Różne rodzaje nóg do stołów

Podstawy do stołów (zobacz na dominova.com.pl), podobnie jak blaty stołowe, to akcesoria stale użytkowane w hotelach, restauracjach albo kawiarniach. Są więc narażone na zniszczenia i szybkie zużywanie się. Na długotrwałą funkcjonalność oraz estetyczny wygląd podstaw duży wpływ ma materiał, z którego artykuły są wykonane. Wyróżnia się więc m.in. nogi metalowe do stołów albo modele żeliwne. Artykuły te cechują się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania lub pęknięcia. Dzięki temu zachowują stabilność i trwałość na długi czas. Poza modelami wykonywanymi z różnych tworzyw, wyróżnia się również nogi o wielu kształtach. Szczególnie popularne są klasyczne modele okrągłe, kwadratowe albo prostokątne. Ponadto podstawy do stołów żeliwne albo wykonane z metalu również mogą występować w różnych kształtach i formach. Dostępne są więc wersje na krzyżaku, czterech nogach, o stopie prostokątnej, kwadratowej albo okrągłej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podstawy do stołów?

Wybierając podstawy do stołów do restauracji, kawiarni albo hotelu, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na tworzywo, z którego zostały one wykonane. Metalowe, żeliwne bądź aluminiowe modele są najtrwalsze, a przez to niezawodne, co pozwoli na bezproblemowe korzystanie z nich przez długi czas. Mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak też na zewnątrz obiektów. Polecanym rozwiązaniem są też wersje drewniane, ale należy mieć na uwadze, że wersje wykonane z drewna nie są tak odporne jak ich metalowe odpowiedniki. Zarówno drewniane, jak i żeliwne czy metalowe wersje wyróżniają się natomiast estetycznym, eleganckim wyglądem. Jeśli stoły będą stały na zewnątrz, czyli na świeżym powietrzu, dobrym wyborem mogą być podstawy plastikowe. Są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale zwykle nie są tak estetyczne jak modele wykonane z innych materiałów.

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest też kwestia użyteczności produktów. Polecane są więc podstawy do stołów składane, które można z łatwością złożyć i schować w przypadku nieużywania.

Jeśli chodzi natomiast o kształt lub wygląd podstaw, to w tym przypadku panuje pełna dowolność. Wybierając tego rodzaju artykuły, najlepiej kierować się aranżacją pomieszczenia i zdecydować na wersje, które po prostu będą stylistycznie pasowały do otoczenia.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej