Efekt 3D na podłodze i ścianie

Kafelki podłogowe 3D

Podłogi 3D dopiero wkraczają na krajowy rynek. Mimo wszystko zdobyły już sporą popularność, a ich efekty dekoracyjne skutecznie skłaniają ku sobie coraz to większe grono inwestorów. Jednym ze skuteczniejszych sposobów na trójwymiarowe powierzchnie jest zakup płytek z efektem 3D.

Kafelki z efektem 3D kojarzą się ze ścianami. Jest w tym dużo prawdy, bowiem trójwymiarowe płytki często posiadają nierównomierną powierzchnię. Ze względu na swoją specyfikę sprawdzą się jedynie na ściany do łazienki czy do kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że w sprzedaży znajdują się również płytki podłogowe 3D. Grupa tego typu produktów posiada bardziej równomierną fakturę, a efekt 3D zostaje uzyskany przez zastosowanie odpowiednich barw.

Wybierając kafelki podłogowe 3D, zwracamy uwagę na design. Musimy przy tym pamiętać, że podłogi w kuchni i łazience są często dość wilgotne. Dlatego warto wybrać kafelki podłogowe 3D z antypoślizgową powierzchnią. Tego typu trójwymiarowe kafle będą zarówno estetycznym, jak i bezpiecznym rozwiązaniem. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

A może posadzki żywiczne lub fototapety 3D?

Płytki podłogowe 3D nie wyczerpują możliwości stworzenia aranżacji z efektem trójwymiarowym. Do dyspozycji pozostają także posadzki żywiczne oraz fototapety 3D.

Tak zwane podłogi z żywicy epoksydowej są znane od wielu lat. Zapewniają niebanalny, atrakcyjny design oraz dużą trwałość nawierzchni. Dzięki swojej wytrzymałości, posadzki żywiczne świetnie sprawdzą się do łazienki, do kuchni, a nawet do garażu. Warto przy tym pamiętać, że montaż podłogi z żywicy epoksydowej wymaga sporej wprawy. Posadzki żywiczne z efektem 3D nie są łatwe do wykonania, dlatego warto powierzyć je sprawdzonym fachowcom. Cena za podłogi z żywicy epoksydowej jest zazwyczaj ustalana w sposób indywidualny z wykonawcą.

Podłogi z żywicy epoksydowej mogą być też uzupełnione o fototapety 3D. Grupa owych produktów zazwyczaj kojarzy się ze ścianami. Jest w tym dużo prawdy, bowiem większość fototapet nadaje się jedynie do zastosowania na ścianach w kuchni, łazience czy salonie. Istnieją jednak również fototapety 3D dedykowane na podłogi. Są to produkty o zwiększonej odporności na ścieranie i zarysowania. Ich ceny okażą się nieco wyższe (w porównaniu do fototapety 3D na ścianę), jednak w zamian otrzymamy ciekawy sposób na stworzenie niebanalnej dekoracji na podłodze. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu?

Płytki podłogowe 3D do kuchni i do łazienki

Jak dobrać podłogi 3D?

Podłogi 3D pozwalają na stworzenie ciekawych efektów dekoracyjnych. Kafelki z efektem zwiększonej głębi świetnie sprawdzą się na podłogach w kuchni czy łazience. Dzięki różnorodności wzorów będziemy w stanie dobrać kafle do dużej oraz małej aranżacji.

Wybierając podłogi 3D, zwróćmy uwagę na rozmiar płytek. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno kafle o rozmiarze 30 x 30 cm, jak i płytki o większym formacie. Wybór zależy od oczekiwanego efektu dekoracyjnego. Do łazienki czy do kuchni o niewielkich rozmiarach możemy wprowadzić płytki o standardowych formatach i bardziej stonowanych barwach. Będzie to rozwiązanie bezpieczne, które nie zaburzy proporcji pomieszczenia.

W większych aranżacjach dobrze sprawdzą się także płytki 3D o większym formacie. Do wyboru mamy wiele interesujących wzorów. Dobierzmy je do wiodącego stylu aranżacyjnego. Dzięki temu uzyskamy wrażenie spójności.

Płytki podłogowe 3d lub kafelki podłogowe 3d, ich cena i polecane trójwymiarowe podłogi 3d do kuchni i do łazienki krok po kroku
Płytki podłogowe 3D - opinie, ceny, porady przy wyborze

Pamiętajmy też, że kafelki podłogowe 3D będą przyciągały uwagę. Możemy to wykorzystać do podkreślenia fragmentu pomieszczenia lub wizualnej poprawy proporcji całego wnętrza.

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Opinie i ceny podłogi 3D

Dostępne w ofercie sprzedaży płytki trójwymiarowe zazwyczaj cechują się dobrą jakością wykonania. Dzięki temu zyskują przychylne opinie inwestorów. Jedynym istotnym mankamentem owego rozwiązania okazują się dość wysokie ceny zakupu. Poniżej omówimy kilka przykładowych modeli. Sprawdź także ten artykuł o płytkach ceramicznych.

  • Urban Perla Mozaika 3D - ciekawe płytki podłogowe do kuchni czy do łazienki. Tworzą efekt trójwymiarowej mozaiki o szarym zabarwieniu. Produkty z tej serii posiadają dobre opinie użytkowników, a dzięki standardowemu formatowi 30 x 30 cm sprawdzą się w większości aranżacji. Cena zakupu płytek to około 50 zł/m2.
  • Płytki Ronda Ceramstic – kafelki podłogowe 3D z efektem kamiennej mozaiki. Posiadają bardzo dobre opinie i mogą posłużyć do stworzenia niebanalnej nawierzchni podłogowej. Cena zakupu to około 72 zł/m2. W ofercie sprzedaży znajdziemy także kafelki na ścianę, ich ceny mogą się nieznacznie różnić.
  • Płytki gresowe Patchwork Cubic 3D – efektowne płytki przeznaczone na podłogi i ściany. Posiadają trójwymiarowe zdobienie o uniwersalnym, biało, szarym zabarwieniu. Płytki gresowe Patchwork Cubic 3D posiadają też dobre parametry techniczne. Dzięki swojemu atrakcyjnemu wyglądowi zdobyły przychylne opinie. Cena zakupu omawianego modelu płytek wynosi około 99 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy.


Przykładowe płytki z efektem 3D – cennik zakupu 2019

Model płytek

Cena zakupu

Płytki Urban Perla Mozaika 3D

50 zł/m2

Płytki Ronda Ceramstic

72 zł/m2

Płytki gresowe Patchwork Cubic 3D

99 zł/m2

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny