Podjazdy dla niepełnosprawnych

Chcąc pomóc osobom poruszającym się na wózkach w pokonywaniu barier architektonicznych należałoby wykonać specjalne pochylnie i podjazdy do budynków. Jednak realizacja takiej inwestycji wiąże się z szeregiem procedur budowlanych, potrzebna jest także fachowa wiedza, znajomość przepisów, jak też umiejętność wykonania poszczególnych elementów konstrukcji zgodnie z obowiązującymi normami. Stąd wykonanie pochylni lub podjazdu najlepiej powierzyć specjalistom w tej branży.

Bezpieczne i profesjonalne rozwiązania i projekty

Firmy zajmujące się budową pochylni i podjazdów dla niepełnosprawnych muszą kłaść szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Użytkowanie ich przez osoby poruszające się na wózkach wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań; konieczne jest między innymi uwzględnienie właściwych wymiarów podestów oraz wysokości barierek i poręczy.

Tylko prawdziwi profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w realizacji elementów budowlanych, takich jak rampy lub balustrady są w stanie zaproponować klientom w pełni bezpieczne konstrukcje nawet przy niestandardowych rozwiązaniach. Trzeba przy tym zauważyć, że projekty konkretnych pochylni i podjazdów zazwyczaj mają indywidualny charakter ponieważ muszą być dostosowane zarówno do specyficznego ukształtowania terenu jak i do architektury budynku.

Wewnątrz i na zewnątrz budynków użytku publicznego

Otwierając sklep, restaurację lub biuro w każdej lokalizacji w mieście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że klientami firmy mogą zostać również osoby niepełnosprawne. Mają one prawo do korzystania z budynków użytku publicznego na równi z innymi obywatelami. Dlatego dbając o wizerunek własnej firmy, a także o to, by nie być po prostu posądzonym o dyskryminację należy odpowiednio wcześniej zadbać o dostęp do budynku również dla osób poruszających się na wózkach.

Przy czym nie można zapominać, że podjazdy i pochylnie będą potrzebne nie tylko na zewnątrz budynku ale również w środku, wszędzie tam gdzie wystąpi różnica poziomów uniemożliwiająca dostęp wózkom inwalidzkim. Profesjonalne firmy budowlane są w stanie zaadaptować każdy budynek i jego wnętrze do specyficznych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak wybrać wykonawcę pochylni i podjazdów?

Decydując się na firmę budowlaną, która będzie dostosowywała budynek do specyficznych potrzeb użytkowników na wózkach warto postawić na profesjonalistów używających tylko certyfikowanych materiałów. Warto wiedzieć, że konstrukcje wykonane z wysokiej jakości stali, wzmocnionej w procesie cynkowania ogniowego gwarantują odpowiednią trwałość.

Z kolei odporność na czynniki zewnętrzne zależeć będzie od zabezpieczenia stalowych elementów konstrukcji odpowiednią powłoką malarską. Ostateczna cena budowy podjazdu lub pochylni zależeć będzie jednak nie tylko od użytych materiałów, ale również od wielu detali koniecznych przy realizacji każdego z indywidualnych zamówień.

Producent Fronton – rzetelny partner

Podjazd dla niepełnosprawnychWśród profesjonalistów o ugruntowanej pozycji na rynku firma Fronton wyróżnia się ofertą skierowana do deweloperów oraz instytucji użytku publicznego. Dbając o interesy swoich inwestorów jest ona w stanie sporządzić dla każdego z nich indywidualny cennik obejmujący możliwość negocjacji dodatkowych rabatów.

Prawdziwą wizytówką jakości świadczonych usług budowlanych są przykłady zrealizowanych do tej pory podjazdów i pochylni dla niepełnosprawnych. Warto odwiedzić stronę firmy Fronton lub skontaktować się bezpośrednio z Biurem, aby poznać szczegóły realizacji konkretnego zamówienia.

Zapraszamy po więcej informacji dotyczących pochylni i podjazdów na http://oknafronton.pl/oferta/podjazdy-dla-niepelnosprawnych/

artykuł zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 55,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny