Zastosowanie płytek szklanych

Tafle szklane bardzo często znajdują swoje zastosowanie w kuchennych zaciszach. Coraz częściej wykorzystywane są także podczas aranżacji basenów i łazienek. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach użyteczności publicznej, stanowiąc atrakcyjną ozdobę w gabinetach lekarskich i przychodniach. Szerokie zastosowanie płytek szklanych wynika z faktu, że ich użycie jest gwarancją wysokiej ochrony ścian, które narażone są na niekorzystnie wysokie wartości temperatury, wilgotność czy zabrudzenia.

Płytki szklane do kuchni łatwe w montażu

Aby zainstalować tafle szklane na ścianie w kuchni nie musimy rezerwować całego dnia – wystarczą maksymalnie 2 godziny. Proces całkowitego montażu szkła możemy wykonać samodzielnie, bez kosztownej usługi mającej na celu zatrudnienie fachowca. Szklane panele ścienne mogą być zamontowane na dwa sposoby. Możemy je przykręcić do ściany posługując się kołkami dystansowymi lub przykleić bezpośrednio do jej powierzchni. Więcej informacji na temat szkła i płytek szklanych do kuchni znajdziesz w tym artykule.

Niekwestionowanym walorem jest brak konieczności sprzątania po instalacji tafli szklanych. Dodatkowo nie musimy korzystać z stosowania fug, co przekłada się na większą ochronę powierzchni przed wszelkimi zabrudzeniami i rozwojem mikroorganizmów.  

Panele szklane powstają na bazie szkła hartowanego za pomocą technologii polegającej na jego wielowarstwowym laminowaniu. Dzięki temu, właściciele tafli szklanych mogą pochwalić się ich wyjątkową odpornością na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych.

Płytki szklane do kuchni - możliwości aranżacyjnych

W momencie decyzji dotyczącej wykorzystania płytek szklanych w kuchni, stajemy przed wyborem niegraniczonych możliwości aranżacyjnych. Sklepowe półki „uginają” się od nadmiaru kolorystycznych szklanych paneli ściennych, pośród których znajdziemy również warianty tafli z grafiką. Wówczas możemy skorzystać z gotowych wzorów lub pokusić się o własną grafikę. Jeśli zainteresował cię ten temat, przeczytaj także nasz artykuł: Panele szklane do kuchni - cena, rodzaje, opinie.

Wygoda i indywidualny charakter płytek szklanych do kuchni

Płytki szklane do kuchni bardzo łatwo utrzymać w czystości, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniu, w którym pryskający tłuszcz z patelni i resztki potraw są na porządku dziennym. Dodatkowo w taflach szklanych możemy wyciąć otwory, jeśli istnieje potrzeba montażu gniazdka elektrycznego.

Nieograniczone możliwości kolorów i wzorów sprawiają, że naszą kuchnię uczynić możemy bardzo niepowtarzalną. To, jaką stylistykę wybierzemy będzie bowiem niesamowitym odzwierciedleniem naszego indywidualnego charakteru. Dzięki temu nasze pomieszczenie będzie nie tylko oryginalne, ale również wyjątkowe. Aby uzyskać zniewalający efekt, warto płytki szklane do kuchni podświetlić, na przykład oświetleniem ledowym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny