Podjazd do garażu

Wszystko o podjazd do garażu - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat podjazd do garażu. Nasze sprawdzone porady związane z podjazd do garażu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jaka jest najlepsza posadzka w garażu?

Jaka jest najlepsza posadzka w garażu?

Posadzka w garażu jest poddawana stałej, intensywnej eksploatacji, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nawierzchnia była trwała i żywotna. Do wyboru pozostaje wiele metod wykończenia podłóg w garażu. Poniżej podpowiemy, jaka posadzka w garażu będzie dobrym rozwiązaniem.
, 8 kwietnia 2017

Schody i tarasy z kostki brukowej - porady i ceny

Schody i tarasy z kostki brukowej - porady i ceny

Kostka brukowa to doskonały materiał, który może posłużyć nie tylko do wykonania nawierzchni podjazdu, chodników czy alejek ogrodowych. Ze względu na swoje walory użytkowo-dekoracyjne jest często wykorzystywana jako nawierzchnia tarasu. Coraz częściej wykonuje się również schody z kostki. Tarasy z kostki brukowej to funkcjonalność, trwałość oraz ogromne możliwości aranżacyjne. Obecnie kostka brukowa przybiera rozmaite struktury, kształty i występuje w przebogatej kolorystyce. Warto więc rozważyć jej wykorzystanie nie tylko w standardowej odsłonie.
, 16 kwietnia 2017

Płyty ażurowe – jak wykorzystać je w ogrodzie?

Płyty ażurowe – jak wykorzystać je w ogrodzie?

Planując aranżowanie ogrodu oraz przydomowego podwórza, należy się dokładnie zastanowić nad rodzajem nawierzchni wykorzystywanych do budowy podjazdów, chodników czy ścieżek. Najpopularniejsze kostki brukowe czy wylewany asfalt są mało przyjazne środowisku. Najlepszą alternatywą dla nich są natomiast płytki ażurowe – posiadają niepełną budowę, przez co lepiej współgrają z naturą. Co możesz z nich wykonać?
, 24 marca 2017

Układanie kostki brukowej - ceny, porady, sprawdzone sposoby

Układanie kostki brukowej - ceny, porady, sprawdzone sposoby

Układanie kostki brukowej koło domu, w ogrodzie czy na podjeździe posesji to ostatni etap do osiągnięcia pięknej nawierzchni. Aby nawierzchnia z kostki brukowej spełniała swoją funkcję musi zostać odpowiednio zaprojektowana. Pierwszym etapem powinien być wybór odpowiedniej kostki brukowej ze względu na przeznaczenie. Samo układanie kostki brukowej po doborze odpowiednich materiałów może wydawać się prostą czynnością, jednak czasem może sprawić dużo problemów. Jakie są rodzaje kostek brukowych? Jaki jest koszt układania kostki brukowej? Jak układać kostkę brukową samodzielnie? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.
, 15 kwietnia 2017

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty betonowe drogowe - ich ceny i zastosowanie

Płyty drogowe są chętnie wybieranym materiałem budowlanym. Odznaczają się łatwością montażu oraz wszechstronnymi możliwościami zastosowania. Atutem płyt drogowych pozostaje także atrakcyjna cena zakupu, która sprawia, że budowa dróg i podjazdów staje się bardziej ekonomiczna. Poniżej podpowiemy, gdzie warto stosować płyty betonowe, czym się charakteryzują, a także określimy jaka jest cena ich zakupu.
, 24 grudnia 2016

Jak wykonać podjazd z płyt ażurowych?

Jak wykonać podjazd z płyt ażurowych?

Płyty ażurowe są ciekawym materiałem przeznaczonym do utwardzenia pieszych ścieżek komunikacyjnych i podjazdów. Tworzą tereny biologicznie czynne o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Za tego typu rozwiązaniem przemawia także korzystna cena zakupu połączona z łatwością montażową. Płyta ażurowa nie powinna sprawić większych trudności podczas układania. Poniżej przybliżymy dokładniej możliwości jej zastosowania oraz specyfikę prac montażowych.
, 25 grudnia 2016

Standardowe wymiary kostki brukowej i jej waga

Standardowe wymiary kostki brukowej i jej waga

Kostka brukowa idealnie sprawdza się na alejkach, pieszych ścieżkach komunikacyjnych, parkingach, uliczkach i podjazdach. Dzięki bardzo szerokiej palecie możliwości, coraz chętniej wybieramy ją do wykończenia przydomowych aranżacji. Przed zakupem warto poznać standardowe wymiary kostki brukowej, określić jej wagę, cenę oraz wydajność.
, 16 kwietnia 2017

Cena kostki brukowej - sprawdzamy ceny kostki

Cena kostki brukowej - sprawdzamy ceny kostki

Eleganckie nawierzchnie z kostki brukowej w ogrodzie potrafią uatrakcyjnić wygląd niejednej aranżacji. Ich atutem jest także ułatwienie swobodnego poruszania się po szlakach komunikacyjnych. Bogata oferta producentów daje niemal nieograniczone możliwości wyboru. Poniżej przyjrzymy się kosztom zakupu różnego typu produktów przeznaczonych na nawierzchnie zewnętrzne, a także odpowiemy na pytanie, ile kosztuje ułożenie kostki brukowej.
, 15 kwietnia 2017

Osiem najpopularniejszych błędów przy układaniu kostki brukowej

Osiem najpopularniejszych błędów przy układaniu kostki brukowej

Kostka brukowa jest popularnym materiałem, przeznaczonym na podjazdy, alejki i ścieżki. Prawidłowo ułożona zdobi pobliski teren, a jednocześnie umożliwia komfortowe użytkowanie nawierzchni. Niestety podczas układania kostki łatwo popełnić błędy. Poniżej opiszemy Państwu osiem najczęściej popełnianych grzechów brukarskich.
, 29 listopada 2016

Najciekawsze projekty i wzory kostki brukowej

Najciekawsze projekty i wzory kostki brukowej

Dobrze zaprojektowania i odpowiednio ułożona kostka brukowa może stanowić ciekawą dekorację. Dostępne w ofertach sprzedaży wzory kostki brukowej różnią się od siebie rozmiarami, kształtami, barwą i sposobem wykończenia. Ogromny wybór produktów daje bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Dlatego poniżej podpowiemy jak stworzyć ciekawe projekty kostki brukowej i jak dobrać odpowiedni wzór.
, 28 listopada 2016

Zjazd z drogi publicznej - gminnej, powiatowej i wojewódzkiej - jak to załatwić?

Zjazd z drogi publicznej - gminnej, powiatowej i wojewódzkiej - jak to załatwić?

Nowelizacja Prawa Budowlanego, która weszła w życie 28 czerwca 2015 roku wprowadziła kilka istotnych zmian. Jedną z nich jest uproszczenie procedur związanych z budową lub remontem zjazdu z drogi publicznej. Do niedawna nowy zjazd z drogi publicznej wyznaczony na przykład w celu dobudowania podjazdu do garażu domu jednorodzinnego wymagał pozwolenia. Dziś w większości przypadków możemy wybudować go w oparciu o zezwolenie. Jednak przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto przeanalizować najważniejsze procedury prawne.
, 28 lipca 2016

Służebność drogi koniecznej - co to jest i jak wpływa na nasze prawa do ziemi?

Służebność drogi koniecznej - co to jest i jak wpływa na nasze prawa do ziemi?

Służebność drogi koniecznej ustanawia się w przypadku, gdy właściciel posesji nie posiada dostępu drogi publicznej. W takiej sytuacji wydziela się często podjazd do garażu i drogę dojścia do posesji na terenie sąsiada, oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem. W polskim prawie istnieją trzy typu służebności, które mogą wpływać na nasze prawa do ziemi. Poniżej opiszemy każde z nich, podpowiemy co to jest służebność drogi koniecznej, wyszczególnimy najważniejsze akty prawne i wskażemy podstawowe prawa i obowiązki wynikające ze służebności.
, 31 sierpnia 2016

Garaż w bryle budynku czy wolnostojący? Porównujemy koszty

Garaż w bryle budynku czy wolnostojący? Porównujemy koszty

Wybór pomiędzy garażem wolnostojącym, a wpisanym w bryłę budynku nie jest taki prosty. Oba rozwiązania mają szereg indywidualnych wad oraz zalet. O budowie konkretnego typu pomieszczenia garażowego powinny decydować warunki na posesji, możliwość dobudowania podjazdu do garażu oraz preferencje inwestora. Równie istotne będą koszty całego przedsięwzięcia, które opiszemy poniżej.
, 2 września 2016

Krawężniki betonowe i obrzeża betonowe na Twoim podjeździe - ceny, rodzaje, porady

Krawężniki betonowe i obrzeża betonowe na Twoim podjeździe - ceny, rodzaje, porady

Wszystkie ścieżki, alejki i podjazdy z kostki brukowej powinny być starannie wykończone. W punktach granych montuje się krawężniki lub specjalne obrzeża betonowe, które nadają stabilność nawierzchni. W poniższym wpisie zaprezentujemy podstawowe rodzaje owych produktów, określimy ceny zakupu oraz wyszczególnimy najważniejsze zasady wyboru.
, 29 listopada 2016

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Jakie są rodzaje kostki brukowej?

Kostka brukowa to bardzo popularny materiał przeznaczony do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdza się na alejkach w ogrodzie, ścieżkach komunikacyjnych, parkingach czy podjazdach do garażu. Bogata oferta handlowa sprawia, iż niedoświadczony inwestor może mieć pewne trudności w wyborze najbardziej odpowiedniego produktu. Dlatego poniżej podpowiemy państwu, jakie rodzaje kostki brukowej można odnaleźć w ofertach sprzedaży.
, 15 kwietnia 2017

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Jakie drzwi garażowe wybrać? Porady od eksperta

Kiedy już zapadnie decyzja o budowie lub dobudowie garażu, następną ważną sprawą jest, jakie drzwi do garażu wybrać. Obecnie producenci drzwi garażowych oferują nam szerokie spektrum możliwości. Jak odnaleźć się w tym gąszczu propozycji? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czym kierować się przy wyborze drzwi do garażu? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.
, 21 kwietnia 2016

Najlepsze sposoby na odśnieżanie dachu, chodników i podjazdu do garażu

Najlepsze sposoby na odśnieżanie dachu, chodników i podjazdu do garażu

W każdym kolejnym roku odśnieżanie dachu, spędza sen z powiek każdemu właścicielowi domu jednorodzinnego. Co prawda zimy w Polsce nie są już tak mroźne i śnieżne jak kiedyś, jednak nawet przy kilkunastu dniach ze śniegiem problem odśnieżania pozostaje aktualny. Odśnieżanie dachu, odśnieżanie chodnika przylegającego do posesji oraz odśnieżanie podjazdu do garażu jest i pozostanie w gestii właściciela.
, 22 kwietnia 2016

Wiata garażowa - wszystko co musisz wiedzieć

Wiata garażowa - wszystko co musisz wiedzieć

Murowany garaż to ogromne koszty, konieczność spełnienia wielu wymagań formalnych oraz  konieczność wykonania podjazdu, ogrzewania budynku w sezonie zimowym, jego odpowiedniej wentylacji i oświetlenia. Alternatywą dla zbudowania garażu murowanego jest wiata garażowa, która zabezpieczy nasz samochód przed deszczem i śniegiem i w przeciwieństwie do pełnego garażu murowanego, nie wygeneruje tak znaczących kosztów. Co więcej, taką wiatę każda "złota rączka" może złożyć samodzielnie!
, 18 sierpnia 2016

Dobudowa garażu do domu jednorodzinnego - koszty, procedura, potrzebne zezwolenia, podjazd do garażu

Dobudowa garażu do domu jednorodzinnego - koszty, procedura, potrzebne zezwolenia, podjazd do garażu

Przy zakupie lub budowie domu, czynniki ekonomiczne sprawiają, że właściciele odkładają sprawę budowy garażu na czas bliżej nieokreślony. Osoby które mogą  pochwalić się własnym domem jednorodzinnym, niejednokrotnie dopiero po pewnym czasie dochodzą do wniosku, że rozbudowa domu o garaż jest sprawą o pierwszorzędnym znaczeniu. Sprawdźmy więc, ile kosztuje dobudowa garażu do domu jednorodzinnego wraz z podjazdem, jakich formalności musimy dopełnić i ile czasu potrwa sama budowa.
, 2 września 2016

Ile kosztuje urządzenie i aranżacja ogrodu?

Ile kosztuje urządzenie i aranżacja ogrodu?

Ogród jest miejscem w którym chętnie spędzamy słoneczne dni. Jego przestrzeń powinna być możliwie jak najbardziej funkcjonalna, a jednocześnie estetyczna. Idealna aranżacja ogrodu, wszystkich krzewów ozdobnych i drzewek, a także ścieżek, tarasu i podjazdu do garażu wymaga przygotowań. Podstawą jest umiejętne rozplanowanie przestrzeni, przejrzenie projektów ogrodów i wybór własnego oraz przygotowanie wstępnego kosztorysu. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do wydatków, a prace aranżacyjne będą przebiegały w zorganizowany sposób.
, 26 kwietnia 2016

Garaże blaszane - ile kosztują? Jak je wykonać?

Garaże blaszane - ile kosztują? Jak je wykonać?

W ostatnich latach mogliśmy zauważyć rosnące zainteresowanie garażami blaszanymi. Te stosunkowo lekkie konstrukcje to dobry sposób na zabezpieczenie samochodu. Ich zakup jest znacznie tańszy od kosztów budowy tradycyjnego, murowanego garażu o tych samych parametrach. Poza kosztami zakupu i montażu konstrukcji pozostaje nam właściwie jedynie wykonać podjazd do garażu i miejsce postojowe - bez murowania ścian czy budowy dachu. Ponadto, budowa garażu blaszanego nie jest obłożona tyloma regulacjami prawnymi, a niektóre tego typu konstrukcje możemy wykonać bez pozwolenia na budowę.
, 29 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij