Poduszki ogrodowe do mebli ogrodowych - istotne informacje

Wybierając poduszki na meble ogrodowe w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na ich jakość. Dobrej jakości poduszki ogrodowe powinny pokryte być tkaniną wysokogatunkową i posiadać odpowiednie wypełnienie. Tkaniny, z których produkowane są poduszki do ogrodu znoszą częste użytkowanie, nie rozchodzą się i nie przecierają. Są odporne na promieniowanie słoneczne, ich kolory nie płowieją i nie blakną. Bardzo dobrze, gdy są one pokryte materiałami, które utrudniają wnikanie wilgoci oraz brudu.

Wypełnienie takich poduszek nie odkształca się. Poduszki, materace i pokrowce na meble ogrodowe projektowane są tak, aby nie wchłaniały ilości wody. Natomiast w przypadku zmoczenia szybko wysychają. Najczęściej takie poduszki posiadają specjalne wiązania lub kieszenie pozwalające utrzymać ją w miejscu. Przy ich użyciu poduszki takie mocuje się na przykład do oparcia ławki czy fotela. Poduszki do ogrodu mogą także posiadać zdejmowane pokrycie, które nadaje się do prania. Takie rozwiązanie pozwala na łatwe utrzymanie poduszki w czystości. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Jeśli decydujemy się, aby na siedziska w naszych meblach ogrodowych położyć poduszki czy materace, musimy pamiętać o tym, aby były one dobrze dopasowane. Nie mogą być za duże, gdyż będą wystawać, ani za małe, gdyż nie spełnią swej funkcji i siedziska dalej będą niewygodne. Powinniśmy także pamiętać o tym, że nawet najwyższej jakości poduszki na meble ogrodowe nie mogą pozostawać cały czas na powietrzu. Do ich przechowywania możemy użyć estetyczny, funkcjonalny pojemnik. Taki pojemniki mogą również posłużyć jako ławy, stoliki, fotele czy ławki.

Poduszki ogrodowe, materace i pokrowce - pomysły na zastosowanie w ogrodzie

Poduszki na krzesła i fotele ogrodowe

Poduszki ogrodowe znajdą zastosowanie między innymi do krzeseł oraz foteli ogrodowych. W przypadku krzeseł i foteli drewnianych bardzo dobrze wyglądać będą poduszki ogrodowe w intensywnych kolorach jaskrawych i ciemnych. Dobrze sprawdzą się różne odcienie koloru czerwonego, zielonego oraz niebieskiego. Świetnie wypadną także poduszki pomarańczowe. Do foteli i krzeseł drewnianych możemy także zastosować kolorowe poduszki z ciekawymi wzorami. Podobna kolorystyka poduszek ogrodowych sprawdzi się w przypadku krzeseł metalowych z drewnianymi siedziskami i oparciami. Dobrze, gdy ławy lub stoły ozdobimy dodatkami w takim samym kolorze jak poduszki. A może zainteresuje cię także ten artkuł o metalowych meblach ogrodowych?

Do aluminiowych krzeseł w różnych odcieniach szarości i grafitu znakomicie zaprezentują się poduszki ogrodowe w takich samych kolorach jak krzesła. Dobrze do nich wyglądać będą także poduszki beżowe, niebieskie i w kolorach jaskrawych, zwłaszcza jaskrawa zieleń w przypadku nowoczesnych krzeseł aluminiowych zrobi dobre wrażenie. Do klasycznych krzeseł plastikowych stosować możemy z zasadzie poduszki w każdym kolorze i wzorze. Do metalowych krzeseł w stylu tradycyjnego ogrodu, parku angielskiego czy francuskiego znakomicie sprawdzą się poduszki w kolorze ciemnozielonym oraz bordowym.

Dekoracyjne poduszki ogrodowe na różnego rodzaju meble ogrodowe, na przykład w postaci białej ławki ogrodowej
Poduszki ogrodowe - przegląd ofert, opinie, ceny, porady przy wyborze

Materace i poduszki na ławki ogrodowe

Do drewnianych ławek ogrodowych, a także do ławek metalowych z drewnianymi siedziskami i oparciami pasować będą materace i poduszki niemal w każdym kolorze. Sprawdzą się tu zwłaszcza żywe kolory. Ważne jednak, aby zarówno materac na siedzisku, jak i poduszki na oparciach lub ewentualnie na podłokietnikach utrzymane były w tym samym kolorze. Jeśli planujesz zakup mebli do ogrodu, w wycenie wyposażenia pomoże ci ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu.

W przypadku aluminiowych ławek ogrodowych dobrze zaprezentują się jaskrawe zestawy materacy i poduszek utrzymane w tym samym kolorze. Do takich ławek w kolorach szarym czy grafitowym dobrze wyglądać będą także zestawy materacy i poduszek w kolorach białym, granatowym i czerwonym. Do metalowych ławek w stylu tradycyjnym sprawdzą się materace i poduszki w jednolitych ciemnych kolorach, zwłaszcza czerwień, granat, bordo oraz ciemna zieleń.

Najlepsze meble ogrodowe - sprawdź promocje

Materace na meble z palet w ogrodzie

Materace ogrodowe sprawdzają się zwłaszcza w przypadku mebli wykonanych z drewnianych palet. Materace mają tu szerokie zastosowanie przede wszystkim dlatego, że siedziska i oparcia takich mebli z palet są bardzo niewygodne. Do mebli paletowych w oryginalnym kolorze drewna sprawdzają się materace w ciemnych i intensywnych kolorach. Dobrze wyglądać będą przede wszystkim materace i poduszki granatowe, a także pomarańczowe.

W przypadku mebli z palet pomalowanych na różne intensywne jaskrawe kolory sprawdzą się także materace i poduszki w jaskrawych kolorach. Możemy zastosować tutaj zarówno kolorowe materace i poduszki w geometryczne wzory, jak również jaskrawe materace w jednym kolorze, czy każdy materac i poduszka w innym intensywnym jaskrawym kolorze. Takie nowoczesne rozwiązanie daje nam szerokie pole do eksperymentów aranżacyjnych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o plastikowych meblach ogrodowych.

Pokrowce na meble ogrodowe

Pokrowce o różnych kolorach to doskonałe rozwiązanie do ogrodowych mebli rattanowych i technorattanowych. Takie pokrowce dostępne są w różnych kolorach, do brązowych, szarych czy grafitowych mebli tego typu sprawdzą się pokrowce beżowe oraz kremowe i poduszki w takich samych kolorach.

Materace i poduszki na leżaki ogrodowe

Do drewnianych leżaków ogrodowych znakomicie pasują materace w wyrazistych kolorach, na przykład zielone, granatowe, czerwone oraz niebieskie. Do grafitowych i szarych leżaków aluminiowych świetnie zaprezentują się jaskrawe materace i poduszki.


Materace i poduszki na huśtawki

Na huśtawki ogrodowe doskonale sprawdzą się zwłaszcza poduchy dziecięce w różnych ciekawych kolorach. Sprawdzą się materace i poduszki, które posiadają kolorowe wzory na przykład z postaciami bajkowymi, zwierzątkami itp. Dobre rozwiązanie to także jaskrawe kolory do huśtawek metalowych z drewnianymi siedziskami. Podobnie w przypadku huśtawek plastikowych, możemy dowolnie eksperymentować z kolorystyką materacy i poduszek. A może zainteresuje cię także ten artykuł o meblach z palet?

Poduszki ogrodowe - ceny dodatków do mebli ogrodowych

Poduszki ogrodowe to rozwiązanie, które pozwala na to, aby twarde siedziska mebli do ogrodu uczynić wygodniejszymi. Pełnią one także rolę dekoracyjną. Możemy stosować poduszki na krzesła ogrodowe, na ogrodowe fotele, czy na huśtawki. Dobre rozwiązanie to także materace na ławki, na meble z palet, czy na leżaki ogrodowe, a także pokrowce na meble ogrodowe. Jeśli chcemy, aby poduszki długo nam służyły powinniśmy zainwestować w takie, które są wykonane z materiałów najwyższej jakości oraz właściwie je przechowywać. Poduszka ogrodowa to niezbędny element wyposażenia przestrzeni przydomowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny