Nie wiesz, kiedy najlepiej kupić dziecku pierwszy zegarek? Niektórzy decydują się na taki zakup z okazji Pierwszej Komunii. Dobrym pomysłem jest też podarowanie dziecku zegarka, gdy rozpoczyna edukację w szkole podstawowej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby już wcześniej zapoznawać pociechę z zegarkiem i uczyć rozpoznawania godzin. Niektóre maluchy pierwsze zegarki otrzymują nawet w wieku 3 lat.

Zegarki dla dzieci – elektroniczne, czy analogowe?

Zastanawiasz się, czy wybrać zegarek elektroniczny, czy też analogowy? Oba rozwiązania mają swoje zalety. Tarcza analogowa jest doskonała, jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko rozpoznawania godzin. W przypadku małych dzieci najlepiej, aby wskazówki i cyfry arabskie były duże oraz wyraźne. Z kolei zegarek elektroniczny świetnie sprawdza się dla starszych dzieciaków, zwłaszcza aktywnie uprawiających sport. Zegarek elektroniczny ma wiele dodatkowych funkcji, np. budzik, licznik kroków itp. Można z niego szybko i bez problemu odczytać godzinę, datę, a niekiedy także temperaturę powietrza.

Jaki zegarek dla dziecka wybrać?

Dla najmłodszych dzieci warto kupić kolorowy zegarek, który będzie zachęcał je do korzystania z tego typu gadżetów. Mogą to być np. zegarki dla dzieci ze zwierzątkami, postaciami z bajek itp. Szeroki wybór kolorowych zegarków znajdziesz w sklepie internetowym https://www.zegarki.zgora.pl/zegarki_dzieciece/. Oprócz tego zadbaj o to, aby wybrać zegarek komfortowy w użytkowaniu, stosunkowo lekki i łatwy w czyszczeniu. Warto także kupić taki model, który będzie wodoodporny oraz wytrzymały. Dzieci często przewracają się i nie uważają na przedmioty typu zegarek, czy telefon.

Zegarek to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Przy wyborze warto kierować się zarówno aspektami wizualnymi, jak i funkcjonalnością zegarka.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny