Półtapczan
  1. Łóżko w szafie - wygoda i oszczędność miejsca
  2. Rozszerzenia do półkotapczanów
  3. Gdzie znaleźć nowoczesne półkotapczany?

Łóżko w szafie - wygoda i oszczędność miejsca

Łóżko jest meblem, który zajmuje w mieszkaniu największą powierzchnię - w przypadku dużych modeli małżeńskich może to być ponad 4 m2! Nic dziwnego, że praktyczne i komfortowe umiejscowienie tego elementu wyposażenia w mieszkaniu jest bardzo trudne. Rozwiązaniem tego problemu jest wykorzystanie półkotapczanów, czyli łóżek umieszczonych wewnątrz szafy. Na czas snu rozkłada się je, natomiast przez pozostałą część doby znajdują się one pionowo na ścianie, osłonięte odpowiednią zabudową. Łóżko chowane w szafie doskonale sprawdzi się na małych przestrzeniach, takich jak kawalerki lub niewielkie pokoje w większych domach i mieszkaniach. Może też zostać umieszczone w pomieszczeniu, które na co dzień nie pełni funkcji sypialni, na przykład w salonie lub jadalni. Dodatkowe miejsce do spania przyda się w razie wizyty gości, natomiast przez resztę czasu łóżko nie będzie zajmować zbyt wiele cennego miejsca. Kolejną zaletą półkotapczanów jest higiena - dzięki ukryciu w szafie, łóżko gromadzi mniej kurzu i nie jest narażone na zalanie lub zniszczenie przez domowe zwierzęta.

Rozszerzenia do półkotapczanów

Półkotapczany mogą stać się jeszcze bardziej funkcjonalne, jeżeli zostaną wyposażone w dodatkowe elementy zwiększające ilość miejsca do przechowywania. Na rynku dostępne są różnego rodzaju dostawki i nadstawki z półkami lub szufladami. Możliwe jest także zamontowanie na zewnętrznej ścianie półkotapczanu lustra albo innych dekoracji.

Gdzie znaleźć nowoczesne półkotapczany?

Jeżeli interesuje cię nowoczesne i funkcjonalne łóżko chowane w szafie, koniecznie sprawdź ofertę dostępną pod adresem https://meblini.pl/polkotapczany. Znajdziesz tam między innymi eleganckie półkotapczany poziome i pionowe, a także różnego rodzaju dostawki oraz nadstawki do półkotapczanów. Na stronie dostępny jest również szeroki asortyment innych stylowych i praktycznych mebli, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i bardziej przestrzennych domach i mieszkaniach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny