Efektywna praca ziemna z wiertnicą

Nazywana również świdrem lub dołownikiem wiertnica jest uniwersalnym narzędziem do wykonywania zadań, które wymagają wykonania otworu. Potrafi ona wykonać otwory o różnych parametrach, dlatego też wiertnica jest nieoceniona pomocą np. w trakcie wykonywaniu dołków do sadzenia kwiatów w ogrodzie. Często również narzędzia te są używane do wykonywania większych robót ziemnych, związanych z np. zalesianiem oraz palowaniem. Przydają się zwłaszcza w miejscach o dużej zawartości kamieniami lub korzeni w glebie.

Większe modele mogą być używane do wykonywania prac budowlanych. Można je wykorzystać np. do wznoszenia słupków. Urządzenia o bardziej zaawansowanej budowie są wiertnice do studni, które są używane do wznoszenia studni głębinowych. W tym przypadku są to jednak najczęściej wiertnice o dużych rozmiarach, które montuje się np. na ciężarówkach. Mniejsze modele znacznie częściej znajdują zastosowanie w przydomowych ogrodach. Jakie są ich rodzaje?

Podnieś efektywność prac ziemnych dzięki nowoczesnym wiertnicom. Poradnik budowlany
Podnieś efektywność prac ziemnych dzięki nowoczesnym wiertnicom. Poradnik budowlany

Wybór wiertnicy - na co zwrócić uwagę?

Spośród wszystkich, dostępnych na rynku modeli wiertnic do ziemi dostępnych na www.sklep.interhandler.pl, można wyróżnić kilka ich rodzajów. To, na który z nich padnie wybór, powinno być uwarunkowane rodzajem podłoża lub materiału, w którym ma się zamiar kopać. Głównie chodzi o parametry takie jak twardość. Pod tym względem wyróżnia się urządzenia takie jak:

  • Wiertnica spalinowa - mocna i wydajna, przez co poradzi sobie nawet z twardym podłożem (np. gliniastym i zbitym). Z jej pomocą można wykonywać otwory o średnicy nawet do 30 cm. Zdaniem wielu ekspertów modele te charakteryzują się także większą mobilnością od pozostałych. Z drugiej strony jest ona znacznie bardziej wymagająca w konserwacji;
  • Wiertnica elektryczna - niestety jest ona słabsza od wiertnicy spalinowych i wymaga stałego źródła prądu. Jest jednak dostępna w przystępnych cenach oraz pomocna np. przy przesadzaniu drzew.

Wiertnica ręczna - najprostsza ze wszystkich innych typów. Prosta w obsłudze oraz niewymagająca skomplikowanej konserwacji. Jej stosowanie nie generuje żadnych dodatkowych kosztów - nie wymaga ona podłączania do prądu. Decydując się na ich zakup, należy jednak pamiętać o tym, że nie można ich stosować na twardym gruncie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej