślne sufity podwieszane. Dlatego warto zapoznać się z kosztem remontu lub wykończenia łazienki w różnych konfiguracjach.
, 29 kwietnia 2016

Płytki hiszpańskie - porady jeszcze przed zakupem

Płytki hiszpańskie - porady jeszcze przed zakupem

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej modeli płytek łazienkowych. Jedne z nich wykazują bardzo dobre parametry techniczne, z kolei inne charakteryzują się efektownym wyglądem. W ostatnich latach zauważamy rosnące zainteresowanie płytkami hiszpańskimi. Jest to rozwiązanie, które dla wielu inwestorów oznacza najwyższą jakość wykonania. Nic w tym dziwnego, bowiem większość płytek hiszpańskich łączy w sobie atrakcyjny design oraz zadowalające parametry techniczne. Przed ewentualnym zakupem płytek łazienkowych hiszpańskich warto zapoznać się z kilkoma podstawowymi zasadami.
, 29 kwietnia 2016

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?

Remont kuchni, łazienki i salonu sprawia, że stajemy przed wieloma trudnymi wyborami. Jednym z nich z pewnością będzie wybór najlepszych fliz.  Flizy to nic innego jak płytki podłogowe lub ścienne wykonane z ceramiki, kamienia, szkła lub innych tworzyw. Mogą być to płytki łazienkowe, podłogowe lub płytki do kuchni - czyli popularna glazura i terakota. Poniżej przedstawimy podstawowe rodzaje tych produktów, ustalimy ich orientacyjne ceny i opiszemy w które warto zainwestować swoje pieniądze.
, 27 kwietnia 2016

Płytki łazienkowe - poradnik, jak wybrać płytki

Płytki łazienkowe - poradnik, jak wybrać płytki

Podczas remontu i wykończenia łazienek stajemy przed wyborem odpowiednich płytek łazienkowych. Nasz zakup z pozoru wydaje się być dość prostą czynnością. W ofertach handlowych znajduje się wiele różnorodnych modeli, wzorów, fasonów i kształtów. Wybór płytek podłogowych i ściennych jest niemal nieograniczony. Warto jednak pamiętać, że płytki łazienkowe różnią się od siebie także parametrami technicznymi. Ich właściwości antypoślizgowe czy odporność na ścieranie okazują się bardzo istotne. Dlatego przed zakupem konkretnej ceramiki warto zapoznać się z jej oznaczeniami i wybrać produkt idealnie dopasowany do naszego pomieszczenia.
, 21 stycznia 2017

Płytki łazienkowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Płytki łazienkowe - czym kierować się przy ich wyborze?

Wybór odpowiednich płytek łazienkowych nie jest zbyt prosty. W ofertach handlowych znajdziemy wiele kolorów, wzorów i kształtów, które potrafią ozdobić każdą przestrzeń łazienkową. Wybierając konkretne płytki łazienkowe warto zwrócić uwagę na ich specyfikację techniczną. Jest to równie ważne jak względy wizualne. Pamiętajmy, że płytki łazienkowe stają się trwałym elementem wyposażenia, które istotnie wpływa na podkreślenie stylistyki aranżacyjnej.
, 23 kwietnia 2016

Ceny materiałów budowlanych w marketach - sprawdzamy ceny

Ceny materiałów budowlanych w marketach - sprawdzamy ceny

W reklamach w telewizji, prasie, czy billboardach marketów budowlanych jednym z głównych argumentów, którymi posługują się sklepy jest cena. Castorama - płytki ścienne za 20 zł/m2, panele podłogowe w Obi za 15 zł. Markety kuszą, ale który z nich jest najtańszy? Postanowiliśmy przyjrzeć się więc cenom popularnych produktów występujących w kilku sieciach marketów budowlanych i wybrać tą, która prezentuje najlepszą ofertę.
, 24 kwietnia 2016

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Generalny remont łazienki w bloku – relacja

Nasza łazienka nie była remontowana od lat i wreszcie, kilka miesięcy temu przyszedł na nią czas… W swoim mieszkaniu wymieniłam już kuchnię, meble w pokoju, odnowiłam i odmalowałam przedpokój, jednak z remontami nigdy nie ma spokoju… Stwierdziłam, że muszę zabrać się tym razem za łazienkę i WC. Nie chciałam jednak wynajmować ekipy remontowej, ale tym razem zleciłam prace… swojemu mężowi. Chciałam, żeby wziął się wreszcie za coś więcej niż oglądanie telewizji! W pracach pomagał mu nasz syn.
, 28 kwietnia 2016

Czy można położyć płytki na płytki w łazience? Jak powinna być ułożona glazura i terakota w łazience?

Czy można położyć płytki na płytki w łazience? Jak powinna być ułożona glazura i terakota w łazience?

Jedną z pierwszych prac planowanych podczas remontu łazienki jest wymiana podłóg - pod nóż idą płytki łazienkowe. Jednak dobrze położona glazura, nawet jeśli ma już kilka lat, trzyma się ściany lub podłoża bardzo mocno. W takim wypadku możemy sobie zaoszczędzić zbędnej pracy i kosztów związanych ze skuwaniem starych płytek. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj położenie nowej glazury na starych płytkach łazienkowych.
, 27 kwietnia 2016

Jakie płytki łazienkowe wybrać? Przegląd najważniejszych parametrów

Jakie płytki łazienkowe wybrać? Przegląd najważniejszych parametrów

Wybierając płytki łazienkowe zazwyczaj kierujemy się ich wyglądem oraz ceną, bardzo rzadko zwracając uwagę na ich parametry techniczne. Zanim więc zdecydujemy się na konkretny model płytek, powinniśmy wziąć pod uwagę ich ścieralność, antypoślizgowość, nasiąkliwość, rozmiary, właściwości chemiczne i wytrzymałość na zginanie.
, 27 kwietnia 2016

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Nasz remont łazienki i związane z tym koszty

Niedawno zakończyłem remont mojej małej łazienki - wymiana płytek łazienkowych, umywalki, nowy WC, zamiana wanny na kabinę prysznicową i kilka przeróbek aranżacyjnych. Wyszło grubo ponad 10 000, czyli standardowe przekroczenie zakładanego budżetu prawie o połowę :). Mam w związku z tym kilka pomysłów, żalów i przemyśleń, którymi postanowiłem się podzielić.
, 28 kwietnia 2016

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku

Płytki ceramiczne to jeden z najpopularniejszych sposobów na wykończenie podłogi. Stosowane są głównie w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej można je spotkać także w pozostałych pomieszczeniach. Układanie płytek ceramicznych w łazience czy płytek do kuchni nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy wykazać się podstawowymi umiejętnościami, zaopatrzyć się w odpowiednie materiały i narzędzia, a także zapoznać się z poniższym poradnikiem, jak układać płytki ceramiczne krok po kroku.
, 10 maja 2017

Niezbędne meble łazienkowe

Niezbędne meble łazienkowe

Urządzenie łazienki jest trudne, a szczególnie trudne staje się urządzenie łazienki o niewielkich rozmiarach. W małych pomieszczeniach powinniśmy kierować się zasadą minimalizmu, a co za tym idzie, wybierać wyłącznie najpotrzebniejsze meble i akcesoria łazienkowe. Pamiętajmy, że zbyt duża liczba szafek oraz blatów może ograniczyć możliwość swobodnego poruszania się po łazience. Zatłoczona przestrzeń z pewnością stanie się nieatrakcyjna oraz mało komfortowa.
, 24 kwietnia 2016

Wybieramy farbę do łazienki

Wybieramy farbę do łazienki

Łazienka jest miejscem, gdzie dziecięca fantazja tworzy z gąbki okręt podwodny, a z wanny – niespokojne morskie głębiny. Miejscem, w którym szukamy ukojenia po ciężkim dniu, zanurzając się w pachnącej olejkami wodzie, relaksując się w blasku świec, niczym w hotelowym spa. Ważne jest zatem zapewnienie w niej higienicznej czystości, praktycznych rozwiązań i niepowtarzalnego klimatu. Nastrój możemy osiągnąć odpowiednim oświetleniem, dekoracjami, ale także kolorem płytek łazienkowych oraz ścian ponad nimi. Zależnie od naszego temperamentu i potrzeb, wybierając ciepłe beże, chłodne błękity, czy energetyzujące żółcie.
, 24 kwietnia 2016

Płytki łazienkowe - ile kosztują? Terakota czy gres?

Płytki łazienkowe - ile kosztują? Terakota czy gres?

Gdy deweloper oddaje Ci klucze do nowego lokum, gdy robotnicy opuszczają już mury Twojego  nowo wybudowanego domu, w chwili gdy ze stanowczością uznajesz, że remont Twojego mieszkania jest konieczny, gdzie kierujesz swój wzrok najpierw? To jasne - do łazienki. Tam natomiast czeka Cię najczęściej masa wyzwań, w tym największe - płytki łazienkowe!
, 27 kwietnia 2016

Ile kosztuje remont łazienki?

Ile kosztuje remont łazienki?

Pytanie, ile kosztuje remont łazienki zadaje sobie bardzo wiele osób stojących przed koniecznością wykonania kompleksowego remontu całego mieszkania lub tylko tego pomieszczenia. Koszt remontu małej łazienki zależy od bardzo wielu czynników. Czy na przykład musimy zmieniać płytki łazienkowe? Co z sanitariatem - kabiny prysznicowe, toalety, umywalka czy wanna? Rezygnując z wymiany niektórych elementów możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych.  Zobaczymy więc, jaki będzie ile kosztuje remont łazienki o powierzchni 7 m2 ze ścianami o łącznej powierzchni 23 m2. Ceny w artykule zostały zaktualizowane na II kwartał 2014.
, 9 maja 2017

Płytki łazienkowe - ceny, najważniejsze parametry, walory estatyczne i inne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Ceramika łazienkowa jest nieodłącznym elementem wykończeniowym, który znajdujemy w każdej nowoczesnej bądź tradycyjnej łazience. W ofertach producentów znajdziemy płytki łazienkowe w niezliczonej ilości modeli, różniących się od siebie barwą, formatem oraz specyfiką wykończenia. Ceramiczne płytki łazienkowe dzielimy na trzy popularne rodzaje.

Glazura, czyli tak zwane płytki fajansowe. Posiadają niewielką grubość, dzięki czemu są produktami o niskiej wadze. Zmniejszona grubość wpływa negatywnie na odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego tego rodzaju ceramika łazienkowa jest najczęściej stosowana wyłącznie na ściany. W ofertach handlowych znajdują się także efektowne, glazurowane płytki kuchenne.

Terakota, czyli ceramika łazienkowa wykonana z oczyszczonej gliny. Posiada większą grubość niż glazura i jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu terakotowe płytki łazienkowe nadają się zarówno do zastosowania na podłodze jak i na ścianie. Ciekawym, bardzo modnym przykładem terakoty łazienkowej jest ceramika Opoczno i ceramika Paradyż.

Gres porcelanowy to kolejna ceramika łazienkowa o uniwersalnym zastosowaniu. Gres może skutecznie imitować kamień naturalny. Nadaje się do montażu na podłogach i ścianach (także jako płytki kuchenne). Jest to materiał wykończeniowy, z którego można wykonać uniwersalne dekoracje wnętrza. Bogata paleta wzorów, formatów i barw sprawia, że gres porcelanowy zyskuje wszechstronne zastosowanie.

Wybierając płytki łazienkowe musimy także zdecydować o obecności szkliwienia. W ofertach handlowych znajduje się efektowny gres szkliwiony (np. ceramika Paradyż i ceramika Opoczno). Rozpoznamy go po oznaczeniu GL. Gres szkliwiony wygląda bardzo reprezentacyjnie, dzięki czemu podnosi walory dekoracyjne pomieszczeń. Niestety jego parametry techniczne są gorsze w porównaniu do ceramiki nieszkliwionej (oznaczanej symbolem UGL). Gres szkliwiony w kontakcie z wilgocią staje się bardzo śliski, a co za tym idzie, może być wykorzystany jedynie na ścianach.

Wybierając płytki łazienkowe powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich parametry techniczne. Jest to ważne kryterium wyboru, które powinno stać na równi z wyborem wizualnym. Do najważniejszych parametrów płytek należą ścieralność, antypoślizgowość oraz nasiąkliwość.

Podłogowa ceramika łazienkowa posiada oznaczenia klasy ścieralności. W tego rodzaju pomieszczeniach warto stosować płytki podłogowe z klasy II lub III. Ceramika klasy I jest bardzo wrażliwa na ścieranie, a wnoszony na nogach i butach piasek może spowodować ich zmatowienie bądź powierzchniowe zarysowania.

Ważnym parametrem technicznym płytek podłogowych jest także ich antypoślizgowość oznaczana literą R. Ceramika łazienkowa posiada oznaczenia od R9 do R13. Im wyższa liczba następująca po literze R, tym większe właściwości antypoślizgowe płytki. Wybór konkretnej wartości powinien być uzależniony od poziomu wilgoci, który panuje w łazience. Zaleca się jednak, by w tego rodzaju pomieszczeniach stosować płytki powyżej R10. Poziom wilgoci panującej w pomieszczeniu po kąpieli może być dość wysoki. Dlatego płytki łazienkowe o lepszych parametrach antypoślizgowych zapewnią większe bezpieczeństwo podczas wychodzenia z wanny bądź kabiny prysznicowej.

Kolejny istotny parametr, któremu musi sprostać ceramika łazienkowa jest nasiąkliwość (podawana w skali procentowej). Im niższa nasiąkliwość płytek łazienkowych, tym lepiej. Ogólnie przyjmuje się, że nasiąkliwość płytek przeznaczonych do łazienki bądź kuchni nie może przekraczać poziomu 3%. Najniższy współczynnik nasiąkliwości posiada gres szkliwiony i dekoracje szklane. Tego rodzaju produkty przeważnie posiadają nasiąkliwość poniżej poziomu 1%.

Wybierając płytki łazienkowe warto także zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar. Standardowa ceramika łazienkowa przybiera format 30 x 30 cm. Tego rodzaju rozwiązanie pasuje do niemal każdej aranżacji. Jednak w ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się płytki i uniwersalne dekoracje ceramiczne o ponadstandardowym formacie. Większa płytka jest łatwiejsza do utrzymania w czystości (dzięki mniejszej ilości fug). Większość produktów o większych rozmiarach jest też łatwiejsza w montażu, co przekłada się na niższy koszt robocizny. Dużym atutem ceramiki wielkoformatowej są też walory wizualne. Płytki łazienkowe o rozmiarach dochodzących do 60 x 120 cm mogą wizualnie powiększać wnętrze. Dzięki temu są szczególnie polecane do łazienek o ograniczonej powierzchni.

Przed zakupem płytek warto też zwrócić uwagę na ich kalibrację. Oznaczenie kalibracji to innymi słowy różnice w wymiarach poszczególnych kafelków. Każdy producent może stosować inne oznaczenia kalibru. Jednak im kalibracja jest mniejsza, tym mniejsze są różnice rozmiarowe. Ceramika łazienkowa o dużym kalibrze wymaga zastosowania szerszej fugi, co z reguły nie wygląda zbyt efektownie.

W marketach, składach budowlanych i sklepach branżowych znajdziemy bogaty wybór ceramiki łazienkowej. Z roku na rok pojawiają się coraz to nowsze kolekcje, które spełniają oczekiwania każdego inwestora. Do najbardziej znanych producentów ceramiki należą Ceramika Opoczno, Ceramika Paradyż, Tubądzin, Nowa Gala, Ceramika Colour, Ceramika Pilch oraz Porcelanosa.

Jeśli interesuje Cię płytki łazienkowe i dekoracje szklane, zapraszamy do działu poniżej. Znajdziesz w nim ciekawe inspiracje, wskazówki dotyczące wyboru i montażu płytek, a także cennik najpopularniejszych usług glazurniczych. Na dole strony znajduje się lista powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij