spotkanie

Dobry architekt posiada szereg umiejętności, dzięki którym jest on w stanie zaprojektować budynek zgodnie z zasadami funkcjonalności, bezpieczeństwa, a także z wykorzystaniem nowoczesnych trendów. Jak znaleźć dobrego i godnego zaufania architekta, który zapewni sukces inwestycji? Radzimy!  

Prawdziwy architekt - profesjonalne portfolio / udokumentowane uprawnienia  

Architekt, któremu ma się powierzyć inwestycję powinien zostać pozytywnie zweryfikowany. Przede wszystkim dobry architekt posiada profesjonalne portfolio. Portfolio najlepszych architektów powinno zawierać nie tylko wizualizacje projektów, gdyż to nie sama umiejętność projektowania świadczy o architekcie i jego zdolnościach. Niezwykle ważna jest dokumentacja wykonanych projektów, to jest fotografie zaprojektowanych oraz wybudowanych budynków. Zrealizowane projekty decydują w dużej mierze o wartości architekta. Umiejętność realizacji założeń oraz dostosowywania planu do rzeczywistości to wymagana sprawność. Takie dane zawarte w portfolio architekta to podstawa przy jego wyborze. 

Kolejną ważą sprawą są uprawnienia, która architekt posiada. Oczywistą rzeczą jest, że ukończone studia nie czynią jeszcze architekta dobrym. Ważne jest doświadczenie. Jednakże posiadane certyfikaty i dyplomy to istotny element przy ocenie architekta. Dobrze również, jeżeli architekt jest jak najlepiej zaznajomiony z prawem oraz przepisami budowlanymi. Umiejętność rozwiązywania problemów oraz radzenie sobie z urzędniczą machiną to niezwykle cenne zalety dobrego architekta. 

architekt23.jpg

Potrafi doradzić przy każdej inwestycji 

Dobry i doświadczony architekt to osoba, która nie tylko potrafi projektować, ale także orientuje się w obowiązujących trendach, jest kreatywna oraz umiejętnie rozwiązuje problemy. Świeżość umysłu oraz ciekawe propozycje to wyznaczniki najlepszych architektów. Niezwykle istotna jest również zdolność dobrego doradzania klientom oraz kompetencje pozwalające na profesjonalne doradztwo przy planowaniu oraz realizacji inwestycji.  

Doskonale rozumie potrzeby klientów  

Komunikacja na linii inwestor-architekt jest bardzo ważna. Wybierając architekta warto postawić na komunikatywność. Profesjonalny architekt to osoba, która potrafi zrozumieć potrzeby swojego klienta, wspólnie analizuje plany inwestycyjne i dopasowuje projekt do potrzeb i wymagań zarówno inwestora jak i samej inwestycji. Ważna również jest umiejętność komunikacji pomiędzy architektem a realizatorami projektu - fachowcami, budowlańcami, stolarzami, murarzami - to jest z całą ekipą budowlaną. Poza niezmąconą komunikacją niezwykle istotne jest zaangażowanie architekta, które będzie przejawiało się przez terminowość, słowność oraz fachowe podejście do dewelopera oraz inwestycji. 

architekt.jpg

Nie boi się dużych wyzwań  

Dobry architekt posiada pełną otwartość i jest w stanie zrealizować niewielkie i łatwe inwestycje oraz spore i zaawansowane projekty. Podejmowanie się dużych wyzwań oraz ich profesjonalne realizowanie świadczą o fachowości architekta. Profesjonalny architekt z powodzeniem wykona projekt i zrealizuje wszystkie jego założenia.

Takie zadania, jak te realizowane w segmencie biznes, to jest deweloperskie projekty domów wielorodzinnych, zaawansowane projekty biurowców o nowoczesnej bryle i najwyższym standardzie, projekty hal produkcyjnych czy projekty budynków gospodarczych lub usługowych - wymagają wielkiej sprawności, analitycznego umysłu, doskonałego rzemiosła oraz artystycznej wizji. Dobry architekt to rzemieślnik i artysta w jednym!  

baner.jpg

Najlepsza pracownia projektowa w Warszawie  

Poszukiwanie odpowiedniego architekta w Warszawie (zobacz na przykład TrzyTrzecieArchitekci) może okazać się bardzo trudne. Planując czy to niewielką, czy zaawansowaną inwestycję budowlaną w sektorze biznes wymaga się najlepszego specjalisty w dziedzinie projektowania. Na terenie miasta stołecznego Warszawa działa niejedna pracownia projektowa, studio projektowe czy biuro architektoniczne.

Najlepsza pracownia architektoniczna to nie tylko profesjonalni specjaliści, ale także pozytywne opinie dotychczasowych klientów korzystających z jej usług. Należy zatem jak najlepiej przeanalizować rynek w celu znalezienia najbardziej odpowiedniego architekta, który z powodzeniem wykona powierzone mu zadania.  

Godną polecenia jest warszawska pracownia projektowa TrzyTrzecie Architekci. TrzyTrzecie to profesjonalni architekci, którzy spełniają wszystkie powyżej wspomniane warunki i posiadają przytoczone cechy. Architekci z 3/3 realizują zaawansowane projekty dla deweloperów z sektora biznesowego. Studio wykonuje projekty domów wielorodzinnych, budynków usługowych, gospodarczych, biurowców, hal, budynków publicznych, handlowych oraz wiele innych. Doskonały kontakt z klientem, pełna responsywność na jego wymagania i potrzeby, rzetelne doradztwo, a także bogate doświadczenie i profesjonalni fachowcy to gwarancja sukcesu każdej, nawet najbardziej zaawansowanej inwestycji. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny