Kredyt przez internet

Szczególnie kuszące wydają się kredyty z możliwością zaciągnięcia przez Internet. Jak po nie sięgnąć i przez jakie procedury przyjdzie nam się przebijać? Podpowiadamy.

Kredyt przez Internet

Możliwość zaciągnięcia kredytu przez Internet jest doskonałą i bardzo wygodną opcja. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznego połączenia i szyfrowania strony, jest to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale także bezpieczne. Ponadto wiąże się ono z minimalną ilością formalności, przez co znacznie łatwiej po niego sięgnąć, a dostępny jest już w ofercie niemal każdego banku.

Formalności w przypadku kredytu przez Internet

Jak już wspomnieliśmy, formalności w przypadku kredytu przez Internet zostały sprowadzone do minimum. Nie potrzebujemy wielu dokumentów, oświadczeń i zaświadczeń od pracodawcy. Jedyne dokumenty jakie będą nam potrzebne, to dowód osobisty oraz, w zależności od banku udzielającego kredytu, zaświadczenie o zarobkach bądź wyciąg z konta. Niektóre banki wymagają jedynie dowodu osobistego a decyzję kredytową podejmują na podstawie analizy punktacji BIK. Takie rozwiązanie również jest bardzo wygodne, gdyż analiza potencjalnego kredytobiorcy jest szybka i prosta, a jeśli jej wynik okaże się korzystny, to można nawet liczyć na nieco niższe oprocentowanie kredytu.

Jak zaciągnąć kredyt przez Internet?

Mechanizm zaciągania kredytu przez Internet jest niezwykle prosty. Banki oferujący taką formę kredytowania udostępniają na swojej stronie internetowej specjalne narzędzia do tego celu; można więc tam znaleźć odpowiedni formularz do wypełnienia na stronie. To on przekieruje nas do dalszych kroków, które pozwolą na otrzymanie kredytu.

Na stronie banku należy wypełnić odpowiedni wniosek. Po jego wypełnieniu niemal natychmiast dostępna jest dla nas wstępna decyzja kredytowa. Następnie należy zapoznać się i potwierdzić warunki kredytu online. A na sam koniec otrzymujemy do podpisu umowę kredytową. Po jej podpisaniu pieniądze zostają niezwłocznie przelane na konto kredytobiorcy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny