Płytki podłogowe z Leroy Merlin - które wybrać?

Antypoślizgowe kafelki podłogowe do kuchni lub łazienki

Wybierając płytki łazienkowe lub kuchenne, zwróćmy szczególną uwagę na ich parametry techniczne. Łazienka oraz kuchnia są bowiem pomieszczeniami o podwyższonym poziomie wilgotności powietrza. Podłogi mogą być co pewien czas zalewane wodą, a to z kolei może prowadzić do poślizgnięcia na mokrej nawierzchni.

Dlatego nasza glazura czy gres powinny spełniać wymagania stawiane płytkom antypoślizgowym. Symbol współczynnika antypoślizgowości odnajdziemy przy literce R, za którą następuje się oznaczenie liczbowe. Antypoślizgowa ceramika podłogowa posiada współczynnik od R9 do R12. Im wyższa cyfra następująca po literze R, tym wyższy stopień antypoślizgowości.

Płytki łazienkowe i kuchenne mogą posiadać współczynnik R9. Jest to wystarczający parametr dla wnętrz pomieszczeń mieszkalnych. Płytki R10 mogą być z kolei wykorzystane na intensywnie użytkowanych schodach zewnętrznych, tarasach lub balkonach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

Kupując płytki podłogowe z Leroy Merlin, zwróćmy uwagę, że gres szkliwiony nie posiada właściwości antypoślizgowych. Gres z warstwą szkliwa okazuje się dość śliski. Dlatego sprawdzi się jedynie w suchych pomieszczeniach bądź na ścianach.

Klinkier, gres, a może płytki z terakoty?

Dobierając kafelki podłogowe do kuchni lub łazienki, bierzemy także pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Do dyspozycji inwestorów pozostaje klinkier, gres oraz terakota.

Klinkierowe płytki łazienkowe posiadają elegancką powierzchnię. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele modeli o wysokich parametrach wytrzymałościowych oraz współczynniku antypoślizgu minimum R9. Co więcej, klinkier wyróżnia się bardzo małą absorpcją wilgoci. Dzięki temu sprawdzi się zarówno jako płytki łazienkowe, jak i kafelki na balkony i tarasy.

Kolejna popularna grupa produktów to gres. W ofercie sprzedaży znajdziemy tani gres techniczny. Jest to produkt o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych oraz właściwościach antypoślizgowych. Gres techniczny jest ponadto dość tani. Jego jedynym mankamentem okazuje się mało atrakcyjny wygląd. Dlatego w ofercie sprzedaży znajdziemy także gres szkliwiony. Tego rodzaju glazura dobrze sprawdzi się na podłogi w suchych pomieszczeniach, a także na ścianach w kuchni lub łazience. Gres szkliwiony zazwyczaj posiada bardzo dobre opinie użytkowników. Okazuje się łatwy do utrzymania w czystości, a jednocześnie elegancki. W ofercie sprzedaży znajdziemy niezliczone ilości barw i sposobów wykończenia. Dzięki temu gres może być z powodzeniem dopasowany do potrzeb każdego inwestora. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy?

Płytki do domu w niskich cenach - sprawdź!

Ostatnie popularne rozwiązanie to płytki z terakoty. Jest to bardzo popularna glazura, która nadaje się zarówno na ściany, jak i podłogi. Wybierając płytki podłogowe z Leroy Merlin znajdziemy wiele interesujących wzorów, które sprawdzą się zarówno w aranżacjach współczesnych, jak i klasycznych. Kafelki podłogowe z terakoty mogą nawet imitować wygląd drewna. Dzięki temu dopasujemy je do pomieszczeń zainspirowanych stylem naturalnym.

Wybieramy płytki podłogowe z Leroy Merlin

Jak już wspomnieliśmy, płytki podłogowe z Leroy Merlin mogą posiadać różną wielkość i specyfikę wykończenia. Poniżej zaprezentujemy kafelki podłogowe, które zyskują pozytywne opinie użytkowników. Wskażemy ich wymiary oraz poglądowe ceny zakupu.

Glazura Idylla Arte – to efektowne płytki przeznaczone na ścianę. Glazura Idylla Arte posiada widoczne wytłoczenia i jasną, stonowaną barwę. Rozmiar 30,8 x 60,8 cm sprawdzi się w wielu nowoczesnych aranżacjach. Na uwagę zasługują także atrakcyjne ceny zakupu. Idylla Arte jest aktualnie dostępna w promocji i kosztuje około 59,95 zł/m2.

Kafelki podłogowe Idea Artens – efektowna ceramika podłogowa imitująca naturalne, drewniane klepki. Jest to gres o wysokiej odporności na ścieranie oraz intensywną eksploatację. Możemy z powodzeniem wykorzystać go jako kafelki podłogowe w pomieszczeniach, jak również na tarasach i balkonach. Ceny zakupu płytek Idea Artens o rozmiarze 30 x 30 cm wynoszą 32,99 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu.

Para oglądająca płytki podłogowe z leroy merlin, na przykład kafelki podłogowe do kuchni oraz płytki łazienkowe
Płytki podłogowe z Leroy Merlin - opinie, ceny, najlepsze wybory

Gres szkliwiony Estrella – kolejna interesująca ceramika podłogowa, przeznaczona do stosowania na suchych nawierzchniach. Gres Estrella posiada jasną, uniwersalną barwę oraz rozmiar 44,8 x 44,8 cm. Tego typu kafelki podłogowe zyskują przychylne opinie użytkowników. Średnie ceny zakupu modelu Estrella wynoszą 74,99 zł/m2.

Gres szkliwiony Univerno Cersanit – płytki łazienkowe o ciemnobrązowym zabarwieniu oraz rozmiarze 29,8 x 29,8 cm. Posiadają przychylne opinie i mogą być z powodzeniem stosowane jako element dekoracyjny. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna cena zakupu. Tego rodzaju płytki podłogowe z Leroy Merlin nabędziemy za około 39,98 zł/m2.

Gres polerowany Balleno Cersanit – kafelki podłogowe do kuchni lub łazienki. Posiadają wodoodporną powierzchnię, ale wymagają także impregnacji. Tego rodzaju ceramika podłogowa posiada uniwersale, beżowe zabarwienie oraz rozmiar 60 x 60 cm. Ceny zakupu wynoszą 39,98 zł/m2.

Płytka podłogowa Piatto Carrad – to eleganckie kafelki podłogowe do kuchni, dostępne w trzech odcieniach. Płytki posiadają standardowy format 30 x 30 cm, mrozoodporną powierzchnię oraz brak konieczności impregnacji. Produkty z serii Piatto Carrad zyskują pozytywne opinie użytkowników. Za tego rodzaju płytki podłogowe z Leroy Merlin zapłacimy 39,99 zł/m2.

Płytka klinkierowa Rot Cerrad – kafelki podłogowe do kuchni o intensywnym, ciemnoczerwonym zabarwieniu. Posiadają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację. Świetnie sprawdzą się także jako płytki łazienkowe oraz tarasowe. Płytka klinkierowa Rot Cerrad zyskała bardzo dobre opinie użytkowników. Entuzjaści podkreślają atrakcyjne ceny zakupu. Za płytki podłogowe z Leroy Merlin zapłacimy 36,08 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych Tubądzin.

Terakota Artens Moderat – płytki z terakoty na ścianę oraz podłogę. Posiadają uniwersalny rozmiar 30 x 30 cm. Jasna barwa terakoty sprawdzi się w większości nowoczesnych aranżacji, a wysoka wytrzymałość umożliwi zastosowanie na intensywnie użytkowanych podłogach. Cena terakoty Artens Moderat wynosi 42,88 zł/m2.

Ile kosztują płytki podłogowe z Leroy Merlin?

Model płytek

Cena

Glazura Idylla Arte

59,95 zł/m2

Kafelki podłogowe Idea Artens

32,99 zł/m2

Gres szkliwiony Estrella

74,99 zł/m2

Gres szkliwiony Univerno Cersanit

39,98 zł/m2

Gres polerowany Balleno Cersanit

39,98 zł/m2

Płytka podłogowa Piatto Carrad

39,99 zł/m2

Płytka klinkierowa Rot Cerrad

36,08 zł/m2

Terakota Artens Moderat

42,88 zł/m2

Zaprezentowane powyżej ceny płytek z Leroy Merlin zawierają wartość podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny