Płytki ażurowe dla środowiska...

Zalety płytek ażurowych są niezwykle rozległe. Poczynając od ich doskonałego wpływu na rośliny, na efektownym wyglądzie kończąc. Dlaczego kładzenie ich na ziemi, uznawane jest za ekologiczne rozwiązanie? Płytki ażurowe posiadają bowiem sporej wielkości otwory, najczęściej w ich środkowej części. Dzięki temu umożliwiają glebie odpowiednią filtrację wody oraz dostęp do powietrza i światła. Jest to korzystne nie tylko dla otaczającej Cię natury, ale przyniesie również wymierne korzyści Tobie.

i dla domowników

W przypadku ażurowych nawierzchni na podjazdach i chodnikach, woda opadowa będzie miała ujście bezpośrednio do gruntu, a Ty nie będziesz musiał samodzielnie wykonywać kłopotliwych systemów odwodnieniowych na swojej posesji. Dodatkowo nawierzchnie pokryte płytami ażurowymi są stabilnie utwardzone i dają możliwość swobodnego poruszania się po podwórzu – pieszo lub pojazdami. Wspominaliśmy o walorach dekoracyjnych płytek? Otóż już sama ich budowa jest na tyle ciekawa, że tworzy niebanalny wystrój otoczenia. Jeśli natomiast pozwolisz w otworach płytek wyrastać trawie lub wypełnisz je drobnym grysem, wówczas Twój podjazd czy chodnik będzie najlepszą ozdobą eleganckiej przestrzeni.

Płyty ażurowe

Wysoka trwałość płyt ażurowych

Płytki z otworami posiadają lepszą przyczepność do podłoża, w porównaniu z pełnymi kaflami. Trwale osadzają się w gruncie, a ponieważ przeważnie są elementami większymi od kostki brukowej, są w mniejszym stopniu podatne na zapadanie się pod dużym naciskiem. Z tego względu można z powodzeniem wykorzystać je podczas budowania podjazdu oraz często użytkowanych ścieżek.

Płyty ażurowe

Gdzie wykorzystać płytki ażurowe?

Płytka ażurowa będzie przede wszystkim niezastąpiona w naturalistycznych ogrodach. Zachowując charakterystyczny wystrój całego otoczenia, będziesz bowiem mógł jednocześnie utwardzić wybrane fragmenty ogrodu, które przydają się jako ścieżki lub podest na stół i krzesła. Zasianie trawy w otworach płytek jeszcze bardziej zbliży Cię do natury. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie płyt na podjazdach, przez wzgląd na wcześniej już wspomniane przepuszczanie wody do gruntu – przy intensywnych opadach na Twojej nawierzchni nie będą się gromadziły kałuże, a Ty unikniesz również ewentualnego zawilgocenia ścian budynku. Płytki ażurowe są dostępne w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach – możesz je wybrać na przykład tutaj: https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/architektura-ogrodowa/kamienie-i-galanteria-betonowa/plyty-chodnikowe/plyta-azurowa-polbruk-40-x-60-x-8-cm-szara.html. Dają Ci duże możliwości aranżacyjne, dlatego z pewnością dobierzesz modele najlepiej pasujące do charakteru Twojej posesji.

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 85,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny