Funkcjonalny pokój młodzieżowy

Urządzenie pokoju dla nastolatka nie jest łatwym zadaniem, choć w ofercie sklepów meblowych znajduje się wiele gotowych rozwiązań. Pokój młodzieżowy to nie tylko sypialnia, ale również przestrzeń do nauki, spotykania się ze znajomymi i wypoczynku. Często musi zapewnić miejsce do rozwijania pasji młodego człowiek. Jeden pokój – wiele funkcji.

Wielozadaniowość pokoju nie jest jedynym problem. Drugim ważnym aspektem jest zmieniający się temperament i charakter nastolatka. Jego pokój to przestrzeń w której może wyrazić siebie. Czy istnieje złota rada jak urządzić pokój młodzieżowy?

Pokój młodzieżowy, w którym dominuje styl skandynawski

Styl skandynawski charakteryzuje się prostotą, jasnymi kolorami oraz przejawia elementy natury. Jednak najważniejszą zasadą stylu skandynawskiego jest funkcjonalność, ponadczasowość i przytulność. Czy nie tego oczekujesz od pokoju dla nastolatka?

Meble młodzieżowe

Jak uzyskać styl skandynawski:

Biel i szarość. Stanowi bazę do pokoju młodzieżowego w stylu skandynawskim. Kolory nie narzucają się, co pozwala nastolatkowi dobrać dodatki zgodne z jego temperamentem i zainteresowaniami.  Uniwersalne barwy będą dobrze komponować się z ostrymi kolorami jak i z pastelową paletą.

Natura. Wybierając meble do pokoju młodzieżowego o strukturze imitującej drewno, do pomieszczenia wprowadzisz harmonię i spokój. W strefie nauki te dwie wartości są niezwykle ważne. Pomagają nastolatkowi skupić się. W jej obszarze powinno znaleźć się biurko oraz regał na książki.

Prostota i funkcjonalność. Tutaj duże pole do popisu mają meble. Prosta forma mebli nie przytłoczy pokoju. Będzie też ponadczasowa i zawsze pasująca do zmieniających się upodobań i stylów nastolatka. Natomiast przemyślana konstrukcja mebli sprawi, że nie będziesz potrzebować dodatkowych półek i szafek. W ten sposób zachowasz więcej miejsca na sofę lub łóżko.

jurek0302172abruno2.jpg

Dodatki. Dodatki to inwencja twórcza właściciela lub właścicielki pokoju. Mogą być to ulubione zdjęcia, plakaty lub grafiki oprawione w drewniane ramki. Styl skandynawski dobrze komponuje się z retro dodatkami, wyszukanymi na targach staroci lub na strychu babci. Lubi również nowoczesność np. w postaci dużego zegara lub projektora świetlnego czy lampy. Dodatki mają oddać charakter nastolatka. Warto jednak pamiętać o umiarze.

Pokój młodzieżowy i jego urządzanie to bardzo obszerny temat. Więcej wskazówek: jak urządzić pokój młodzieżowy oraz jakie meble będą najlepsze do pokoju nastolatka znajdziesz na Blogu Mirjan24.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny