Na całej połaci żółć

Salon z żółtymi ścianami, pomarańczowa sofa, ciekawy obraz - freedigitalphotos.net by njajPrzyjęło się sądzić, że żółty najlepiej gra we wnętrzu rolę drugoplanową. Dlatego żółć w naszych domach pojawia się najczęściej na dodatkach, takich jak zasłony, narzuty, obrusy czy meble. Rzadko jednak decydujemy się na pomalowanie całego mieszkania w różnych tonach koloru żółtego. Dobieramy więc dla żółtych elementów standardowe tło w odcieniach bieli, zieleni, niebieskiego, granatu czy szarości. Z tymi kolorami żółty ciekawie współgra, jednak takie aranżacje są zwyczajnie standardowe i asekuranckie.

Projektanci wnętrz namawiają więc nas do odrobiny szaleństwa i podpowiadają, że żółty ma olbrzymią ilość odcieni. Jeśli będziemy je umiejętnie łączyli ze sobą, nigdy nie uzyskamy efektu „przedobrzenia”. Zgodnie więc z najnowszymi trendami designerskimi, nie bójmy się zrobić z pokoju „jajecznicy”! Postawmy na odwagę i nie strońmy od żółto-żółtych koncepcji.

Nowoczesne meble do Twojego domu - sprawdź te produkty!

Dlaczego właśnie żółty?

Salon z telewizorem podwieszanym na ścianie, żółte ściany i białe wykończenia, szare i brązowe sofy, niski stolik - freedigitalphotos.net By Salvatore VuonoRadosne odcienie koloru żółtego dobrze będą prezentować się zwłaszcza w pokojach dziennych. Żółty wnosi do wnętrza światło, harmonię oraz słoneczny, letni nastrój. Kolor ten skłania do pozytywnego myślenia i nawet z największego smutasa czyni optymistę. Dlaczego więc mamy go sobie dawkować? Żółć możemy połączyć w salonie z pomarańczowymi tonami oraz szklanymi dodatkami i uzyskać wnętrze, które będzie pełne światła, słoneczne i nowoczesne. I o to właśnie chodzi!

Żółć będzie dobrze prezentowała się z kolorami z całej palety barw. Bardzo eleganckie zestawienia będzie tworzyła z bielą. Neutralna i rozświetlająca biel znakomicie złamie dominujący charakter żółtego koloru. Stawiając więc białą sofę na tle bananowo żółtej ściany, możemy uzyskać wnętrze, którego pozazdroszczą nam wszyscy nasi znajomi. Taki salon będzie elegancki i jasny, pozytywnie nastrajający do życia, a przy tym stonowany i odprężający. Idealny do podładowania „akumulatorów” po całym dniu pracy.Żółty dla kontrastu

Salon z czarnym, skórzanym fotelem i obrazem z kwiatami na tle ściany z żółtą tapetą - sxc.hu by dleafyDobrym towarzystwem dla żółci będą nie tylko kolory dopełniające, ale też barwy kontrastowe. Idealna będzie zarówno czerń, jak i ciemny brąz – w obu kombinacjach kolorystycznych żółć wygląda doskonale! Zestawienia barwne na zasadzie kontrastu zawsze odnajdują wielu swych zwolenników. Postawmy więc na słonecznie, żółte ściany jako tło, a na froncie umieśćmy czarne lub brązowe meble. Ciemne kolory wniosą do wnętrza harmonię i równowagę, a także stłumią dominację koloru żółtego. Same meble nabiorą natomiast blasku w towarzystwie koloru słonecznego.

Wracając jednak do żółto-żółtych kombinacji, warto postawić we wnętrzu na różne odcienie tego pięknego koloru, a także eksperymenty z fakturą przedmiotów, aby w naszym salonie nie było zbyt monotonnie i jednobarwnie. Dlatego też słoneczna tapeta w pasy lub pasiasta tapicerka mebli są dobrymi pomysłami designerskimi. Podobnie możemy stosować inne wzory bez przeszkód i ograniczeń: kropki, kreski, kwiaty, słoneczka – szaleństwa nigdy za wiele…

W końcu szaleństwo to radość, a radość to kolor żółty!

Salon z oknem na całą ścianę, żółta kanapa, drewniany stół ze szklanym blatem - freedigitalphotos.net_by_By_David_Castillo_Dominici.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny